UA
RU

Удар по Чернігову: росія вбиває українців і знищує пам’ятки архітектури

Редагувати переклад

19 серпня країна-терорист росія обстріляла центр Чернігова. Унаслідок терору загинуло семеро людей, знищено і пошкоджено пам’ятки архітектури. 

Удар по Чернігову: росія вбиває українців і знищує пам'ятки архітектури-Фото 1

У суботу 19 серпня країна-терорист росія завдала ракетний удар по Чернігову. Унаслідок терору загинуло семеро людей. 

«На жаль, семеро людей загинули в Чернігові від російської ракети, серед них дівчинка, її звали Софія, шість років їй було… Мої співчуття рідним! Поранених і травмованих — 144, і серед них 15 дітей. Ракета просто по центру міста. І це — у свято Преображення Господнього, православне свято», — розказав у вечірньому зверненні Президент України Володимир Зеленський. 

Ракета влучила в історичний центр Чернігова. В результаті було знищено і пошкоджено архітектурні пам’ятки. Про це заявили в Міністерстві культури та інформаційної політики:

«Суботнім святковим ранком, коли люди у піднесеному настрої поверталися з церковної служби з корзинами освячених яблук, росія цинічно обстріляла історичний центр міста Чернігова, обірвавши життя багатьох українців — від малечку до велика. Внаслідок потрапляння ворожої ракети вщент знищено пам’ятку архітектури місцевого значення Чернігівський обласний академічний музично-драматичний театр імені Т. Шевченка. Також пошкоджень зазнала пам’ятка архітектури національного значення П’ятницька церква, яка віднесена до сфери відповідальності Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».

Удар по Чернігову: росія вбиває українців і знищує пам'ятки архітектури-Фото 2

Історичний центр Чернігова є кандидатом на внесення до Списку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО. До попереднього номінаційного списку Україна подала Спасо-Преображенський собор ХІ століття та Церкву святих Бориса і Гліба ХІІ століття. 

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Державна служба України з надзвичайних ситуацій

Читайте також: НАЙБІЛЬША АТАКА НА ЛЬВІВ ВІД ПОЧАТКУ ВІЙНИ: РОСІЙСЬКА РАКЕТА ВЛУЧИЛА У БАГАТОКВАРТИРНИЙ БУДИНОК

Статті на тему