UA
  RU

  Український CHORNOBYLDORF увійшов у ТОП-6 світових опер

  Редагувати переклад
  Археологічна опера CHORNOBYLDORF українських композиторів Романа Григоріва та Іллі Разумейка увійшла до шістки найкращих опер та музично-театральних перформансів за версією світового конкурсу Music Theater Now. 
  Український CHORNOBYLDORF увійшов до ТОП-6 світових опер-Фото 1

  CHORNOBYLDORF. ANTHROPOLOGICAL MUSEUM.
  Grand opening CHORNOBYLDORF RESIDENCY “Conference on Endings”. Mystetskyi Arsenal, Kyiv, Ukraine, 2020.

  Music Theatre Now — це конкурс, започаткований Міжнародним Інститутом театру та Роттердамським оперним фестивалем, при підтримці провідних сучасних оперних фестивалів світу. Раз на три роки понад 500 новостворених вистав з більш ніж 50 країн розглядаються журі. У травні 2022 року у Роттердам переможці зможуть представити свою роботу організаторам міжнародних фестивалів з усіх континентів — від Буенос-Айресу до Шанхаю та Сіднею. Також, у 2018 році композитори вже стали фаворитами цього конкурсу: їх перша опера IYOV увійшла в ТОП-10 Music Theater Now сезонів 2015-2018.


  Чорнобильдорф дає вам потрiбне та дивовижне, архаїчне та водночас сучасне художнє бачення того, якою може бути життя після апокаліпсису. Це справжнє зрелище, яке поєднує в собі безліч ритуалів, візуальних зображень, рухів і звуків, які здаються знайомими, і водночас такими, що ви ніколи не переживали. Гравітаційна сила постановки затягує глядача у свій світ і водночас запрошує до індивідуальних рефлексій про стан нашого суспільства.

  - сказали журі MTNow 2021.


  Опера CHORNOBYLDORF була створена у 2020 році лабораторією сучасної опери Opera aperta, її прем'єра відбулася в кінці жовтня у Мистецькому Арсеналі, який виступив партнером проекту спільно з Українським культурним фондом та House of Europe. 

  Археологічна опера показує нащадків людства, що вижили після серії катастроф та опиняються у світі після смерті капіталізму, опери та філософії. Мандруючи між руїнами атомних станцій, закинутих церкв, театрів та галерей, вони намагаються відтворити втрачену цивілізацію за допомогою археологічних перформансів-ритуалів. Символі та знаки, вчергове прочитані невірно, поступово розчиняються у білому шумі природи.

  Український CHORNOBYLDORF увійшов до ТОП-6 світових опер-Фото 2


  Композиторами, режисерами та драматургами опери є Роман Григорів та Ілля Разумейко. Хореографіня: Христина Слободянюк. Артистичний склад вистави поєднав таких артистів та перформерів як Марічка Штирбулова, Ігор Завгородній, Євген Баль, Марія Потапенко, Сусанна Карпенко та Олексій Заєць. Ганна Кірш, Мар'яна Головко, Андрій Кошман, Руслан Кірш та Андрій Надольський. Особливі ролі у перформансі відіграють легендарний український поет Юрій Іздрик, та австрійська актриса Ан Беннент.  Продюсери: Ольга Дятел (агенція proto produkcia) та Георг Штекер (фестиваль Musiktheatertage WIEN).

  До творчої групи археологічної опери також долучилися художниця Катерина Маркуш Баль, відеохудожник Дмитро Тентюк, звукорежиссер В'ячеслав Соболєв, технічний директор Ярослав Корнієнко та помічник режисера Володимир Бурковець.

     Для справки: 


  Роман Григорів та Ілля Разумейко — українські композитори, які працюють разом з 2007 року.

  З 2015 року активно працюють у сфері сучасної опери, створюючи сучасні вистави у студії OPERA APERTA, що розташована у Києві, у поміщенні Національної спілки композиторів у України. За цей час тут було створено 10 опер та музично-театральних перформансів (IYOV, GAZ, Aerophonia, сонопера “непрості”, Wozzeck, Opera Lingua та інші), у різну годину до роботи з композиторами приєднувалися режисери Влад Троїцький, Ростислав Держіпільський та Вірляна Ткач, артисти ансамбля NOVA OPERA, українські письменники Юрій Іздрик та Тарас Прохасько, та багато інших митців.

  Роман Григорів є музичним керівником Національного Президентського оркестру України. Ілля Разумейко є докторантом програми Artistic Research Center Віденського університету музики та перформативних мистецтв.