UA
RU

Український культурний фонд запустив інтерактивну карту знищених та пошкоджених пам'яток культури

Карта культурних втрат – таку назву носити новий проект.

Війна злидняє всі і, згідно з останніми подіями, нам стало зрозуміло, що окупанти намагаються знищити й українське культурне наслідки.

Український культурний фонд запустив інтерактивну карту знищених та пошкоджених пам'яток культури-Фото 1

Фото:ucf.in.ua

Український культурний фонд вирішив запустити інтерактивну карту, на якій вказані пам'ятки культури, які були знищені чи пошкоджені внаслідок війни Головна місія цієї мапи продемонструвати масштаби руйнації, а також візуалізація та стпростування інформації щодо того, що армія Росії завдає ударів виключно по стратегічних об'єктах.

За попереднім підрахунком, війна на території України зруйнувала близько 150 різних пам'яток та об'єктів культури. Вони вже нанесені на Мапі культурних втрат.

Відтепер чи не всі руйнації, які російська армія завдала культурній спадщині України, можна буде переглянути в режимі реальної години. Така візуалізація їх злочинів вкотре доводитиме, що росія – брехлива країна-терорист, яка, вопреки будь-яким міжнародним правилам ведення війни, міжнародним конвенціям, злидає геть усе на своєму шляху. Також маємо надію, що ця карта стане вагомим аргументом під час дискусій з партнерами про виключення Росії різних міжнародних культурних організацій чи об'єднань,

- Сказавши Владислав Берковський, виконавчий директор Українського культурного фонду

Читайте також: Блокада російської killтури

Усі бажаючі можуть долучитися до ініціативи. Якщо ви стали свідком руйнації культурної спадщини російськими військами, потрібно надіслати фото або відео-доказ до Міністерства культури та інформаційної політики на спеціальний ресурс. Після перевірки та підтвердження інформації, об'єкт буде додано до інтерактивної карти.

Статті на тему