UA
RU

Українським режиссерам вручили премію Федеріко Фелліні

Редагувати переклад
28 березня на Барійському міжнародному кінофестивалі Bif&st українським режисерам вручили премію Федеріко Фелліні. Нагороду приймала українська режисерка Дар'я Онищенко як представниця кіноспільноти України. Вручення призу особисто погодили спадкоємці визначного італійського кінорежисера.

премія Федеріко Фелліні

"Цей приз для всієї нашої кіноспільноти: для всіх, хто всі ці роки нашої Незалежності створював і створює українське кіно! Цей приз для кожного члена знімальної групи. Зараз ми всі разом боремося за нашу свободу та за нашу країну! Цим призом нагороджувалися дуже відомі зірки кіно, серед них і мій улюблений режиссер Бернардо Бертолуччі. Я пишусь своїми друзями-кіношниками: і тими, хто на лінії фронту, і тими, хто в тилу. Ми єдині у нашій спільній боротьбі з російською армією і з Путінським режимом, ми єдині у наших мечтах, у нашій уяві про незалежну і демократичну країну! Слава Україні, любі мої кінематографісти! Пишаюся вами безмежно! Разом до победы!” — наголосила Дар'я Онищенко.

Зі сцени режисера закликала Італію до введення більш жорстких санкцій та повного ембарго на всі російські продукти.

Також цього дня Дар'я Онищенко представила свій фільм “Забуті”. Це драма спільного виробництва України та Швейцарії про вчительку української мови, яка живе в оккупованому Луганську.

премія Федеріко Фелліні 2

Світова прем'єра стрічки відбулася у 2019 році на 35-му Варшавському кінофестивалі у межах конкурсної програми “1-2”, де фільм отримав Спеціальну пам'ять журі. Українська прем'єра фільму відбулася у 2020 році на 49-му Київському міжнародному кінофестивалі "Молодість".

Автор фото: Daniele Notaristefano

Читайте також: ЩО НЕ ТАК З СЕРГІЄМ ЛОЗНИЦЮ ТА ПОЗИЦІЄЮ ЩО ДО НЬОГО ПРЕЗИДЕНТА ЗЕЛЕНСЬКОГО: КІНОКРИТИКИНЯ ЛЄНА ЧИЧЕНІНА

Статті на тему