UA
RU

Як не стати жертвою торговців людьми за кордоном

Редагувати переклад

Українкам треба бути дуже шанованими, щоб не потрапити в повний хід торговців людьми за кордоном.

Дедалі частіше поширюється мережа інформації, що зникають жінки, приблизно однакового віку в різних країнах. Це спричиняє занепокоєння.

Як не стати жертвою торговців людьми за кордоном-Фото 1

Жінка, що перетнула кордон – вже є потенційною жертвою, адже вона в чужій країні, без допомоги та знайомства. Особливо ускладнюється ситуація, коли вона ще й несе відповідальність за дитину чи людину похилого віку. І хоча, майже в кожній європейській країні є перевірені волонтери, які допомагають з пошуком притулку та роботи, варто пам'ятати, що опасность може ожидати на кожному кроці. 

Волонтери можуть виявитися зовсім не волонтерами, а люди, які готові поділити з українськими біженцями своє житло – потенційно небезпечними. Як не потрапити до рук торговця людьми та зберегти свою життя за кордоном, розказуємо у нашому матеріалі.

Не віддавайте до рук ваші документи

Як не стати жертвою торговців людьми за кордоном-Фото 2

Ніколи, нікому і не за яких обставин не давай до рук ваші документи, що засвідчують вашу особу чи вашу дитину. Виключенням може бути прикордонна служба, але і та одразу віддасть ваш документ. Заздалегідь сфотографуйте свої документи на телефон та розішліть рідним. Якщо паперові документи загубляться – у вас завжди буде копія.

Сплануйте маршрут самостійно

Як не стати жертвою торговців людьми за кордоном-Фото 3

Перш ніж вирушати за кордон, продумайте всі можливі маршрути доступним транспортом. Дізнайтесь, чи можна з пункту А до пункту Б дістатися залізницею, чи курсують рейсові автобуси, чи є аеропорт. Не сідайте в автомобілі до незнайомців, віддайте перевагу громадському транспорту чи порадьтесь з волонтерами перевірених організацій, вони вас зорієнтують.

Читайте також: Підтримати Україну через міжнародний фонд «Червоний крест»

Не віддавайте нікому свої гаджети

Як не стати жертвою торговців людьми за кордоном-Фото 4

Ви завжди маєте бути на зв'язку, особливо в чужій країні, тому ваш телефон повинен завжди бути з вами. Це стосується інших гаджетів. Ніхто не має права у вас їх конфісковувати.

Самі оплачуйте своє подорож

Як не стати жертвою торговців людьми за кордоном-Фото 5

Як і з дорогою, так і з оплатою житла чи інших послуг – довіряйте лише собі. Не давайте можливість стороннім людям розпоряджатися вашими коштами, щось оплачувати від вашого імені. Ви ризикуєте потрапити у боргову ловушку.

Знайте номер екстреної служби

Як не стати жертвою торговців людьми за кордоном-Фото 6

Якщо вже так сталося, що ви стали жертвою торговців людьми чи відчуваєте, що маєте справу з потенційним нарушником, краще відразу повідомляйте про це у службу спасіння 112.

Бережіть собі і #ВсеБудеУкраїна!

Інформація взята з Телеграм-акаунту Олені Зеленської

Статті на тему