UA
RU

У Києві з'явиться кімната для людей, які постраждали від домашнього насильства

У ній підтримуватимуть і допомагатимуть тим, хто зіткнувся з домашньою тиранією. 

У Києві з'явиться кімната для людей, які постраждали від домашнього насильства.

Заступник голови КМДА Марина Хонда у своїй офіційній заяві розповіла, що навесні наступного року у Києві відкриється «кризова кімната» для людей, які постраждали від домашнього насильства. У ній жертви можуть бути до 10 днів. 

Контакт-центр 15-51 опитав 3500 громадян. Більшість із них чітко розуміє, що таке насильство у сім'ї. Існує чітке розуміння класифікації видів насильства. Але відсутнє розуміння — куди звертатись, якщо ти став жертвою домашнього насильства. Таких серед опитаних виявилося понад 2800 осіб, 

- повідомила Марина Хонда. 

Сама «кризова кімната» потрібна для того, щоб жертва, яка вже подала заяву в поліцію, могла не повертатися додому до кривдника, а змогла знайти всі потрібні документи та засоби для того, щоб «побудувати план на подальше майбутнє». Крім того, у центрі надаватимуть медичну та психологічну допомогу. 

Читайте також: Дженніфер Лопес розповіла про домагання на знімальному майданчику

Нагадаємо, в Україні запущено пілотного проекту під умовною назвою «Поліна». Програма включає так звані «групи реагування», які займатимуться виключно викликами по домашньому насильству. Щоб поліцейські змогли точніше розбиратись у ситуації, вони пройдуть додаткову підготовку.  

Ми розуміємо, як часто жінки та діти страждають у сім'ях від насильства. Траплялися ножові поранення від одного з учасників конфлікту, бо поліцейський не завжди правильно оцінює обставини, коли їде на сімейний конфлікт. А там зустрічаються і наркомани, і алкоголіки, і люди з психічними захворюваннями, і просто агресивні. Тому зараз працюємо над цією системою реагування,

– розповідає голова Національної поліції України Ігор Клименко.

Зазначимо, що за 2019 рік на лінію «102» надійшло понад 115 тисяч викликів про домашнє насильство. 

Статті на тему