Edit page title У Парижі покаже виставку Don’t Forget Me за участі 4 українських художників 
Edit meta description У Парижі покаже виставку Don't Forget Me за участі 4 українських художників - Marie Claire Україна

Close edit interface

В Парижі покажуть виставку Don’t Forget Me за участі 4 українських художників 

Редагувати переклад

З 18 січня по 2 березня в парижській Perspective Galerie відбудеться експозиція «Не забувай мене», що об’єднує твори 6 художників, з яких 4 — українці. APL315, Юлія Беляєва, Маша Сільченко, Тимур Постовий, а також Норман Бренедт та Саша Тебул представлять роботи з абсолютно різними формами: скульптура, фотографія та живопис. 

В Парижі покажуть виставку Don’t Forget Me за участі 4 українських художників -Фото 1

“На цій виставці ми запрошуємо глядача використовувати виставку як інструкцію щодо питання пам’яті, не в політичному контексті, а скоріше як соціальний та колективний процес. Твори художників взаємодіють між собою в невід’ємному діалозі з метою переосмислення поняття пам’яті, її категоризації та важливості для сучасного розуміння”, — коментує кураторка Ксенія Ульянова. 

Виставка відкривається твором одеського художника APL315, який досліджує архаїчне протографіті у своїй роботі та надає нові значення печерним малюнкам через свої полотна.

В Парижі покажуть виставку Don’t Forget Me за участі 4 українських художників -Фото 2
 

Порцелянові скульптури Юлії Беляєвої передають колективну пам’ять через історичних та міфологічних персонажів. Скульптура представляє тіло художниці, натхненне образами Саломеї, Капітолійської вовчиці та бога сну, Гіпноса. Фарфор підкреслює крихкість і вразливість людського життя та пам’яті.

Від колективного глядач Don’t Forget Me прямує до індивідуальної пам’яті в творах Маші Сільченко. Її керамічні сторінки вона використовуєі як блокнот пам’яті: міфізуює повсякденні враження, відділяючи іноді неважливі події у монолітному та монументальному форматі.

В Парижі покажуть виставку Don’t Forget Me за участі 4 українських художників -Фото 3

Живопис Тимура Постового навпаки повертає нас до возвеличеної та водночас крихкої теми. Персонажі його робіт сяють через фонове світло, створючи ілюзію дзеркала, в якому можна бачити власне відображення або ж ікону в кутку кімнати, перед якою схиляються в молитві, шукаючи прощення своїй душі.

Фотографії німецького фотографа Нормана Бренедта — серйозні наративи важливих політичних подій, переданих через інтимне та особисте. Вони є не лише документом епохи, яку вони охоплюють та фіксують, але також подорожжю у глибини індивідуального соціального досвіду людини, через її власну пам`ять. 

Читайте також: “Я вірменин, який народився у Тбілісі й сидів у російській в’язниці за український націоналізм”: 5 фактів із життя Сергія Параджанова

В Парижі покажуть виставку Don’t Forget Me за участі 4 українських художників -Фото 4

Логічним завершенням виставки є відеоробота французького художника Саши Тебула та його присвята всім тим, “хто славив зимове сонце, троянди та світло, коли темрява й ненависть оточували їх” — тим, хто віддав своє життя за те, щоб інші все ще могли дорожити своїм. 

 

Статті на тему