UA
RU

В Україні надаватимуть психологічну підтримку жінкам 50+ років

Редагувати переклад

В Україні розпочали проект психологічної підтримки жінок 50+ років.

Його реалізує благодійна організація “Сила віку жінок” за сприяння фонду “Відродження”.

З грудня 2021 року розпочалися пілотні психотерапевтичні групи для 30 жінок. Робота в них присвячена прийняттю жінками свого віку, змінам в організмі та тілі, і позитивному ставленню до цього.

В Україні надаватимуть психологічну підтримку жінкам 50+ років-Фото 1

Після роботи в групах жінки будуть навчатися лідерству, щоб створити антиейджистський рух у всіх регіонах України, будуть сприяти позитивним змінам у політиці країни щодо жінок передпенсійного та пенсійного віку.

Щоб не пропустити набір наступних груп "Сила віку жінок" у Facebook. Зараз у спільноті вже понад 1200 жінок зі всієї України. 

Реалізують проект психологіня Наталя Підліснакультурологіня Людмила Гарбуз та соціальні працівниця Олена Девіс

Читай також: Зірка корейських дорам Кім Мі-Су раптово померла у віці 29 років 

Співзасновниця "Сілі віку жінок", авторка книжки “Про жінок за 50”, психологіня Наталя Підлісна необхідність створення цього проекту пояснює так:

"Життя після 50 років для багатьох жінок перетворюється на непомітне суспільству існування. На роботу не беруть, навіть резюме не читають, великі громадські тусовки та проекти проходять мимо. Навіть батьківщина звикає до того, що мама ні на що вже не придатна, і жінка починає сама вірити, що її життя вже позаду. Що все пройшло і нічого цікавого не буде.

Це частка саме української жінки. Бо в умовній Португалії чи Нідерландах жінка в цьому віці сама вирішує, чи хоче вона продовжувати кар'єру, чи хоче щось змінювати у своїй житті. “Сила віку жінок” вирішила змінити це”.

В Україні надаватимуть психологічну підтримку жінкам 50+ років-Фото 2

Групова психотерапія буде сприяти підвищенню самооцінки жінок та навчати жінок принципам самодопомоги та створення натхнення для лідерства і творчості.

В результаті проекту жінки зможуть об'єднатися в антиейджистську, антидискримінаційну та антистигматизаційну спільноту та допомагатимуть одна одній.

"Наше завдання: зламати систему ставлення до жінок третього віку як до відпрацьованого матеріалу, – зазначає Олена Девіс. – Жінки, які були експертками до 50 років не стають після нерозумними, непрацьовитими та нетехнологічними.

Наоборот, вони мають більше досвіду та навичок, ніж молодші колеги. Тому не треба списувати нас, ми самі хочемо вирішувати – чи працювати нам після пенсії, чи займатися своїми хобі та доглядати онуків. Ми вимагаємо змінити та позитивізувати ставлення до нас!"

В Україні надаватимуть психологічну підтримку жінкам 50+ років-Фото 3

У свою чергу Людмила Гарбуз підкреслює, що “жінка не має рядка придатності, бо не товар, який швидко псується, який зі зморшками на обличчі та появою хронічних захворювань стає таким, що треба сховати від очей. Жінка в будь-якому віці заслуговує на уваження, любов і позитивне відношення.".

"Ми зробимо жінок будь-якого віку видимими і помітними в нашому суспільстві. Якщо ви не бачите на нічних тусовках жінок, яким за 50, то це не означає, що нас немає. Ми є і ми просто змінилися у кращий бік. Ми стали ще яскравішими і можемо конкурувати з молодими у всіх сферах життя, якщо захочемо, а якщо ми не хочемо конкуренції, то це просто означає, що ми і так знаємо собі ціну. Ціну свого досвіду, експертизи, своєї сексуальності, своєї краси і своєї свободи вибору”, – підсумовує психологіня Наталя Підлісна.

Статті на тему