UA
RU

В Україні презентували першу мобільну платформу для протидії домашньому насильству – «WhiteRibbonUA»

Редагувати переклад
Проект є сучасним інструментом для особистої безпеки, що надає необхідні ресурси для допомоги та можливість повідомляти про надзвичайні ситуації відповідним органам, якщо жертві загрожує опасность.

В Україні презентували першу мобільну платформу для протидії домашньому насильству – WhiteRibbonUA-Фото 1

Ініціаторами створення суспільно-необхідного ресурсу стали українське представництво Міжнародного громадського руху проти насильства «Біла стрічка/White ribbon» у партнерстві з фондом Тетяни Рамус та за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

Тимчасова повірена у справах США Крістіна Квін: «Пандемія COVID-19 загострила проблему ґендерного насильства. Фізичне насильство, емоційне знущання та знецінення особистостей впливають на жінок, чоловіків та дітей в Україні, хоча їх наслідки можуть бути неочевидними. Нове додаток White Ribbon Ukraine об'єднає тих, хто опинився в біді, та надасть їм підтримку та допомогу там, де вони її потребують, і тоді, коли в цьому є необхідність. Я щиро сподіваюся, що цей новий інструмент дасть жертвам домашнього насильства знання необхідні для власної захисту та членів їх батьківщини. Посольство США має честь бути частиною цієї ініціативи щодо підтримки українців у кризових ситуаціях».

Сьогодні вимагає від суспільства і його представників сучасних методів та інструментів у всіх галузях діяльності. Ми прагнемо допомогти мільйонам українських жінок знайти вихід у разі надзвичайної ситуації. Завдяки застосуванню жертва отримає ресурси для допомоги та можливість повідомити поліцію або відповідні органи, якщо їй загрожує опасность. Роблячи це «без жодних слів» аби уникнути ще більшого насильства з боку свого обидника,

- відзначає Тетяна Рамус, Посол доброї волі «Білої стрічки Україна».

Платформа «WhiteRibbonUA» працює як мобільне додаток, завантажити який можна з AppStore або в Google Play на будь-який смартфон незалежно від стану оновлення програмного забезпечення.

Функціонал платформи «WhiteRibbonUA» розподілів на три напрями: екстрена допомога жертви, ведення обліку фактів та надання інформації для виявлення ознак домашнього насильства.

Основною функцією застосування є прямий зв'язок з Національною поліцією України. Це забезпечує жертв домашнього насильства миттєвим спілкуванням з правоохоронними органами у разі небезпечної ситуації. Також додаток передбачає можливість швидкого пошуку центру підтримки. У спеціальному розділі жертва зможе визначити власну локацію та місцезнаходження найближчого до себе центру підтримки, поліцейської дільниці або служб екстреної допомоги. 

Читайте також: У рамках благодійної програми «Місія проти домашнього насильства» планується відкриття першої кризової кімнати у Чернігові.

Додатково платформа WhiteRibbonUA містить інструменти ведення обліку фактів домашнього насильства. Функція «Мій щоденник» допоможе відстежувати, фіксувати та документувати всі факти вчинення насильства над жертвами.

«Часто обидники лишають своїх жертв будь-якої можливості особистого простору. Беручи це до уваги, зрозуміти функціонал додатку неможливо навіть якщо телефон жертви переглядається. Така додаткова функція захищає від провокування агресору.», - додає Тетяна Рамус, Посол доброї волі «Білої стрічки Україна».

Серед цифрової бібліотеки для виявлення ознак домашнього насильства у додатку доступні:

– Інформація про поширені типи жорсткого поводження та приклади домашнього насильства;

– Конфіденційний тест щодо стану відносин «Я в небезпеці»;

– Розділ «Керівництво по інтернет-безпеці» для захисту та безпечного перебування в цифровому світі (інтернет, соціальні мережі, інше);

– Інформаційні матеріали про різні форми сімейного насильства, види підтримки, поради як вийти з насильницьких стосунків.

Відеопрезентація додатку доступна за тут.

Довідково:

«Біла Стрічка. Україна/White Ribbon.Ukraine» – українське представництво міжнародного громадського руху і найбільша у світі ініціатива чоловіків на підтримку жінок проти ґендерно-зумовленого насильства та дискримінації. Біла стрічка символізує особисту присягу ніколи не вчиняти, не замовчувати та не виправдовувати насильство щодо жінок.

Представництва Білої Стрічки існують у більш ніж 90 країнах світу. Діяльність руху в Україні забезпечує Фонд  Тетяні Рамус, Посла доброї волі Білої стрічки в Україні. Білу Стрічку на знак підтримки одягають чисельні всесвітньо відомі особи, такі як Олена Зеленська, Андрій Шевченко, Девід Бекхем, Пол Маккартні, Сальма Хайєк, Гаррі Стайлз, Стелла Маккартні, Наомі Кембел, Белла Хадід.

Статті на тему