UA
RU

В Україні стартував проект, який має на меті розповісти про ставлення Церкви до домашнього насильства

Редагувати переклад
З 17 грудня, День Вшанування Варвари Великомучениці, ГО «Eleos-Ukraine» разом із Синодальним управлінням соціального служіння Православної Церкви України розповідатимуть про сильних жінок, яким довелося багато чого пережити, але які не зрадили собі.

домашнє насильство

«Eleos-Ukraine» – платформа взаємодії неурядових організацій, релігійних громад, державного сектору, заснована на демократичних цінностях та поза будь-якими видами дискримінацій з метою вирішення соціальних проблем. Одним із видів її діяльності є робота шелтерів для потерпілих від домашнього насильства. 

Цикл історій #Святі_ і_ круті – про жінок, які є важливими для християнства і які свого часу пережили домашнє чи інше насильство.

Проект здійснюється в циклі публікацій у блогі о. Сергія. І перша стаття присвячена саме святій Варварі – дівчині, яка роками зазнала від домашнього насильства і загинула від рук власного батька.

«Історія Варвари Великомучениці, яку ми публікуємо першою, є яскравим прикладом домашнього, від якого століттями потерпають жінки. Змінюється час, культура, побут, мода, традиції.  Але незмінними залишаються потреби у повазі й безпеці та дотриманні прав людини», – Розповідають у ГО «Eleos-Ukraine».

"Цими історіями ми хочемо нагадати, що Церква, і ПЦУ зокрема, засуджує будь-які прояви насильства і готова допомагати жінкам, що його переживають.  А також наголосити, що домашнє насильство – не норма і ніколи нею не було: ні в ІІІ столітті, ні в Х, ні в ХХІ столітті. Насильство завжди залишається насильством”, – наголошує протоєрей ПЦУ Сергій Дмитрієв, військовий капелан, голова правління ГО «Eleos-Ukraine», який є автором ідеї. А реалізує її разом із журналісткою Марією Семенченко, яка є авторкою текстів.

Статті, за задумом авторів, будуть публікуватися одна на тиждень чи дві.

Фото надала пресслужба

Читайте також: ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПЕРШОГО РІЗДВЯНОГО МОДУЛЮ ОНЛАЙН-КУРСУ ПРО ТРАДИЦІЙНУ КУЛЬТУРУ «ЗНАЙ СВОЮ УКРАЇНУ»

Статті на тему