UA
RU

В Україні вдвічі зросла підтримка рівних прав ЛГБТ за останні роки — опитування КМІС

Редагувати переклад
Українці стали толерантнішими до ЛГБТ-спільноти за останні шість років. Понад половина опитаних ставляться до ЛГБТ позитивно чи небайдуже, а майже дві третини українців підтримують їх рівноправність. Про це йдеться в опитуванні Київського міжнародного інституту соціології за май 2022 року, який опублікував правозахисний ЛГБТ-центр «Наш світ».
В Україні вдвічі зросла підтримка рівних прав ЛГБТ за останні роки — опитування КМІС-Фото 1

Фото з Маршу Рівності 2021, instagram/kyivpride

  • В українському суспільстві за шість останніх років у 1,5 рази скоротилося кількість тих, хто взагалі негативно ставиться до ЛГБТ+ (з 60,4% до 38,2%), вчетверо зросло кількість тих, хто ставиться до ЛГБТ+ позитивно (з 3,3 ,12,8% до 30,7%), і у півтора рази — тих, хто ставиться до них безуважно (з 44,8% до 18%). Таким чином, вже переважна більшість — близько двох третин — українців приймає ЛГБТ людей такими, як вони є. Очікувано, найбільш толерантно до ЛГБТ+ ставляться молоді люди віком 29-24 років: 58,8% позитивно, 16,9% байдуже, і лише XNUMX% негативно.

В Україні вдвічі зросла підтримка рівних прав ЛГБТ за останні роки — опитування КМІС-Фото 2

  • З 2016 року вдвічі зросла частка тих, хто декларативно підтримує їх повне рівноправність (з 33,4% до 63,7%), і майже вдвічі зменшилася частка тих, хто вважає, що права ЛГБТ+ людей мають бути певним чином обмежені ( з 45,2% до 25,9%. Так само, вдвічі зменшилося кількість тих, хто вагався з відповіддю: з 21,3% до 10,4%. На словах, повне правове равенство ЛГБТ+ людей тепер підтримує вже дві третини українців.

В Україні вдвічі зросла підтримка рівних прав ЛГБТ за останні роки — опитування КМІС-Фото 3

  • У 2016 році підтримали право на шлюб для ЛГБТ+ підтримували лише 4,8% опитуваних, то в нинішньому — вже 23,6%, майже вп'ятеро більше. Разом з 27,1% тих, кому це все одно, вони вже складають більшість українців та суттєво переважають 41,9% тих, хто виступає проти визнання навіть обмежених подружніх прав одностатевих партнерів. Українським церквам та консервативним політикам варто дізнатися про те, що більшість українських громадян не заперечує проти легалізації одностатевих цивільних союзів.

В Україні вдвічі зросла підтримка рівних прав ЛГБТ за останні роки — опитування КМІС-Фото 4

  • Останнє запитання було абсолютно новим: «Як ви ставитеся до участі ЛГБТ людей у ​​захисті України від російської агресії?» Дві третини опитуваних відповіли на нього «позитивно», і лише 11,4% виявилися настільки гомофобними, що відмовили своїм ЛГБТ+ співгромадянам навіть у виконанні їхнього громадянського обов'язку та почесного права захищати свою Батьківщину від російського вторгнення. Очевидно, вони просто таємно симпатизують агресору та складають електорат проросійських партій, справжню «п'яту колону» Москви у нашому суспільстві.

В Україні вдвічі зросла підтримка рівних прав ЛГБТ за останні роки — опитування КМІС-Фото 5

Інформація та фото: @kyivpride

Читайте також: «ПО-ПЕРШЕ, МИ РУЙНУЄМО МІФІ, ЩО ЛГБТ-ЛЮДИ НЕ МОЖУТЬ БУТИ ПАТРІОТАМИ, ПО-ІНШЕ, ЩО УКРАЇНА – ГОМОФОБНА ДЕРЖАВА.», — ЮРА ДВІЖОН, СПІВЗАСНОВОК

Статті на тему