UA
RU

В Україні вперше постачати оперу Штрауса за п'єсою Вайлда «Соломія»

Редагувати переклад
Відбудеться це у сучасному форматі. 
В Україні вперше постачати оперу Штрауса за п'єсою Вайлда «Соломія»-Фото 1

9 листопада у Києві за підтримки Українського культурного фонду відбудеться допрем'єрний показ-презентація мультимедійної містерії «Salome tech» Бентежна опера.

Будуть два варіанти подивитись оперу. Перший – онлайн (у зв'язку з карантинними обмеженнями). Трансляція буде відбуватися тут

Інший — у концертній залі Дитячої школи мистецтв №2 ім. М. Вериківського (м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 2). Кількість місць обмежена, потрібна реєстрація в Google-формі. Також обов'язкова наявність зеленого COVID-паспорту або ПЛР-тесту на COVID-19/експрес-тесту на визначення антигену строком дії 72 години. Початок відбудеться о 19:30. Вхід вільний. Зареєструватися можна за посиланням.

Це нова сценічна постановка на основі опери Ріхарда Штрауса «Саломея» за п'єсою Оскара Вайлда. Біблійна принцеса Соломія стала одним із найяскравіших жіночих образів у світовій культурі. Дізнатися, чому це стало можливим глядачі зможуть на прем'єрі «Salome tech». 

Читайте також: NAMU у співпраці зі стартапом STAMPSDAQ випустити ексклюзивну колекцію NFT творів українського мистецтва

Тут об'єднаються класичний оперний вокал, електронна музика, відеомеппінг та світлове шоу. Всі разом вони створять надзвичайний ефект повного занурення в дію. 

Це перша постановка опери "Саломея" в історії нашої країни. У радянські години її було заборонено. Дебютна прем'єра відбулася у Дрездені 1905 року, але імперська Росія до 1917 року також забороняла її через ідеологічні питання. Ба більше, українка Соломія Крушельницька була однією з перших виконавців головної партії, але, на жаль, не на вітчизняній сцені. 

В Україні вперше постачати оперу Штрауса за п'єсою Вайлда «Соломія»-Фото 2

Для авторської команди проект є символом культурної свободи та розвитку нашої молодої країни, яка прагне яскраво реалізувати свій культурний потенціал у спільному просторі європейської культури. 

Вперше у музичній історії дбайлива опера німецького композитора Ріхарда Штрауса виконається класичними вокалістами наживо під оригінальну музыку в електронному реміксі. 

А той факт, що прем'єрна вистава зміщена біля прямого ефіру є дуже символічним для проекту. Сьогодні привабливість Саломеї вимірюється лайками та сяє рекламними статусами. Цар Ірод впливає своїм контентом на зовнішню реальність. Соціальний статус кожного з персонажів вимірюється кількістю гаджетів. А відео-декорація вистави стилістично витримана у холодній темно-металевій естетиці Hi-Tech. 

Тема художнього дослідження творчої групи проекту — наслідки яких, може спричинити базова підміна екзистенціальних розуміння та духовних цінностей в суспільстві. 

П'єса «Саломея» Оскара Вайлда не має позитивних героїв і тому не може мати щасливого фіналу. Це досі трагічна ілюстрація, яка показує, що відбувається, коли віру міняють на гординю, любов на пристрасть, а гідність на вартість. 

Статті на тему