UA
  RU

  В Україні запустили платформу з пошуку пропавших безвісти та депортованих дітей

  Редагувати переклад

  1 серпня розпочала роботу державна інформаційна платформа “Діти війни”, яка допомагатиме батькам та правоохоронним органам збирати інформацію про дітей, які постраждали під час війни, зокрема пропали безвісти або були незаконно депортовані до росії. 

  В Україні запустили платформу з пошуку пропавших безвісти та депортованих дітей-Фото 1

  “Діти війни” – це єдина платформа, яка надає актуальну та зведену інформацію про дітей, які потерпіли внаслідок війни Російської Федерації проти України (загиблі, поранені, зниклі безвісти, депортовані) та тих, кого вдалося розшукати та врятувати. Кількісні показники щодня оновлюють відповідні державні органи. 

  Завдяки платформі можна повідомити про дитину, яка загубилася; про злочин, скоєний проти дитини; якщо знайшлася дитина без супроводження дорослих; якщо стало відомо про факт депортації дитини; про примусову зміну громадянства та документів дитини; про інші порушення прав дитини під час війни. Зареєстровані за фактом будь-якого порушення прав та свобод дитини звернення автоматично одержуються та опрацьовуються відповідними відомствами.

  З 24 лютого, від початку російської агресії в Україні загинуло 358 дітей та поранено 693, ще 203 дитини пропали безвісти, а 5754 депортовано. 47 дітей повернуто за участю Мінреінтеграції. Створивши цей портал, ми також хочемо залучити до розшуку дітей громадськість, централізувати та значно полегшити подання повідомлень щодо зникнення або виявлення місця перебування дитини. Питання захисту дітей та повернення їх в Україну є одним із наших завдань. Державні органи вживають усіх необхідних заходів щодо фіксації випадків депортації чи примусового переміщення або переселення дітей, Україна активно взаємодіє з міжнародними організаціями та партнерами. Створений нами спільний портал “Діти війни” дозволяє швидко та цілеспрямовано збирати потрібні дані, що допомагають ідентифікувати дитину, відстежити її місце перебування та в результаті – повернути її до України. Крім того, така інформація буде сприяти формуванню доказової бази та притягненню винних до кримінальної та інших видів міжнародно-правової ответственности,

  - розповідає Олександр Смирнов, директор державного підприємства «Український національний центр розбудови світу», яке виконує функції Національного інформаційного бюро.

  В Україні запустили платформу з пошуку пропавших безвісти та депортованих дітей-Фото 2

  Читайте також: Інтерв'ю з жінками-медиками, яких було звільнено з російського плена

  Платформа https://childrenofwar.gov.ua створена за дорученням Президента України Національним інформаційним бюро разом з Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Офісом Генерального прокурора, Національною поліцією та Радницею-уповноваженою Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації.

   

  Статті на тему