UA
RU

Верховна Рада легалізувала медичний канабіс

Верховна Рада України легалізувала медичний канабіс. Парламент ухвалив у другому читанні законопроєкт № 7457. «За» проголосували 248 народних депутатів. 

Верховна Рада легалізувала медичний канабіс-Фото 1

Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроєкт № 7457 «Про регулювання обігу рослин роду коноплі (Cannabis) у медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності». «За» проголосували 248 народних депутатів. До другого читання законопроєкт №7457 суттєво доопрацювали. Після першого читання було подано майже 900 правок. В результаті з них врахували більше 100 правок. Закон набуває чинності з дня, наступного за днем його опублікування. Він вводиться в дію через шість місяців з дня набрання чинності. 

Законопроєкт № 7457 легалізує медичний канабіс. Міністерство охорони здоров’я затвердить перелік хвороб і станів, за яких пацієнту можуть призначати ліки на основі медичного канабісу. Відпуск таких лікарських засобів буде можливий виключно за призначенням лікаря відповідно до медичних показань та за рецептом. Пацієнти зможуть перевозити й зберігати ліки у кількості, визначеній одним рецептом. Використання рослин роду коноплі (Cannabis) в інших, крім медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності заборонено. 

Ліки на основі канабісу дозволені у 56 країнах. Зокрема у країнах ЄС, Канаді, Великій Британії та Сполучених Штатах. Їх призначають людям з розсіяним склерозом, епілепсією, пацієнтам, які отримують паліативну допомогу тощо. Також підтверджений позитивний ефект під час лікування посттравматичного синдрому

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Kimzy Nanney / Unsplash

Читайте також: МЕДИЧНИЙ КАНАБІС: ЩО ЛІКУЄ І КОМУ ПОТРІБЕН

Статті на тему