UA
RU

Верховний суд Нідерландів постановив повернути «скіфське золото» Україні

Редагувати переклад

Скіфське золото повертається в Україну. Верховний суд Нідерландів постановив повернути експонати із виставки «Крим — золотий острів у Чорному морі» Національному музею історії України.

Верховний суд Нідерландів ухвалив повернути «скіфське золото» Україні-Фото 1

Сьогодні було оприлюднено рішення Верховного суду Нідерландів у справі про повернення експонатів виставки «Крим — Золотий острів у Чорному морі» Україні. Суд повністю задовольнив вимоги України.

Верховний суд Нідерландів ухвалив повернути «скіфське золото» Україні-Фото 2

Після незаконної анексії Криму росія розпочала кампанію з позбавлення України її національного культурного надбання. Тоді країна-окупант за допомогою підставних «кримських музеїв» ініціювала судовий процес у Нідерландах. Вони вимагали передати в анексований Крим колекції скіфського золота. На той час експонати перебували на виставці в амстердамському Музеї Алларда Пірсона.

Верховний суд Нідерландів ухвалив повернути «скіфське золото» Україні-Фото 3

Після майже дев’яти років судового процесу рішення ухвалили на користь України. Зокрема, Верховний суд постановив, що Україна має законний інтерес у захисті своєї культурної спадщини. Таким чином, суд зобов’язав Музей Алларда Пірсона передати музейні експонати з виставки «Крим — золотий острів у Чорному морі» Національному музею історії України. 

Верховний суд Нідерландів ухвалив повернути «скіфське золото» Україні-Фото 4

До анексії Криму експонати зберігалися у чотирьох кримських музеях. А саме, 132 предмети знаходилися у Центральному музеї Тавриди. У Керченському історико-культурному заповіднику зберігалися 190 предметів. У Національному заповіднику «Херсонес Таврійський» — 28 предметів. А 215 предметів — у Бахчисарайському історико-культурному заповіднику.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Міністерство культури та інформаційної політики України 

Читайте також: ШВЕЦІЯ ПЕРЕДАЛА УКРАЇНІ ЗАСВІДЧЕНУ КОПІЮ КОНСТИТУЦІЇ ПИЛИПА ОРЛИКА