UA
  RU

  Victoria Museum номінувань на премію Кращий музей Європи 2022

  Редагувати переклад
  Victoria Museum – приватний музей костюма та стилю, посвят міській моді України 1830-1920 років. Музей відкрила в 2017-го року колекціонерка Вікторія Лисенко.
  
  Victoria Museum номінування на премію Кращий музей Європи 2022-Фото 1

  Victoria Museum потрапив у так званий short-list серед понад 300 учасників – європейських музеїв, яким не більше 4-х років. Для порівняння – у попередніх конкурсах брали участь до 150 молодих музеїв. Через пандемію коронавірусу проведення конкурсу було відкладене, що призвело до зростання конкуренції серед музеїв, що входять до зазначеного вікового цензу.

  Та попри конкуренцію, Victoria Museum звернувши на себе увагу професійної музейної спільноти. Це визначне досягнення для України, адже в номінанти потрапляють ті музеї, чия діяльність відповідає високим європейським стандартам – як технічним, так і ментальним. Крім цього, на премію за правилами претендують ті музеї, які реалізують “суспільну якість”, коли музеї віднаходять реальні потреби суспільства та пропонують неординарний спосіб на них відгукнутися.

  Ті, що Victoria Museum вибрали одним із номінантів серед величезної кількості молодих креативних музеїв Європи - це вже є перемогою. Завдяки участі мого музею в цій премії - про Україна та нашу історію мі зможемо розповісти на всю Європу вже в травні 2022 року, під годину обрання переможців в Естонія, В місті Тарту. Для мене особисто - цінно вони, що мій приватний музей наступного року стані обличчям культурної України. чи обіймемо мі перше місце - складно сказати. Альо вони, що мі вже в "лізі Європи"- вже є справжнім визнанням,

  — заявляє власник музею Вікторія Лисенко. 

  Victoria Museum номінування на премію Кращий музей Європи 2022-Фото 2

  Victoria Museum номінування на премію Кращий музей Європи 2022-Фото 3

  Мета діяльності Victoria Museum – створити сучасний простір для того, щоб розвивати культурну освідченість різних ком'юнітів. Для цього музей проводитиме лекції та екскурсії, квести та майстер-класи для дорослих, дітей, студентів, фахівців сфери дизайну та культури. Через одяг, побутові речі та аксесуари дореволюційного періоду – музей дає уявлення про високі культурні стандарти української інтелігенції, та відновлює втрачені історичні ланки після революції 1917 року.

  Для справки

  EMYA – престижна європейська премія, започаткована у 1977 році Кеннетом Хадсоном. Україна всього двічі брала участь у цій премії. Востаннє київський музей представляв Україну цьому фаховому змаганні у 2015-му році.  

  Статті на тему