UA
RU

Вікторія Тігіпко: З жінками у менеджменті tech-компанії заробляють у середньому на 34% більше

Редагувати переклад
1 листопада в ЦУМ Київ відбулася перша зустріч жіночого бізнес-ком'юніті WTECH – клубу для жінок-фаундерів стартапів, топ-менеджерів технологічних компаній, інвесторів та партнерів венчурних фондів.

Вікторія Тігіпко: З жінками в менеджменті tech-компанії заробляють у середньому на 34% більше.

WTECH - закритий клуб для жінок-керівників в IT- та венчурному бізнесі. Організатори проекту Вікторія Тігіпко (керуючий партнер фонду TA Ventures) та Верослава Новосильна (СЕО та фаундер агенції SLOVA Tech PR).

Мета WTECH — створити платформу, де амбітні жінки зможуть спілкуватися, обмінюватися досвідом, заводити ділові знайомства, знаходити партнерів та інвесторів, а також проекти для інвестування. Кожного першого четверга місяця учасниці зустрічатимуться на закритих заходах — у форматі мітапів, спід-дейтингів з едвайзерами, лекцій та бізнес-сніданків.

Читайте також: ЩО НЕ РОБІТЬ УСПІШНІ ЖІНКИ З ранку

1 листопада у ЦУМ Київ Department Store відбулася перша зустріч WTECH. Захід розпочався з вітання співзасновниць клубу – Вікторії Тігіпка та Верослави Новосильної. Потім Вікторія Тігіпко розповіла про поточний статус жінок у венчурному та технологічному бізнесі.

За її словами, стартапи, засновані жінками, оцінюються в середньому на 80% нижче за «чоловічі». За минулий рік венчурні фонди вклали у компанії з фаундерами чоловіками у 7 разів більше коштів. У той же час гендерно-інклюзивні проекти показують кращий перфоманс: ймовірність заробляти більше зростає на 15%, якщо компанія відкрита для жінок.

Вікторія Тігіпко: З жінками в менеджменті tech-компанії заробляють у середньому на 34% більше.

Сьогодні репрезентативність жінок в освіті, бізнесі та технологіях залишає бажати кращого, але прогрес за останні десятиліття помітний. На даний момент лише 3 зі 100 топ-менеджерів компаній з Fortune 500 – жінки, а серед засновників стартапів – жінок лише 15%. При цьому за статистикою tech-компанії в середньому заробляють на 34% більше, якщо в менеджменті жінок-керівниць більше, ніж у конкурентів. Тому, незважаючи на всі складнощі, ситуація вирівнюється: бізнес усвідомлює позитивний ефект збільшення частки жінок серед працівників.

Ми в WTECH стимулюємо встановлення здорового мінімуму, щоб жінки займали не менше 50% керівних постів як у великих технологічних компаніях, так і в стартапах,

— каже Вікторія Тігіпко.

Читайте також: BEDTIME: У СКІЛЬКИ БУДУТЬ СПАТИ НАЙУСПІШНІ ЛЮДИ У СВІТІ

Верослава Новосильна у своїй презентації розповіла про місію клубу, поділилася планами та довгостроковою стратегією. За словами Верослави, закритий клуб WTECH — це платформа для нетворкінгу та створення нових проектів, у яких жінки відіграватимуть ключову роль. Клуб допоможе технологічним проектам, у менеджменті яких є жінки, знайти потенційних інвесторів чи партнерів для розвитку бізнесу. Крім того, організатори мають намір започаткувати гранти для талановитих учасниць.

Ініціатива також надасть учасницям доступу до WTECH Advisory Board. Серед менторів клубу Вікторія Тігіпко (TA Ventures), Верослава Новосильна (SLOVA Tech PR), Дмитро Дубілет (Monobank), Давид Браун (Template Monster), Ірина Данилевська (Ukrainian Fashion Week), Влад Тисленко (Concepter), Василь Тофан (Horizon) Capital) та інші.

Щорічно кожен член WTECH Advisory Board буде спікером на заході. Менторські сесії учасниць із едвайзерами плануються щомісяця.

Вікторія Тігіпко: З жінками в менеджменті tech-компанії заробляють у середньому на 34% більше.

В Україні справді багато талановитих та амбітних жінок, які можуть змінити світ IT та технологій. Але багатьом із них складно реалізувати себе повністю.

Дослідження показують, що жінки схильні до undersell: ми "недопродаємо" свої проекти, тому що прагнемо перевірити кожну деталь та дати на 100% точні обіцянки. Це не погано, але дещо гальмує розвиток бізнесу. Ми хочемо створити для жінок такий нетвор, де вони зможуть консультуватися з колегами та едвайзерами, знаходити партнерів та фінансування для проектів, а ще – отримувати ті самі знання, які дозволять впевнено “продавати” свої ідеї. 

Ми запускаємо WTECH, щоб об'єднувати спільноту, допомагати створювати нові проекти та надихати домагатися більшого,

- Зазначила Верослава Новосильна.

Як ключовий спікер на зустрічі виступила Іда Бірхолтер — керівник IOME, приватного інвесторського партнерства жінок-директорів з регіону Перської затоки; експерт у галузі підприємництва та управління капіталом. Іда поділилася своїми секретами успіху та розповіла про принципи, які допомагають їй будувати успішну кар'єру та займатися важливими соціальними проектами.

Статті на тему