Вкрадене сарматське золото: OLIZ представив хустку із зображенням легендарних прикрас

Український бренд OLIZ, хустку якого нещодавно продемонструвала французька акторка Єва Грін, випустив новий дроп до колекції «Викрадене мистецтво». Цього разу хустки прикрашено зображенням стародавніх золотих прикрас, які було викрадено росіянами з Херсонського обласного краєзнавчого музею восени 2022р. Нагадаємо, загалом під час повномасштабного вторгнення з Херсонщини було вивезено майже 90% музейних артефактів.

Вкрадене сарматське золото: OLIZ представив хустку із зображенням легендарних прикрас-Фото 1

Новий дроп OLIZ складається з твіллі та двох шовкових хусток розміром 100×100 і 65×65 см. На всіх виробах відтворено унікальні прикраси, знайдені археологами на території сучасної Херсонщини у прадавніх похованнях скіфів, сарматів та гунів, серед яких було чимало могил вождів та знаті. Зокрема, на хустках зображено п’ять унікальних артефактів:

  1. діадема правительки, виготовлена з золотої пластини та прикрашена бурштином і гранатами
  2. сережка з масивною головою лева і підвіскою, неординарність якої полягає в специфічній формі – грива лева складається з трьох рядів спіральних конусів, прикрашених кульками зерні
  3. дві золоті підвіски, які вражають майстерністю виготовлення, адже мають складну форму, всередині якої містяться мініатюрні сердолікові кульки
  4. спіральні браслети, виготовлені з золотого дроту
  5. золоті прямокутні пластини, які нашивались на одяг для підкреслення соціального статусу. На пластинах зображено зайців, які символізували родючість, і міфічних грифонів, що означали могутність, владу та силу.

«Створенням колекції «Викрадене мистецтво» нам вдалося привернути увагу світу до кричущих злочинів, які вчинила росія на нашій території.  Наприклад, французький письменник Бернар-Анрі Леві на прем’єрі своєї документальної стрічки у штаб-квартирі ООН продемонстрував дипломатам нашу хустку із зображенням твору Поліни Райко, щоб наочно показати, що знищує ворог на нашій території, — розповідає засновниця OLIZ Христина Оліярник. – Про загрозу українському мистецтву за допомогою нашої хустки «Червоний захід» розповіла мер Парижа Анн Ідальго, також до цього руху приєдналась чудова акторка Єва Грін. Ми дуже вдячні усім митцям, дипломатам і політикам, які нас підтримують, і не збираємось на цьому зупинятись. Наше «Сарматське золото» — це нагадування про те, що неймовірна кількість цінних артефактів була нахабно викрадена в українців, тож ми маємо докласти всіх зусиль, щоб повернути їх додому».

Вкрадене сарматське золото: OLIZ представив хустку із зображенням легендарних прикрас-Фото 2

Вкрадене сарматське золото: OLIZ представив хустку із зображенням легендарних прикрас-Фото 3

Херсонський краєзнавчий музей, з якого були викрадені унікальні золоті прикраси, вважався одним із кращих археологічних зібрань України. Восени 2022 при відступі з міста музей було пограбовано російськими військами, які вивезли артефакти до Криму. Наразі місцезнаходження колекції невідомо. Кошти від продажу дропу «Сарматське золото» підуть на закриття нагальних потреб цього музею.

Нагадаємо, восени бренд OLIZ та UNITED24 випустили благодійну колекцію «Викрадене мистецтво», до якої увійшли хустки із зображенням  мозаїки з Михайлівського собору,  полотна «Червоний захід» Архипа Куїнджі та фрагмент розпису будинку-музею Поліни Райко. Кошти від їх продажу спрямовано на відновлення будинків у Київській області, якими опікується платформа UNITED24. Також колекція включає «херсонську серію» з роботами місцевих майстрів, які було викрадено з Херсонського художнього музею ім. О. Шовкуненка. Кошти від її продажу йдуть на підтримку музею.

Вкрадене сарматське золото: OLIZ представив хустку із зображенням легендарних прикрас-Фото 4

Вкрадене сарматське золото: OLIZ представив хустку із зображенням легендарних прикрас-Фото 5

Вкрадене сарматське золото: OLIZ представив хустку із зображенням легендарних прикрас-Фото 6

Читайте також: У КИЄВІ ВІДКРИЛАСЯ ВИСТАВКА «ЗЕМНІ ШЛЯХИ НЕБЕСНОЇ СОТНІ» З НАГОДИ 10-Ї РІЧНИЦІ РЕВОЛЮЦІЇ ГІДНОСТІ 

Статті на тему