UA
  RU

  Вразлива група: де можна отримати психологічну консультацію жінкам під час війни

  Редагувати переклад

  Наразі жінки стали найвразливішою групою населення, згідно з даними ООН, 54% людей, які потребують допомоги через війну – це жінки.


  Тікаючи від війни, кожна українська жінка турбується не лише про себе, а й про всіх тих, з ким вона біжить: діти, батьки-пенсіонери, домашні улюбленці. На її плечі лягає величезна відповідальність, адже потрібно безпечно дістатися місця призначення, знайти прихисток та створити мінімальний комфорт.

  Вразлива група: де можна отримати психологічну консультацію жінкам під час війни-Фото 1


  Звісно, ​​така ситуація сильно впливає на психоемоційний стан, тому кожній жінці, яка змушена шукати безпечного місця, потребує допомоги. Ми знайшли кілька ініціатив, які спрямовані на підтримку жінок та матерів на території України.

  Психологічна допомога

  "Розкажи мені" – платформа, створена Інститутом когнітивного моделювання. Вона допомагає жінкам і не тільки побороти панічні атаки, емоційні перепади та інші психологічні проблеми, пов'язані з війною. Тут можна залишити заявку і спеціаліст зв'яжеться з вами. Платформа працює цілодобово.

  Психологічна допомога українцям під час війни – Телеграм-канал, де так само можна отримати консультацію експерта та трохи заспокоїтись. Тут можна знайти практичні поради від психотерапевтів.


  Служба UNFPA в Україні надає безкоштовні психологічні консультації всім українським жінкам. Крім цього, вони відкрили гарячу лінію для протидії торгівлі людьми, домашньому насильству та гендерній дискримінації. 

  • Електронна пошта: hotline@la-strada.org.ua
  • Skype: lastrada-ukraine

  "Розірві коло" – хаб, який націлений на допомогу жінкам знизити стресу та тривогу. Тут, так само, можна заявити про насильство та дискримінацію, навіть у чужій країні. Консультації можна отримати у таких мессенджерах: Messenger, Viber, Telegram.

  • Марина +38 098 996 97 90
  • Євген +38 097 314 53 83
  • Березня +38 050 371 40 55 (У Львові офлайн)
  • Наталія +38 098 929 75 53 (У Львові офлайн)

  Ініціатива «Люди в біді» пропонує психологічну підтримку всім, хто потерпів від війни. Гаряча лінія працює цілодобово, без вихідних, вона конфіденційна, анонімна та безкоштовна: 0800210160  Читайте також: Підтримати Україну через міжнародний фонд «Червоний крест»

  Для матерів та дітей

  Для тих, хто евакуювався з дітьми, теж є спеціальні платформи та центри підтримки. 


  “Захист дітей України” пропонують безкоштовну психологічну консультацію маленьким громадянам, що переживають війну. Також тут є онлайн-платформа з навчальною програмою, курсами та тренінгами для дітей. До цієї ініціативи були залучені іноземні волонтери.

  Також запустили можливість Телеграм-каналі отримати консультацію від акушерів вагітним жінкам

  "Психологічна турбота” – YouTube-канал, на якому зібрані відео-лекції Світлані Ройз, за ​​підтримки Міністерства освіти і науки. У ньому можна знайти багато корисної інформації, як спілкуватися з дітьми під час евакуації, як доглядати за нею в бомбосховищі та як психологічно підтримувати в кризовий момент.


  Фото: @beccatapert/unsplash.com

  Статті на тему