UA
  RU

  Girl Power: Анна Петрова, STARTUP UKRAINE

  Редагувати переклад

  Засновниці найцікавіших українських стартапів розповідають про свої проекти.

  stutrupukraine-vertical

  ? Я працювала менеджером освітньої програми в ІТ-компанії. Мені подобалося освіта та підприємництво, але я розуміла, що не вмію будувати бізнес, мене цього ніде не вчили. Близько року я аналізувала, спілкувалася з підприємцями, а потім зустріла свого ділового партнера, з яким ми спочатку організували бізнес-табір, а потім запустили StartUp Ukraine.

  ? Наші учні – дуже різні люди, здебільшого від 25 до 40 років. Усі вони хочуть спробувати зробити щось своє, хочуть бути вільними. Багато хто приходить до нас, щоб подолати свої страхи, повірити в себе, деякі – за «чарівним пенделем».

  ? Життєздатна ідея повинна обов'язково задовольняти чиюсь потребу. Але насамперед ми допомагаємо людям реалізовувати їхні мрії, адже для підприємців дуже важлива внутрішня мотивація: ніхто не змушуватиме тебе щодня вставати з ліжка та працювати.

  ? У процесі навчання ідея може змінюватися: наприклад, один із наших випускників, Іван Білостоцький, хотів робити жалюзі з логотипами компаній, а тепер займається піщаною анімацією. Нещодавно його було знято для обкладинки українського Forbes.

  ? Так, ми хочемо заробляти, але для нас дуже важливо, щоб люди не просто прослухали тримісячний тренінг, а змінили своє життя.

  ? Зараз я навчаюсь структурованості та системності, адже підприємці часто починають справу, керуючись лише інтуїцією. Мене надихає Алла Адаменко з Virgin people: я дуже заточена під розвиток нашої країни, а вона розсуває мої рамки і каже, що потрібно дивитися глобальніше.

  ? Ті помилки, які ти маєш пройти, ти пройдеш однаково, бо це зона зростання. Але деякі фундаментальні помилки можна уникнути. У нас є курс для підприємців, чий бізнес уже працює від року до семи, і всі однакові проблеми: відсутність стратегії, фінансового аналізу. Ми закладаємо правильну основу, щоб стартапи зростали швидше.

  Фото: Дмитро Денисов

  Статті на тему