UA
RU

WWF-Україна: «Ми отримали першу з 2009 року детальну карту поширення рисі в Україні, але не готові її оприлюднити»

Редагувати переклад
Рись в Україні можна спасти, якщо менше людей знатимуть її місцезнаходження.

WWF-Україна: «Ми отримали першу з 2009 року детальну карту поширення рисі в Україні, але не готові її оприлюднити»-Фото 1

За останніми підрахунками в Україні налічується 563 рисі. Більшість з них трапляється у Карпатах — 435 особин, решта на Поліссі. Ці дані, а також обновлена ​​мапа поширення рисі є результатом роботи програми WWF-Україна «Врятуємо рись» — першої комплексної програми захисту найбільшої кишки Європи.

Читайте також: День Землі: 7 документальних фільмів про природу, які має побачити кожен

Експерти WWF-Україна задоволені мониторингом, але не готові оприлюднювати результати, зокрема карту поширення рисі, повністю. Рись в Україні можна спасти, якщо менше людей знатимуть її місцезнаходження.

Ні Червона Книга, ні законодавство України поки що не в змозі зупинити незаконне полювання, тобто браконьєрство. Згідно з офіційними даними Публічного Звіту Держагенства Лісових ресурсів України у 2019 році на нарушників правил полювання складено 2 860 протоколів. Але реальну відповідальність несуть лише одиниці.

WWF-Україна: «Ми отримали першу з 2009 року детальну карту поширення рисі в Україні, але не готові її оприлюднити»-Фото 2

Серед порушників закону, згідно з дослідженням WWF-Україна, більше тих, хто “браконьєрствує” заради розваги. Як правило, це впливові, заможні люди, які хочуть не лише здобути трофей, але й відчути азарт, уникаючи відповідальності за порушення закону.

Рись не рятує те, що тварина обирає для життя віддалені, потаємні частини лісу і веде нічний спосіб життя. Сучасні браконьєри використовують високотехнологічне обладнання для вистежування тварин — ліхтарі з дальнім світлом на потужних позашляховиках, тепловізори та нічні приціли. Ці засоби можна вільно придбати в магазинах та на спеціалізованих сайтах.

WWF-Україна: «Ми отримали першу з 2009 року детальну карту поширення рисі в Україні, але не готові її оприлюднити»-Фото 3

Пропозиції експертів програми «Врятуємо рись», які були запропоновані на засіданнях комітету з питань екології Верховної Ради, внесли до Проекту Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства у сфері охотничого господарства та полювання та запобігання незаконному полюванню». Зміни заборонятимуть використання джерел штучного світла, тепловізорів, автомобільних засобів для переслідування тварин та розширювати повноваження відповідальних за охорону диких тварин при затриманні та обыску правопорушників. 

Статті на тему