UA
RU

Я не хочу заміж. Звідки береться страх заміжжя та як його перебороти?

Редагувати переклад
Поговорили з психологом Катериною Мураненкою про те, чому виникає страх заміжжя і як його нівелювати. 
Я не хочу заміж. Звідки береться страх заміжжя і як його перебороти?

Катерина Мураненко

Почуття страху намагається захистити нас від небезпеки та невірно прийнятих рішень. Саме тому його не варто ігнорувати, боятися і, тим більше, боротися. Потрібно до нього придивитися, зрозуміти, чого ви боїтеся, і як можете мінімізувати ризики.

Я не хочу заміж. Звідки береться страх заміжжя і як його перебороти?

  • Чи не готові до сімейного життя? Якщо ви любите людину, вам подобається бути з нею разом, швидше за все ваш страх пов'язаний з нестачею інформації про психологію сімейного життя – завітайте на психологічні тренінги або почитайте книги про стосунки.
  • Страх, що сімейне життя не складеться. Можливо, у вас є власний негативний досвід або ви спостерігали конфлікти батьків у дитинстві, але від вас залежить ваше сімейне щастя. Проаналізувавши попередній досвід, ви не повторите помилок. Впоратися з негативним тягарем минулого вам допоможе індивідуальна робота з психологом.

Читайте також: СОЛЬНА ПАРТІЯ: ЧОМУ СУЧАСНІ ДІВЧИНИ НЕ СПРЯМУТЬСЯ ВИЙТИ ЗАМІЖ

Я не хочу заміж. Звідки береться страх заміжжя і як його перебороти?

  • Страх, що не можете стати доброю дружиною. А ніхто не просить вас бути ідеальною! Будьте собою! Саме такий вас полюбив ваш чоловік. Забудьте всі суспільні стереотипи. У вашій сім'ї все має бути так, як хочете ви та ваш партнер.
  • Невпевненість у виборі партнера. Із заміжжям не варто поспішати, дізнайтеся один одного краще. Напишіть список позитивних та негативних якостей партнера, а потім порівняйте кількість пунктів. Якщо негативу більше, ніж позитиву, краще не продовжувати такі стосунки. Якщо ви взагалі не помічаєте недоліків, швидше за все, ви ще мало знаєте один одного. В ідеалі у вашому списку мали б і погані, і хороші якості, але позитиву обов'язково має бути більше.

Читайте також: 25 ВЕТКИХ ЦИТАТ ПРО ШЛЮБИ

Невелике хвилювання перед заміжжям абсолютно нормальне. Кожна дівчинка мріє про білу сукню та принца на білому коні, але на цьому сімейне життя тільки починається. Ваше хвилювання - сигнал відповідального ставлення до прийнятого рішення. Ми схильні хвилюватись перед новим етапом свого життя. Але важливо, щоб уявляючи подальше спільне життя з коханою людиною, ви відчували позитивні емоції.

Статті на тему