Edit page title Як допомогти літнім людям впоратися із тривожністю під час воєнних дій
Edit meta description Прочитавши цю статтю ви дізнаєтеся про - якісно, ​​дохідливо та цікаво. І що найголовніше – експертно – Марі Клер Україна.

Close edit interface
UA
RU

Як допомогти літнім людям впоратися із тривожністю під час воєнних дій

Редагувати переклад
Люди похилого віку більш вразливі, стан тривоги та страху негативно впливає не лише на них.ню емоційної сфери, так і фіз. Вам непросто додати пошани своїм батькам, бабусям, дідусям.

допомога літнім людям

Насамперед, для протистояння стресу потрібно об'єднуватися. Сім'я має згуртуватися. Це допоможе вистояти всім – літнім батькам, дітям, підліткам. Ось як це краще зробити:

Підтримуйте постійний зв'язок, незалежно від того, в одному місті ви живете чи в різних. Слід телефонувати літнім членам батьківщини вранці та ввечері, не виявляючи власну тривогу та страхи. Під час розмов слід бути впевненими та спокійними. Передавайте слухавку дітям та внукам – хай вони піднімуть настрій стареньким. Важливо домовитися, що ви зв'язуєтеся по кілька разів на день, не скидаєте дзвінок. Зазначте, що такі дзвінки не прояв контролю, а турбота. Якщо ви живете неподалік один від одного, навідуйтесь частіше, хай це будуть навіть десятихвилинні зустрічі.

Скажіть план щодо кризи і будьте готові раніше всього.Розробте та обговоріть план максимально конкретно, за пунктами – від документів та аптечки до точки збору. Така послідовність та ясність заспокоїть літніх людей. 

Не турбуйтеся про те, що влітку люди запасаються продуктами. Це нормальна реакція людей, які пам'ятають війну та голод. Допоможіть своїм близьким зробити закупівлю, якщо запаси в коморі їх заспокоювати. Будьте терплячі, не критикуйте.

Піклуйтеся про здоров'я своїх літніх родичів. Запитайте, чи всі ліки вони мають, яке в них самопочуття. Якщо необхідно поповнити аптечку, особливо коли йдеться про ліки проти хронічних захворювань, допоможіть їм у цьому. Якщо треба отримати новий рецепт на ліки, допоможіть у цьому також. Бажано, щоб у людей, які страждають на серцево-судинні захворювання, був власний тонометр – допоможіть близькому людині придбати його та навчити користуватися.

Обговорюйте, скільки, де ж які новини дивуйтесь і чуйте. Поясніть, що наразі велика кількість інформації є провокативною та неправдивою, а отже може зашкодити. Разом оберіть одне чи кілька ЗМІ, яким ви довіряєте, і забезпечте, щоб ваші рідні не стали жертвами фейків.

Найчастіше обіймайте.Переоцінити важливість дотиків просто неможливо, і наразі вони потрібні як ніколи. Так виявляється ваша любов і турбота, дарується почуття захищеності, потрібності, знімається безліч психологічних та фізіологічних проблем. 

Зацікавила компанія, що сплкування.Люди літнього віку потребують спілкування, тому не варто обмежувати своїх близьких у дзвінках та зустрічах із друзями. Проте слід зауважити, що спілкування з деякими людьми може принести не полегшення, а сум, тривогу та токсичні емоції. Від таких знайомих слід на годину дистанціюватися для власного гаразду. 

Чи не дискутуйте про політику.Розлад у відносини дорослих дітей та батьків наразі особливо гостро вносити відсутність єдності в оцінці того, що відбувається. Не забувайте, що ви зараз чи не єдина опора та підтримка для своїх близьких. Зараз час єднання та допомоги. Відкладіть з'ясування світоглядних питань на потім. 

ВАЖЛИВО. Не забувайте про літніх людей, які поруч із вами: сусіди, колеги, просто бабуся у магазині. Допомагайте одиноким старим, якщо маєте таку можливість. Не залишайтеся байдужими до інших у цю годину.

Психолог Лейла Гасанова

Фото Естер Енн on Unsplash

Інформація: https://t.me/psy_support

Статті на тему