Закрити
UA
Як зміниться вища освіта
Мода

Як зміниться вища освіта: уряд підтримав законопроєкт, який трансформує навчання у ВНЗ

Поділись:

Уряд схвалив законопроєкт, який трансформує та вдосконалює вищу освіту. Мінцифри розповіло, що зміниться для студентів вищих навчальних закладів.

Як змінеться вища освіта

Міністерство цифрової трансформації розповіло, як зміниться вища освіта за новим законопроєктом. Зміни до законодавства мають зробити навчання більш ефективним. А також наблизити українську освіту до європейських стандартів. 

Як змінеться вища освіта:

Студенти зможуть самостійно регулювати терміни навчання

Студенти зможуть самостійно визначати терміни навчання. А саме – за який час вони хочуть пройти навчання за певною програмою. Раніше навчальне навантаження становило 60 кредитів ЄКТС на рік. Зараз – від 30 до 80 кредитів ЄКТС. Студенти зможуть самостійно їх розподілити. 

Можна буде вибрати спеціальність після 1 або 2 курсу

Після проходження 60-120 кредитів ЄКТС студенти зможуть вибрати спеціальність у межах широкої галузі. Вибір спеціальності після певного терміну навчання в університеті буде більш усвідомленим. 

Заочна та вечірня форма заміниться дистанційним навчанням

З 2024 року заочну та вечірню форми замінять дистанційною. Це зробить процес навчання в закладах вищої освіти більш ефективним. 

Регульована кількість годин для студентів денної форми навчання

Студенти денної форми навчання матимуть регульовану кількість годин, які необхідно проходити на лекціях чи практичних заняттях. Для бакалаврів – не менше 10 годин. Для магістрів та аспірантів – не менше 8 годин. Раніше студентам могли пропонувати опрацьовувати дисципліни самостійно, що знижувало якість навчання. 

Менше вибіркових курсів для регульованих спеціальностей та більше для нерегульованих

Для студентів, які навчаються на регульованих спеціальностях, вибірковий компонент становить 10% замість 25%. Регульовані спеціальності – це право, медицина, військова служба, атомна енергетика тощо. Для них вдосконалюються стандарти навчання. Для нерегульованих спеціальностей з’являється більша свобода дій. Студенти тут зможуть вибирати не менше ніж 25% курсів самостійно. 

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Aaron Burden / Unsplash

Читайте також: РАДІОДИКТАНТ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЄДНОСТІ-2023: ЯК ВЗЯТИ УЧАСТЬ