UA
RU

Європейський фестиваль – для європейського міста!

Редагувати переклад

Щорічний міжнародний музичний фестиваль Odessa Classics - головний майданчик презентації класичної музики в Україні - цього літа відбудеться усьоме. Про програму, учасників та особливості проведення форуму цього року розповіли 2 квітня у прес-центрі ІА «Одеса-медіа» президент Оdessa classics, народний артист України Олексій Ботвінов та директор фестивалю Олена Зазуля. 

Європейський фестиваль – для європейського міста!-Фото 1

- Я впевнений, – зазначив Олексій Ботвінов, - що велика музика має звучати, і саме зараз її цінність для суспільства висока, як ніколи. Тому ми робимо все можливе, щоб фестивальна програма цього року була ще більш масштабною та сенсаційною.

Програмою Odessa Classics цього року передбачені концерти з 2 по 11 червня та ще один спеціальний – 24 червня. Вони проходитимуть у Одеському національному академічному театрі опери та балету (2, 10 та 24 червня) та у Великому залі Одеської обласної філармонії (3, 5, 6, 8, 9, 11 червня), а також у Зеленому театрі (7 червня) і традиційний open-air – на Потьомкінських сходах (4 червня) 

Перш за все, треба сказати, що на фестивалі цього року беруть участь п'ять оркестрів (!). Поряд із провідними українськими – Національним симфонічним оркестром України (Київ) і Національним одеським філармонійним оркестром виступатимуть два західноєвропейські камерні колективи – Цюріхський і Брюссельський, а відкриває фестивальну програму 2 червня Симфонічний оркестр Хайфі, який приїде до Одеси у повному складі – це понад 60 музикантів. Під керівництвом провідного ізраїльського композитора та диригента Беньяміна Юсупова колектив виступить у двох концертах із надзвичайно цікавою масштабною програмою.

Європейський фестиваль – для європейського міста!-Фото 2

Окремо треба підкреслити, що один із кращих музичних ансамблів світу –  Цюріхський камерний оркестр на чолі зі своїм художнім керівником (а також Artist-in-Residence фестивалю Odessa Classics), феноменальним скрипалем Данієлем Хоупом зіграють три концерти. Зокрема, прозвучатиме романтичні серенади композиторів різних епох і музика Альфреда Шнітке у виконанні Даніеля Хоупа та Олексія Ботвінова. Саме у виконанні цих двох музикантів знаменита звукозаписна компанія «Deutsche Grammophon» зимою цього року презентувала альбом творів Шнітке, який, на думку критиків, став великою творчою подією в музичному світі.

Європейський фестиваль – для європейського міста!-Фото 3

Фестивальна програма радує гучними іменами солістів. Швейцарська скрипалька Марія Солозобова зіграє зі Симфонічним оркестром Хайфі унікальний концерт Б. Юсупова «Голоси скрипки». Вперше приїде до Одеси найпопулярніший молодий європейський піаніст Люка Дебарг: він виконає концерт Моцарта А ось кращий сучасний виконавець німецької вокальної музики Маттіас Гьорне вже одного разу був учасником одеського фестивалю, вразивши нас своєю майстерністю; цього разу він покаже свою культову інтерпретацію циклу Шуберта «Зимовий шлях». Є вже в Одесі свої поклонники і у провідного піаніста Німеччини Себастіана Кнауера, який на цьогорічному фестивалі представитиме новий погляд на творчість Бетховена у фантазії Араша Сафаяна «This is (not) Beethoven» («Це (не) Бетховен»).

Спеціальний концерт 24 червня дасть легендарний піаніст сучасності Євгеній Кісін: він вперше виступить в Україні за роки незалежності, а на одеській сцені грав, ще будучи підлітком-вундеркіндом

Особливою подією стане приїзд визначного письменника сучасності Михайла Шишкіна (Швейцарія). Він разом з О. Ботвіновим презентуватиме літературно-музичний проект про Рахманінова.

Європейський фестиваль – для європейського міста!-Фото 4

4 червня відбудеться традиційний масштабний (і безкоштовний для публики!) опен-ейр концерт на Потьомкінських сходах за участю Національного оркестру України під керуванням Володимира Сіренка. Соліст – народний артист України Олексій Ботвінов. Знов-таки, традиційно у концерті візьме участь переможець щорічного конкурсу юних піаністів імені Серафімі Могилевської, який проходитиме у рамках фестивалю.

Особливою подією фестивалю стане європейська прем'єра концерту для скрипки, фортепіано та оркестру одного з найбільш затребуваних композиторів сучасності Тан Дуна (Китай – США). Концерт написаний спеціально на замовлення фестивалю ODESSA CLASSICS та оркестру Сан-Франциско «New Century Orchestra». Він буде виконаний 11 червня Цюріхським камерним оркестром, Д. Хоупом та О. Ботвіновим. Тан Дун – володар безлічі призів і нагород, у тому числі GRAMMY, BAFTA та премії «ОСКАР» за музыку до кінофільму «Тигр, що підкрадається, зачаївся дракон» (саме на основі її тем написаний новий концерт).

Європейський фестиваль – для європейського міста!-Фото 5

Читай також: Ода тілу: Мадонна позує оголеною — лише одне кольє 

У рамках фестивалю буде реалізовано ще кілька паралельних проектів. Програма сучасної української музики включає п'ять безкоштовних для відвідування концертів у Зеленому театрі та Одеському художньому музеї. Будуть представлені: проект "Open Opera Ukraine" - "Musica Sacra Ukraine" - партесний вимір"; ансамбль Alter Ratio з новою програмою музыки українських композиторів; Антоній Баришевський, Золтан Алмаш, Олексій Пєтухов, літератор Олена Андрійчикова.

Художня виставка «Нонконформісти» (куратор – О. Димчук) вразити своїм розмахом у Музеї західного та східного мистецтва (1-23 червня).

19-21 травня пройде Четвертий всеукраїнський конкурс юних піаністів імені Серафімі Могилевської, у якому візьмуть участь близько 30 юних піаністів віком 11-15 років Як завжди, творче змагання відбудеться у стінах Одеської середньої спеціальної музичної школи ім. Петра Столярського.

Європейський фестиваль – для європейського міста!-Фото 6

Також у рамках фестивалю пройдуть культурологічні конференції та майстер-класи провідних музикантів, зокрема легендарного скрипкового педагога сучасності Захара Брона (свою долю він посвячує 150-річчю Петра Столярського).

Фестиваль проходитиме за підтримки міського голови Одеси та Одеської міської ради. Президент фестивалю та оргкомітет Odessa Classics також висловлюють благодарність Одеській обласній адміністрації, меценатам фестивалю - Асоціації стивідорів Одеського морського порту, фірми Risoil, МТБ-банку, Анатолію Димчуку, Єгору Гребєннікову, Савелію Лібкіну, фірмам «Антошка», «Стікон», Інституту психології та підприємництва. Особлива вдячність міжнародним партнерам: Посольству Швейцарії в Україні, Гете-інституту та Баварському дому в Одесі.

PS.

У 2015 році, коли був заснований фестиваль Odessa Classics, він тривав лише чотири дні, у 2016-му – п'ять днів, а у 2017 році ця музична подія тривала сім днів і була визнана найбільшим в Україні святим класичної музики. У 2018 вже було 10 фестивальних днів. Odessa Classics – 2020 тривав дві тижні (10-23 серпня). Але головна перемога організаторів – це не кількість днів. Головне, що фестиваль зумів запросити на свою сцену найяскравіших артистів сучасного музичного світу. А це стало можливим, перш за все, завдяки високому авторитету в музичних колах Європи президента Odessa Classics, народного артиста України Олексія Ботвінова, прекрасній організації форуму і, як наслідок перших двох факторів, – фінансовій підтримці державних інституцій, благодійних фондів та окремих меценатів в Україні кордоном. Проект розвивається як європейський фестиваль високого класу.

«Я мечтаю зробити фестиваль, який став би знаковим не тільки для Одеси, а й для всієї країни. За значущістю він міг би бути схожим на Зальцбурзький. Хотів би, щоб уже скоро ODESSA CLASSICS став головним фестивалем у Східній Європі», – каже Олексій Ботвінов.

www.instagram.com/odessa_classics

www.facebook.com/OdessaClassics

www.odessaclassics.com 

 

 

 

Статті на тему