Які закони не писані королеві Британії?
Бути членом королівської сім’ї – не лише престижно, а й у деяких моментах вигідно. Проте, не треба думати, що монарші особи безкарні та вільні робити все, що їм хочеться. Багато винятків стосуються переважно лише правлячого монарха, але деякі поширюються і інших членів королівської сім’ї. Розповідаємо про закони, які може порушувати королева Єлизавета ІІ та її родичі.
Читайте також: 15 захоплюючих фактів про королеву Єлизавету, яких ви не знали
Те, що ви член королівської сім’ї, не означає, що ви можете постійно порушувати швидкість і їздити так, як вам заманеться, але деякі винятки бувають. Представник Міністерства пояснив The Sun, що згідно із законодавством Великобританії, обмеження швидкості не поширюються на службовий транспорт у разі невідкладної ситуації. Оскільки всіх членів королівської сім’ї перевозять лише офіцери поліції, це правило автоматично поширюється і них.
Але якби королева сама захотіла поганяти вулицями Лондона та перевищила швидкість, то все одно була б оштрафована. 2001 року принцеса Ганна заплатила 400 фунтів за перевищення швидкості.
Королева Єлизавета II — єдина у світі людина, яка може подорожувати будь-куди, не маючи при собі свідоцтва про громадянство. Вся справа в тому, що кожен британський паспорт видається на ім’я королеви, тому їй немає сенсу його носити. А ми, як прості смертні, стоїмо у чергах для отримання паспорта та постійно переживаємо, щоб фото вийшло нормальним. На жаль, ми не є королева Британії.
Читайте також: Давайте знайомитись: Скільки насправді правнуків у Єлизавети II?
Ще один бонус для королеви – Єлизавета II не зобов’язана складати іспит з водіння і отримувати права водія. І зовсім не тому, що не вміє водити, за кермом монарша особа почувається чудово з підліткового віку. Це правило поширюється лише королеву, інші члени сім’ї повинні, як належить, складати іспит і отримувати права.
Незалежно від того, наскільки ви добрий батько, королева може забрати у вас дітей у будь-який час, оскільки правлячий монарх автоматично отримує опіку над неповнолітніми онуками. Цей закон діє початку 1700-х років, ще з початку правління Георга I.
Читайте також: 16 правил, яких повинні дотримуватися представниці королівської сім’ї
Чисто теоретично королеві могло б зійти з рук навіть вбивство. Відповідно до закону, все судочинство в Англії ведеться від імені правителя, тому він не може бути засуджений і навіть виступати як свідок у суді. Тим не менш, королева усвідомлює, які у неї привілеї, і «дбає про те, щоб усі її дії здійснювалися у суворій відповідності до закону».
Ще одна перевага королеви – свобода від податків. Принц Чарльз, наприклад, не зобов’язаний сплачувати податки зі свого прибутку від герцогства Корнуолл, яке щорічно приносить мільйони фунтів. Проте він добровільно сплачує податок, а королева, яка отримує гроші в основному від приватних володінь, також добровільно сплачує податки з 1992 року.
Джерело фото: gettyimages.com