UA
  RU

  Жіноче лідерство: 5 питань до себе для розвитку

  Редагувати переклад
  Разом із провідним експертом з питань масштабування особистості та бізнесу, автором технології трансформації мислення, коучем коучою Іриною Золотаревич знаємося як жінці стати лідером.  

  Жіноче лідерство: 5 питань до себе для розвитку.

  Вважається, що для досягнення успіху потрібно мати мету, силу волі та відповідні ресурси: гроші, час, енергію. Насправді багато людей, які мають усе це, як і хороші стартові можливості, чомусь нещасливі. Так відбувається тому, що їм не вистачає життєвої стратегії: розуміння, якого пункту «Б» я хочу дістатися за своє життя з пункту «А», в якому перебуваю, через який досвід пройти, що для мене цінно, а що категорично неприпустимо . Щоб дійти такого розуміння, потрібно буде переформатувати певний набір власних переконань. Саме здатність розвиватися та змінюватися – ключова риса масштабної особистості, яка визначає можливість стати лідером. Але з чого розпочати? Тут доведеться відповісти на п'ять базових питань, які й допоможуть розбудувати стратегію лідерства та масштабування особистості.

  Жіноче лідерство: 5 питань до себе для розвитку.

  Питання перше: чого я насправді хочу?

  Вважається, що найголовніше для успіху – відповісти на це питання, і все інше вдасться. Тим не менш, ніхто не вчить нас, як правильно відповідати на це питання. І найголовніше — як зрозуміти, що це справді те, чого хочете ви, а не те, про що вам розповіли тато чи мама, школа, суспільство чи ЗМІ. Адже дуже часто ми неусвідомлено копіюємо у житті «правильні моделі». Тому це питання собі потрібно поставити так: чого я хотіла б, якби вірила, що все можливо? Чого б я хотіла, якби вірила, що немає жодних обмежень: якби я знала, що я маю достатньо грошей, часу, зв'язків і мені доступно абсолютно все? Ось чого б я хотіла тоді — це і буде найправильніша відповідь на запитання «чого я хочу?».

  Питання друге: що мені заважає мати те, що я хочу зараз?  

  Потрібно скласти перелік того, що заважає саме зараз. При цьому в жодному разі не можна засуджувати, аналізувати та критикувати ті пункти, які ви визначите. Важливо не починати їх відразу обнулювати.

  Наприклад, усередині ми розуміємо, що нам не вистачає фінансів, але коли починаємо писати цей пункт, тут же піддаємо його сумніву через невпевненість у власній оцінці.

  У відповіді на друге питання ключове завдання – виписати і те, що, як ми вважаємо, ми усвідомлюємо, і навіть те, що ми сприймаємо як перешкоди на підсвідомому рівні. Іноді, коли ми починаємо підсвідомі речі промовляти вголос, нам стає смішно, що взагалі сприймали їх всерйоз. Все одно фіксуємо всі пункти.

  Читайте також: ЧОМУ МИ ЗДАЄМОСЯ, КОЛИ БЕРЕМОСЯ ЗА ЩОСЬ НОВЕ

  Жіноче лідерство: 5 питань до себе для розвитку.

  Питання третє: які є способи отримати те, чого хочу?

  Рекомендується такий ефективний прийом: написати щонайменше чотири різні способи досягнення мети (включає і креативність, і впевненість у тому, що є безліч шляхів досягнення своєї особистої мети).

  Наприклад, якщо я хочу мати власний бізнес, які є чотири способи до цього прийти?

  Варіанти:

  1. купити компанію
  2. вирости всередині компанії до рівня партнера
  3. піти вчитися, там познайомитися з кимось, хто створює свій бізнес та приєднатися до нього
  4. знайти партнера, який вкладе свою частину ресурсів, а я вкладу свою.

  Питання четверте: що я можу зробити з тим, що мені заважало й досі? Як я можу використовувати ці бар'єри як ресурс?

  Наприклад, я не отримала бажаного, бо вважала за недостатність фінансів бар'єром. Як я можу нестачу фінансів використовувати як ресурс і які двері це для мене відчиняє? Як варіант, коли мало фінансів, немає страху їх втратити і відповідно можна робити сміливіші дії та кроки: заходити в партнерство без грошей або здійснювати проекти, які не вимагають фінансових інвестицій, що у свою чергу розвиває креативність та гнучкість.

  Питання п'яте: які ресурси потрібні, щоб отримати те, що хочу? Скільки потрібно часу та грошей, які потрібні знання та люди? 

  Ресурси, які ми інвестували у розвиток лідерства та масштабування себе як особистості, виглядають так:

  • час
  • гроші
  • знання
  • енергія
  • зв'язку

  Необхідно кожен із цих 5 ресурсів розписати в кількісному та якісному показнику.

  Коли ви відповісте на п'ять цих питань, ви зможете самостійно вибудувати стратегію особистого розвитку та масштабування особистості. 

  Статті на тему