UA
RU

Життя Єлизавети ІІ у цифрах

Редагувати переклад
З кожним роком королівська сім'я зростає, туристів у Британії більшає, а Королева залишається незмінною. Вся життя на очах у мільйонів людей під пильним увагою преси. Кожен крок оцінюється радниками згідно з протоколом.

Здається, ми знаємо усі. Та й чим нас може здивувати 93-річна Єлизавета?

А ми спробуємо. Як щодо інтерпретації життя королеви у цифрах?

Життя Єлизавети ІІ у цифрах-Фото 1

0 днів у школі

Єлизавета, як і молодша сестра Маргарет, не відвідувала школи. Та це зовсім не означає, що вона не освічена. Приватні репетитори справилися з цим завданням і підготували її до спілкування на прийомах та в компаніях аристократів, тобто вести розмови у стилі «small talk». Проте ставши королевою, Єлизавета відчувала потребу в базових знаннях з географії, історії та інших сфер, адже хотіла бути повноцінним співрозмовником міністрів і гарним управлінцем. Тому знову звернулася до репетиторів. І зовсім недарма.

Життя Єлизавети ІІ у цифрах-Фото 2

2 дні народження

Непогано, погоджуєтесь? Дійсно, справжній день народження її Високості 21 квітня. Проте офіційне святкування відбувається 11 червня. Пояснюється це досить просто: вся справа у погоді. Лондон завжди вирізнявся дощами, туманами та похмурим небом. Тож монархи, які народилися у більш холодні місяці, змушені планувати додатковий день, коли погода дозволить провести парад. Ось так усе для людей.

Читайте також: МИСТЕЦТВО ВИПИВАТИ: ЯКІ АЛКОГОЛЬНІ НАПОЇ ВІДВАЖАЄ ЄЛИЗАВЕТА II

Життя Єлизавети ІІ у цифрах-Фото 3

15 прем'єр-міністрів та 13 президентів США

Уявіть, що поки у Британії протягом 67 років при владі один і той самий чоловік, у США змінилося 13 президентів. Хоча для чого пливти за океан, коли в самої Британії за цю годину змінилося 15 прем'єр-міністрів! Складно уявити, наскільки комунікабельною потрібно бути, аби знайти спільну мову з кожним.

Життя Єлизавети ІІ у цифрах-Фото 4

30 корги

Королева відома своєю любов'ю до цих маленьких песиків. Та що там сказати, про них навіть зняли мультфільм. Кохання зародилося після появи першого цуцика Сьюзен, якого їй подарував тато на 18-річчя. Відтоді членами королівської сім'ї було 30 корги.

Життя Єлизавети ІІ у цифрах-Фото 5

71 рік

Думаю, всі догадалися, що зараз мова піде про кохання, яким захоплюються чи не всі у світі. Так, Філіп та Єлизавета впевнено наближаються до свого «Коронного весілля», яке й святкувати потрібно відповідно. Цікаво подивитись, як коронована особа святкуватиме таку річницю.

Читайте також: КУДИ ЇЗДИЛИ У МЕДОВИЙ МІСЯЦЬ ПРЕДСТАВНИКИ КОРОЛІВСЬКИХ СІМЕЙ

Життя Єлизавети ІІ у цифрах-Фото 6

100 фільмів, серіалів та ТВ-шоу

Згідно з даними IMDb, персонаж Єлизавети з'явився приблизно у 100 різних стрічках та шоу. Найвідомішими є роль Хелен Міррен у фільмі «Королева» та Клер Фой у серіалі «Корона». До речі, останній вона переглядала особисто.

Та поки що знімають про неї, королева не зволікає. На честь церемонії відкриття Лондонської Олімпіади Єлизавета з'явилася біля ролика разом з Агентом 007. Тодішній голова BAFTA Джон Вілліс зауважив: «Це найзабутніша подруга Джеймса Бонда».

Життя Єлизавети ІІ у цифрах-Фото 7

750 різдвяних листівок

Різдво – воно і для королівської сім'ї Різдво. Кожного року Єлизавета та Філіп особисто підписують близько 750 листівок, які надсилають рідним та друзям, генерал-губернаторам та міністрам. Проте, отримати листівку від королеви може спробувати кожен, хто святкує свій 100-й і 105-й день народження або 60-у, 65-у, 70-у річниці весілля.

Та якщо надіслати листа до палацу, то є можливість отримати відповідь з подякою та листівкою, але, на жаль, без власноручного підпису королеві. І таких щасливчиків дуже багато.

А ще краще заплануйте поїздку до Лондона і можливо обміняєтеся шутками з її високістю, адже почуття гумору в неї відмінне.

Життя Єлизавети ІІ у цифрах-Фото 8

50 000 людей

За даними на офіційному сайті королівської сім'ї, кожного року монарх приймає понад 50 000 гостей у Букінгемському палаці. Відвідувачі приходять на прийоми, обіди та вечірки у саду, що улаштовуються з метою признати роботи організацій, установ, спортсменів та молоді.

До речі, під час поїздки, про яку ми говорили вище, обов'язково завітайте до палацу, що відкритий для всіх охочих протягом літа всього за 25 фунтів.

Автор: Ліза Єрмоленко

Статті на тему