UA
RU

Букерівська премія: названо 5 головних книг за 50 років

Редагувати переклад

Букерівська премія: названо 5 головних книг за 50 років.

Спеціальне журі Букерівської премії обрало найкращі книги, автори яких отримували премію з моменту її заснування у 1969 році. До шорт-листа, опублікованого спеціально до 50-річчя, потрапили твори п'яти різних авторів, по одному з кожного десятиліття. 

Голосування проходить на сайті премії, а результат буде оголошений 8 липня, тому у вас ще є час прочитати щось зі списку.

Читайте також: 5 книг на літо за рекомендацією Білла Гейтса

 

1. «У вільній державі» Відіадхар Найпол, 1971 рік

Букерівська премія: названо 5 головних книг за 50 років.

У книзі автор індійського походження та випускник Оксфордського університету розповідає три історії: про індійський дипломат, який вирушає до США; небагатій сім'ї, де один із синів зобов'язаний здобути престижну освіту; подорожі мешканців однієї африканської держави. Критики охрестили цю книгу про свободу найкращої у творчості Найпола. 

 

2. «Місячний тигр» Пенелопа Лайвлі, 1987 рік

Букерівська премія: названо 5 головних книг за 50 років.

Клаудія, у минулому «екстремальна» журналістка розповідає про доньку історію кохання своєї юності. Дівчина закохалася в молоду людину під час Другої світової війни в Єгипті, але той пропадає на фронті. "Місячний тигр" - це тліюча спіраль для захисту від тропічних комах. Саме вона і стає для Клаудії символом швидкоплинності життя і нагадуванням про її велике кохання. 

Читайте також: Топ-10 найбільш читаних книг світу

 

3. "Англійський пацієнт" Майкл Ондатже, 1992 рік

Букерівська премія: названо 5 головних книг за 50 років.

«Англійський пацієнт» — книга про кохання, дружбу, стосунки та розчарування, схильні до випробувань воєнного часу. Автор роман приніс «Букера», а творцям фільму з однойменною назвою — дев'ять «Оскарів». У пустелі знаходять військового, що жахливо обгорів, і переправляють його на зруйновану віллу в Італії. Там, крім нашого англійського пацієнта, знаходяться ще три людини: благородний злодій, індійський сапер і юна канадська медсестра. Саме Ханне поранений розповість свою трагічну історію любові до заміжньої жінки.

 

4. «Вовчий зал» Хіларі Мантел, 2009 рік

Букерівська премія: названо 5 головних книг за 50 років.

Автор розповість нам про період правління короля Англії Генріха VIII. Розповідь ведеться від імені політичного діяча Томаса Кромвеля. Його мета - перетворити Англію відповідно до своєї волі та бажань короля, якому він віддано служить. Автор не малює Томаса ідеальним, а показує його звичайною людиною, зі своїми пороками та прикростями. 

Читайте також: Найкращі книги-детективи

 

5. «Лінкольн у бардо» Джордж Сондерс, 2017 рік 

Букерівська премія: названо 5 головних книг за 50 років.

Дія «Лінкольна в бардо» відбувається у 1862 році, у розпал громадянської війни. Через смерть сина Лінкольну доводиться нелегко, але при цьому він має величезну ношу. Це одна із тих захоплюючих неоднозначних книг, які після прочитання захочеться обговорити з друзями.

Ще кілька років Букерівську премію може отримати автор будь-якого роману, написаного англійською мовою, незалежно від його громадянства. До 2013 року премія вручалася лише громадянам Великобританії, Ірландії та країн, що входять до Співдружності націй. Минулого року американський письменник Джордж Сондерс став переможцем Букерівської премії із романом «Лінкольн у бардо».

Статті на тему