UA
RU

Така, яка є: бодіпозитив чи бодінегатив?

Редагувати переклад

Глянець і рекламна індустрія диктують свої правила: тіло має бути струнким, волосся густим і блискучим, а шкіра гладка і еластична. Той, хто не вписується в сучасні стандарти краси, нерідко обростає комплексами та почувається обділеним. Але є й ті, хто вирішив відмовитися від гонки за недосяжними ідеалами, поповнивши лави нового руху - бодіпозитив.

Модель plus-size Тесс Холлідей

Що це таке? У широкому сенсі бодіпозитив (від англ. body – тіло і positive – позитивний) – це рух, спрямований на прийняття власного тіла та боротьбу з негативним ставленням до людей, чия зовнішність відрізняється від загальноприйнятих стандартів. Спочатку в основі бодіпозитиву лежали феміністичні ідеї, оскільки рамки правильної краси частіше встановлюють для жінок. Проте зараз багато спільнот пропагують бодіпозитив без прив'язки до фемінізму.

Адепти руху вважають, що краса може бути різною і своє тіло потрібно приймати таким, яке воно є, з усіма його особливостями: розтяжками, розширеними порами, пігментними плямами, акне, целюліт, шрами і т. д. Особливо, якщо цей недолік неможливо виправити, не вдаючись до операції. Одна з актуальних тем - вага. Прибічники бодіпозитиву виступають проти образу худих моделей, що тиражується, і діляться на тематичних сайтах і в соціальних мережах фотографіями своїх округлих форм. Багато уваги приділяється проблемам анорексії, а також ретуші у глянці, яка вводить багатьох дівчат в оману, нав'язуючи недосяжні ідеали краси.

Ідею підхопили і багато брендів. Наприклад, марка Dove часто для зйомок в рекламних кампаніях замість професійних моделей запрошує звичайних жінок з різними фігурами.

Dove_3
Dove − Real Beauty

І, здавалося б, ідея здорова, адже впевненість у собі починається з прийняття. Але, як відомо, можна довести до абсурду. Радикальні форми руху набули рис, які не сприяють підтримці здорового способу життя, а отже, і доброго самопочуття. Одна з крайнощів бодіпозитиву – пропаганда ожиріння. Звичайно, переживати через пару-трійку зайвих кілограмів, виснажуючи себе небезпечними дієтами, не варто. Проте просувати в маси думку про те, що навіть дуже велика вага – це норма, а рекомендації лікарів схуднути – дискримінація, напевно, все-таки перебір. Адже йдеться про збереження здоров'я. Інша крайність – краса має бути максимально натуральною. На думку радикалів, депіляція, корекція брів, манікюр та укладання – це все від лукавого та на догоду альфа-самцям, яких цікавить лише жіноча фізіологія. Нерідко свою думку вони висловлюють у досить агресивній формі, заперечуючи, що жінці справді може подобатися гарний одяг та косметика. Багато хто з них не тільки відрощує волосся під пахвами або на ногах, але й фарбує його в різні кольори, виставляючи на загальний огляд. Деякі навіть сягають того, що відмовляються користуватися гігієнічними засобами під час місячних (так званий «фріблідінг»). Що тут скажеш, навряд чи елементарне недотримання правил гігієни вважатимуться чимось позитивним.

Підбиваючи підсумки, можна сказати, що все добре в міру і завжди слід залишатися в рамках здорового глузду. Помірний бодіпозитив спрямований насамперед на розвиток любові до себе, яка передбачає турботу про власне здоров'я та повагу до оточуючих.

Насамкінець наведемо кілька правил бодіпозитиву, які може взяти на озброєння кожен:

  • Прийміть своє тіло.
  • Незалежно від того, як ви виглядаєте, знайдіть у собі 10 рис, які вам подобаються.
  • Помнете, що справжня краса всередині, а не зовні.
  • Більше спілкуйтеся із позитивними людьми.
  • Вибирайте одяг, у якому вам комфортно.
  • Не фокусуйтеся на окремих частинах свого тіла, ви – цілісна особистість.
  • Не дозволяйте засобам масової інформації та рекламі маніпулювати вами.
  • Робіть собі щось приємне, те, що дасть вашому тілу зрозуміти, що ви його цінуєте.
  • Не засуджуйте інших за те, як вони виглядають чи думають. Пам'ятайте, що всі можуть помилятися.

Статті по темі:

Модель plus-size Тесс Холлідей звинуватила Facebook у бодішеймінгу
#LoveYourLines: ще одна відповідь бодішеймінгу
Моє тіло – не ваша справа: Amazon бореться зі стереотипами
Дівчата plus-size оживили ринок жіночого одягу

Фото: facebook@TessHollidayOfficial

Статті на тему