Ми спробуємо розвінчати популярний міф або підтвердити його.
Червоне вино дуже корисне здоров’ю. Саме так вважають багато хто з нас, дозволяючи собі келих-другий цього напою за вечерею. Вважається, що саме у цьому сорті вина міститься багато антиоксидантів. Крім того, червоне вино сприятливо впливає на роботу серця та нормалізує тиск.
Проте сучасна наука і медицина негаразд оптимістично налаштовані і що неспроможні на 100 % підтвердити те що, що червоне вино благотворно впливає організм. Дослідження у цьому напрямі все ще ведуться.
Читайте також: 10 КРАЩИХ ЛАЙФХАКІВ З ВИНОМ
Водночас більшість лікарів сходяться на думці, що здорова норма споживання вина – не більше одного келиха (150 г) на день для жінок та чоловіків віком від 65 років. Представники сильної статі молодшого віку можуть дозволити собі два келихи.
Думка про корисність вина грунтується на тому, що в цьому спиртному напої містяться поліфеноли, які, цілком можливо, мають тим самим горезвісним антиоксидантним ефектом. Ще однією «потрібною» складовою саме червоного вина є ресвератрол, що міститься в шкірці винограду. Виробництво червоного вина вимагає більшої ферментації порівняно з іншими сортами цього напою, тому ресвератролу в ньому більше. Низка досліджень підтверджує, що ця речовина може запобігати пошкодженню судин, боротися з тромбами та запальними процесами. Проте варто зазначити, що характер впливу ресвератролу на організм людини поки що до кінця не вивчений, оскільки всі дослідження проводилися виключно на мишах.
Читайте також: ПИТАННЯ ДНЯ: У ЯКІХ ВИНАХ МАЙНА КІЛЬКІСТЬ ВУГЛЕВОДІВ?
У той же час більшість лікарів сходяться на думці, що здорова норма споживання вина – не більше одного келиха (150 г) на день для жінок (150 г) та чоловіків віком від 65 років. Представники сильної статі молодшого віку можуть дозволити собі два келихи. Медики також додають, що, по суті, не має значення, яке вино пити – біле чи червоне. Обидва сорти містять мінімальні дози кавової кислоти, яка знижує тиск, знижує ризик діабету та хронічних захворювань нирок.
Келих червоного вина за кількістю калорій можна прирівняти до порції морозива (харчова цінність може досягати 200 калорій).
Вино, як будь-який інший алкогольний напій, може викликати залежність. Щоб замість користі не завдати шкоди власному організму, потрібно завжди знати міру і не переступати межу.
Будьте готові до того, що в деяких випадках вживання вина може спричинити головні болі, викликані наявністю діоксиду сірки. Цього хімічного з’єднання не повинно бути в напої, проте іноді воно потрапляє туди через ряд факторів.
І останнє – вино може бути дуже калорійним. Наприклад, келих червоного вина за кількістю калорій можна прирівняти до порції морозива (харчова цінність може досягати 200 калорій). У десертних винах показники ще вищі – від 250 до 275 калорій.
Джерело фото: unsplash.com