UA
RU

Косметика для мегаполісу – новий тренд чи життєва потреба?

Редагувати переклад

Як доглядати за шкірою обличчя міським мешканкам? У питанні розбиралася Ольга Кіктенко.

 

Мегаполіс живе у звичному ритмі, щедро обдаровуючи нас благами цивілізації. Побічні ефекти від цих благ у буквальному значенні слова витають у повітрі. Вихлопні гази та дим виробництв, дорожній та будівельний пил… Звичайно, можна за прикладом японців надягати на обличчя маску, щоб не вдихати токсичні сполуки, але в шкіру вони все одно проникнуть.

 

Нові дослідження доводять, що забруднене повітря також негативно позначається на бар'єрних функціях шкіри»,

- розповідає доктор Жан Крутманн, директор Науково-дослідного інституту гігієни довкілля ім. Лейбніца, провідний світовий експерт у галузі дерматоксикології.

 

Читайте також: ЯК ВИНАХОДЯТЬ ІННОВАЦІЙНІ ПРОДУКТИ З ДОГЛЯДУ ЗА ШКІРОЮ

 

Ще якихось десять років тому урбаністична загроза красі сприймалася як глобальне потепління. Усі дружно відмахувалися, мовляв, не доживемо! Сьогодні, коли ми вистрибуємо з чобіт у босоніжки і опиняємось свідками аномальних температур, стає ясно, що і на наш вік вистачить агресивних факторів навколишнього середовища. Фахівці впевнені, що 80% усіх ознак старіння шкіри спричинені саме їхнім впливом. 

Першим за шкідливістю йде сонячне випромінювання, далі стрес і міський смог.

 

Ця гримуча суміш стимулює активне утворення вільних радикалів. Іншими словами – окиснення клітин шкіри.

 

Сіро-зелений колір обличчя, пігментація, сітка зморшок, алергічні реакції та інші похмурості – характерні наслідки життя у кам'яних джунглях. У лабораторіях було поставлено експеримент: порівнювали вміст твердих частинок пилу густонаселених міст та мегаполісів. 

 

Косметика для мегаполісу – новий тренд чи життєва потреба?-Фото 1

 

У першому випадку середній індекс AQI (показник рівня забруднення повітря) коливався від 50 до 150, а у зразках пилу міст-мільйонників він перевищив позначку 500»,

– ділиться результатами Лавінья Попеску.

 

Машина – офіс – машина. Стандартний маршрут більшості моїх друзів. Насправді атмосфера офісних приміщень ненабагато корисніша за міське середовище. Вчені Інсбруцького університету спільно з колегами з Університету медицини та стоматології Нью-Джерсі встановили, що повітря офісів містить один із найактивніших окислювачів шкіри – озон

 

Читайте також: Як доглядати за шкірою сучасним дівчатам

 

Він виділяється під час роботи ксероксів та зволожувачів повітря і вступає в хімічну реакцію зі шкірним жиром. Внаслідок цього виробляються речовини, що подразнюють дихальні шляхи та шкіру. Ось так прилади, які мають на меті покращувати якість повітря, навпаки, створюють проблеми. Проте не варто хапатися за транквілізатори. Хіба виробники косметики дозволять, щоб наше життя перетворилося на б'юті-травму?

 

Денний захист шкіри для мешканців міста

 

Перше, що варто зробити, – змінити денний крем на захисний - Зміцнюючий бар'єр шкіри.

 

Друге - ретельно очищати шкіру вранці та ввечері та проводити детокс (Курсом).

 

В умовах мегаполісу потрібні захисні засоби не тільки з SPF, але й ті, що стійкі до окислення, не проникають у глибокі шари шкіри та змиваються з усім накопиченим брудом при вмиванні»,

– пояснює дерматокосметолог, експерт із косметичної безпеки Євросоюзу Тійна Орасмяе-Медер. – «Новинки цієї категорії містять переважно антиоксиданти, деякі більш спеціалізовані, ніж у класичних засобах, екрани від ультрафіолету та мінерально-полімерні основи, що створюють захист від пилу. Інше питання, чи це потрібно кожному? Багато основ для макіяжу та тональні креми – ефективний щит від пилу, а якщо користуватися антиоксидантними засобами у щоденному догляді, вони цілком упораються з вільними радикалами (наскільки це взагалі можливо). Цікаві зараз хелати, що пов'язують важкі метали, але поки що продукти з цими складовими перебувають у процесі розробки».

 

Читайте також: АВОКАДО, ПАПАЙЯ ТА ЛИЧІ: ЕКЗОТИЧНІ ФРУКТИ ДЛЯ ДОГЛЯДУ ЗА ШКІРОЮ

 

У будь-якому випадку найкращі друзі дівчат – це антиоксиданти.

 

Кожна марка має своє ноу-хау. Раніше ці компоненти використовували окремо. Але виявилося, що у зв'язці вони діють набагато активніше. Саме тому фахівці намагаються "одружити" один з одним різні антиоксиданти. Особливо вдалі «шлюби» між токоферолом та органічними маслами, феруловою кислотою та найпотужнішим синтезованим антиоксидантом ідебеноном, стабілізованим вітаміном С та екстрактом ревеню.

 

80% ВСІХ ПРИЗНАКІВ СТАРІННЯ шкіри ВИКЛИКАНІ агресивними факторами НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА

Косметика для мегаполісу – новий тренд чи життєва потреба?-Фото 2

Міський захист шкіри від сонця

 

Що стосується сонцезахисних фільтрів, то яким має бути SPF для міста? І чи потрібен він узимку? Меланоцити (клітини, що знешкоджують ультрафіолет) поглинають тільки невеликий спектр променів. Старіння ж викликають А-промені, від яких шкіру потрібно захищати будь-якої пори року. Невидимі оку, які не викликають опіку, вони проникають глибоко в дерму, запускаючи цілий каскад руйнівних хімічних реакцій. Насамперед дістається колагену. І хоча у юності ці пошкоджені ділянки швидко «ремонтуються», пам'ять про агресію залишається.

 

Якщо ви зранку йдете в офіс, а додому звідти ввечері, то SPF15 цілком достатньо. Але це зовсім не означає, що при використанні легкого флюїду з SPF50 і взимку і влітку ваша шкіра буде в шоці. За таке перестрахування вона, навпаки, скаже «дякую».

Нічний детокс для мешканців міста

 

Кожен із нас не раз відчував, що за межею міста дихається легше. Дефіцит кисню, помножений на "таблицю Менделєєва" у повітрі, часто призводить до інтоксикації. При цьому стані у шкірі уповільнюються процеси виведення та утилізації продуктів життєдіяльності клітин, а токсини легше проникають углиб. Тому регулярний детокс – гарна звичка. Замість міцелярної води можна знімати макіяж спеціальним засобом anti-pollution, який містить обов'язкові для детоксикації морські водорості.

 

 

Косметика для мегаполісу – новий тренд чи життєва потреба?-Фото 3

 

Потім один-два рази на тиждень проводити глибоке очищення засобами з каоліном та активованим вугіллям, який витягує з пір все зло, наче магніт. У токсинів та комедонів просто не залишається шансів.

 

Самоочищення шкіри під час нашого сну стимулюють засоби з вітаміном С за підтримки найпотужнішого антиоксиданту рослинного походження - поліфенолів кісточок винограду, а клітинне дихання відмінно відновлює екстракт мадагаскарської рослини афлойя.

 

Взагалі ніч - ідеальний час, щоб не просто запустити процес виведення шлаків, а й підготувати шкіру до нового дня у великому місті. Достатньо нанести спеціальну маску з вітаміном Е, екстрактами гіркого апельсина та насіння коріандру. Вона створить невідчутну плівку і не дозволить шкідливим мікрочастинкам з повітря причепитися до шкіри.

Цифрове старіння

 

Вчені французьких лабораторій з'ясували, що окислення шкіри на 50% викликають ультрафіолетові промені, на 50% – інфрачервоні та видиме світло (у тому числі штучне). Блакитне сяйво моніторів і гаджетів, з якими ми майже спимо обіймати, теж сюди ставиться. Його негативний вплив на шкіру вже назвали новим терміном «цифрове старіння». 

які дебетові картки можна оформити

Статті на тему