UA
RU

Чим запам'ятався січень очима України без сміття

Редагувати переклад

Щомісяця організація Україна без сміття звітує, що вони зробили за пройдешній місяць.

Кожен воює на своєму фронті. І поки наші ЗСУ захищають українські землі, інші організації турбуються про мікроклімат усередині країни. Такою є Україна без сміття, яка кожного місяця намагається зробити все більше і більше добрих справ на благо екології та країни.

Чим запам'ятався січень очима України без сміття-Фото 1

Традиційно про окопні свічки

Ініціатива по збору жерстяних та алюмінієвих бляшанок стає дуже популярною, чому не можна не радіти. УБС забезпечує баночками вже 20 волонтерів та волонтерських організацій. Дякуємо всім, хто старанно сортує та приносить жерстянки на станцію. Завдяки вам волонтери невпинно виготоляють окопні свічки, які згодом відправляють на фронт нашим захисникам та захисницям. За цей місяць організація передала 74, 5 кг банок та 30 кг воску на окопні свічки! Продовжуйте в тому ж духу та розповідайте друзям про їхню ініціативу.

Військові та волонтери продовжують сортувати

Ініціатива «Підвісь пакет!» дуже сподобалася нашим військовим та волонтерам! Вони радіють, що завдяки вашим благодійним внескам можуть піклуватися про довкілля, навіть, в такі часи. В цьому місяці організація вивезла аж 22 підвішених пакета на 120 л з цінною сировиною та багато екстрапозицій на переробку від Військової частини та одного з найбільших Волонтерських штабів ГО «Жіночий ветеранський рух», які плетуть маскувальні сітки, шиють військовий одяг, екіпірують дрони, збирають медичні аптечки для військових та багато працюють над забезпеченням ЗСУ. Закликаємо всіх активніше донатити й підвішувати пакети, адже маємо забезпечити нові вивози в лютому. Допоможіть УБС зробити цю благодійність регулярною, розкажіть про неї друзям! Хочемо, щоб військові та волонтери бачили нашу підтримку й вдячність за їх найважливішу роботу.

Як підвісити пакет?

  • заходьте в телеграм-бот УБС
  • натискаєте кнопку «Чат з людиною»
  • пишете, яку кількість пакетів бажаєте підвісити
  • отримуєте посилання на оплату та сплачуєте (вартість 1 пакету 280 грн)

Готово! Ви зробили ваш внесок у нашу спільну победу над сміттям.

Зібрали посилку для батальйону Артема

Артем працював вантажником в УБС. Зараз він захищає нас на фронті і організація охоче допомогла колезі та його батальйону. На свій день народження Голова УБС Євгенія Аратовська відкрила збір і завдяки всім небайдужим вони назбирали аж 48 820 грн! Дякуємо всім причетним, ви неймовірні.

Склали для хлопців посилочку: 40 упаковок супер-тальку, грілочки багаторазові (48 для ніг, 48 для рук), 7 спальників, 7 карематів, 14 камуфляжних дощовиків, 60 пар трекінгових шкарпеток, енергетичні батончики, вакумовані каші, 25 кг окопних свічок (і згодом передадуть ще).

Команда УБС натхненно все спаковувала, написали листи зі словами вдячності й підтримки. Дуже радіємо, що маємо можливість працювати й сортувати завдяки нашим захисникам та захисницям.

Творчі оновлення

Молодий український режиссер Іван Шоха, який сортує з УБС ще з початку відкриття великої станції, люб’язно подарував їм шикарні картини, які він сам створив із кришечок зібраних на станції. Ви тільки подивіться, як по новому можуть виглядами відомі художні шедеври! Як «сміття» може перетворитися на мистецтво. До речі, вони стали прекрасним бекграундом для нового документального ролику про УБС, який вже незабаром буде готовий до перегляду.

Цікаве інтерв'ю

Голова УБС Євгенія Аратовська розповіла виданняю INSIDER про те, як виховувати в дітях екологічні звички, в чому сила громадянського суспільства, які кроки слід робити для системних позитивних змін, дала особисті поради щодо книжки й фільму, які допомагають поглянути на існуючі проблеми в суспільстві під іншим кутом. Хочете дізнатися в чому справжня сила українців? Читайте за посиланням.

ТОП 3 причини відвідати сортувальну станцію

Ваші родичі, друзі чи знайомі досі не розуміють для чого йти на сортувальну станцію? Тоді покажіть їм цей допис! УБС зібрали три основні та найважливіші причини завітати до них. Упевнені, свідома сортувальна спільнота зростає з кожним днем ​​і саме завдяки вам про нас дізнається кожен і кожна, кому небайдуже українське довкілля.

Читайте також: Чим запам'ятався грудень очима України без сміття

Чим запам'ятався січень очима України без сміття-Фото 2

Зігрій захисників та захисниць

Неймовірно тепла колаборація з організацією Зроблено в Україні у рамках проекту «Зігрій». Україна без сміття розпочала збір в'язальної пряжі будь-якого матеріалу та кольору, щоб забезпечити наших воїнів та воїтельок теплими, пов'язаними з любов'ю речима. 

Принесіть вашу пряжу на станцію сортування УБС (вул. Саперно-Слобідська, 25/4) і просто передайте екоконсультантам. Пряжу також можна надсилати разом з іншою сировиною, яку ви здаєте на переробку, через послуги «Досортування», «Пластик Поштою», «УБС Кур’єр» та «УБС Uklon». Деталі про послуги тут.

Можна розпустити старі светри чи шапки та принести ниточки.

Рух «Зігрій» об’єднує вже більше 2000 майстринь-волонтерок по всій Україні, які з любов‘ю в‘яжуть теплі речі й передають їх на фронт, які зігрівають українських воїнів та воїтельок в холодних окопах. За 3 місяці вже було зв’язано й передано на фронт 15 361 одиниць. Ви також можете стати частиною руху, якщо вмієте в’язати або можете задонатити на пряжу. Для цього переходьте на сайт ініціативи.

В умілих руках ваші колишні ниточки перетворюватимуться на гарні й теплі балаклави, шапки, шарфи, бафі чи носки, які зігріватимуть військових. Підтримайте героїв, щоб вони завжди могли сказати: Мамо, я в шапці!. 

Анонс екскурсій на станції сортування

Додавайте собі у календарик — 12 та 26 лютого (неділі) о 14:00 на станції відбудуться екскурсії. Керівник станції Остап залюбки проведе вас за лаштунки станції та розповість, як почати сортувати, куди відправляються всі типи вторсировини, як їх переробляють та інші цікаві факти. Відповість на ваші питання й поділиться лайфхаками. Щоб взяти участь, будь ласка, заповнюйте цю анкету. Ми обов'язково зв'яжемося з вами та розповімо всі деталі. Тривалість екскурсії – 1 година. Вартість: 300 грн для дорослих та 150 грн для дітей від 5 до 18 років.

Екскурсія є елементом фандрейзингу, тобто прийшовши на неї — ви зробите свій внесок у розвиток організації і підтримаєте Україну без сміття. Обіцяють унікальні враження, адже такого ви більше ніде не побачите. Приходьте самі й приводьте друзів!

Що подивитись

Сьогодні радять подивитись The Uneaten Truth: Food Waste Documentary. Документальний фільм, який детально висвітлює проблему харчового сміття «food waste». Ви дізнаєтесь скільки їжі людство викидає щодня, чому це є проблемою, як харчові відходи впливають на зміни клімату та які є шляхи подолання цієї проблеми.

Статті на тему