Edit page title Екологічні злочини росії на території України сягають більше 200 випадків і вони щодня збільшуються
Edit meta description Екологічні злочини росії на території України сягають більше 200 випадків і вони щодня збільшуються - Marie Claire Україна

Close edit interface
UA
RU

Екологічні злочини росії на території України сягають більше 200 випадків і вони щодня збільшуються

Редагувати переклад

Екологія України страждає від російського вторгнення і це негативно відобразиться у майбутньому.

Війна не шкодує нікого і поки всі сили сконцентровані на тому, щоб прогнати загарбників з нашої території, екологічні злочини від перебування армії Росії на нашій землі зростають. Особливо страждають Донецька та Київська область, хоча ще не відомо, яка екологічна ситуація на Миколаївщині та Херсонщинні.

Екологічні злочини росії на території України сягають понад 200 випадків і вони щодня збільшуються-Фото 1

Фото:mepr.gov.ua

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України повідомило, що внаслідок повномасштабного вторгнення росії на територію нашої держави було здійснено понад 200 випадків екологічних злочинів і щодня ця цифра збільшується. Оперативний екологічний штаб постійно працює та виявляє наслідки воєнного вторгнення, які негативно впливають на екологічну ситуацію. Так, вже задокументовано 231 випадок подібних злочинів і основна кількість припадає на Київщину – 34, на Донеччину –27 та на Дніпропетровську область – 22. Також виявлені злочини і в акваторії Чорного моря.

Постійні ракетні обстріли знищують не тільки критичну інфраструктуру, нафтосховища та заводи, вони знищують і екосистему, яка знаходиться поруч. Пожежі, спричинені вибухами, викиди хімічних елементів в атмосферу призводить до загрязнення довкілля, скорочення популяції рослин та тварин.

Міндовкілля спільно з підпорядкованими органами виконавчої влади та екологічними активістами з першого дня війни фіксує екозлочини рашистів та вважає втрату за спеціальними методиками. Ця інформація доповнити загальний кошик збитків від військових дій росії, який формує Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України для підготовки іска до Міжнародного суду ООН,

– йдеться у дописі міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець на офіційній сторінці у Фейсбук.

Читайте також: Екологічні злочини росії: які вони і чим це загрожує

Ця інформація стосується лише тих регіонів, де можливо відслідкувати екологічні злочини, та є ще окуповані території, де поки що, невідомі екологічні втрати. 

Статті на тему