UA
RU

Екологічні злочини росії: які вони і чим це загрожує

Редагувати переклад

Коли не лише знищуються людські ресурси, а й культурні та екологічні.

Вже більше місяця росія веде повномасштабне вторгнення на території України і це призвело до значних втрат. Поки більша кількість населення концентрується на новинах з поля бою, втрат ворога та пошуку житла в інших регіонах, українські екологи б'ють на сполох – катастрофа на наших землях неминуча.

Екологічні злочини росії: які вони і чим це загрожує-Фото 1

Масштаб цієї війни давно вийшов за межі Женевської конвенції, у якій чорним по білому прописані ”правила гри” і окремим пунктом визначено, яке зброю використовувати категорично заборонено. Але, по суті, всі ці пункти були порушені російською стороною і ми маємо не лише безліч жертв, зруйновані житла та інфраструктуру, а й наближення до екологічної катастрофи.

Міністерство природи України та МВ “Екодія” з початку війни почали фіксувати екологічні злочини та закликали небайдужих так само надавати інформацію через спеціальний чат-бот. Пізніше, після закінчення військового стану, будуть проведені розслідування. Але, на превеликий жаль, екологічна ситуація погіршується з кожним днем ​​через порушення всіх правил.

Які еко-порушення були виявлені?

  • Постійні обстріли та бомбордування промислових складів та нафтобаз;
  • Спалювання лісів;
  • Забруднення Чорного та Азовського морів (частіше через потоплення кораблів);
  • Захоплення та свавілля на атомних електростанціях;
  • Пожежі на сміттєзвалищах та АЗС;
  • Розлийте паливо на ґрунті, розірвані ракети, знищено техніку.

Чим це може бути небезпечним?

Перелічені вище екологічні порушення дуже сильно загрязнюють атмосферу та екосистему в цілому. Тільки представте, скільки чадного газу потрапляє під час пожежі житлового будинку після ракетного удару, а що говорити про вогонь на нафтобазах. ДНСН не завжди встигають локалізувати пожежу чи негативний вплив на навколишнє середовище.

Крім ядерної опасности, пов'язаної із захопленням Чорнобильської та Запорізької АЕС, що шокували весь світ, обстріли та окупація підвищують ризик викидів токсичних відходів із промислових об'єктів в Україні. Наразі Державний регістр потенційно небезпечних об'єктів містить інформацію про понад 23 тис. об'єктів, зокрема 2987 складів, де зберігаються високотоксичні пестициди.

Читайте також: Сортування сміття як філософія життя у воєнний період

Так само опасность несуть і боєприпаси, розлить паливо та все те, що залишилося на місці бою. Хімікати та важкі метали, з яких зроблено оружня та, іноді, техніка, потрапляють у ґрунт та підземні води. 

Експерти стверджують, що результат від цієї війни екологія буде демонструвати ще не один рік. Тому вже зараз варто оцінювати загрозу та продумати стратегію реабілітації нашої неньки України.

Фото:Pawel Czerwinski/unsplash.com

Статті на тему