UA
RU

Погана статистика: як модна індустрія та текстильна промисловість руйнують екологію

Редагувати переклад

І поки ми наполягаємо на свідомому споживанні, світова текстильна промисловість б'є всі рекорди.

На тлі всього, що відбувається у нас зараз в Україні, всі проблеми перейшли на другий план, але нещодавно некомерційна організація Текстильна біржа опублікувала статистику з виробництва тканин, і ці цифри просто жахають.

Погана статистика: як модна індустрія та текстильна промисловість руйнують екологію-Фото 1

Ресайклінг, апсайклінг, повторне використання – ці слова для когось просто мейнстримний вираз, а для когось філософія життя. Ми зараз перебуваємо на межі між консьюмеризмом та боротьбою за екологію. І начебто питання етичності та усвідомленого споживання стало звучати голосніше, як виявилося, модна індустрія не зменшила обороти виробництва тканин, а навпаки збільшила їх і продемонструвала рекордні показники.

Світове виробництво волокна збільшилося до 113 млн. тонн у 2021 році, це після того, як цифра трохи знизилася у зв'язку з COVID-19 у 2020 році. За останні 20 років глобальне виробництво майже подвоїлося з 58 млн. тонн у 2000 році до 113 млн. тонн у 2021 році і, як очікується, зросте до 149 млн. тонн у 2030 році, якщо модна індустрія не почне вживати кардинальних заходів.

Також статистика говорить про те, що продукування вторинного волокна також трохи зросло з 8,4% у 2020 році до 8,9% у 2021 через збільшення попиту на поліефірне волокно на основі пластикових пляшок. Але цей показник не говорить про позитивну динаміку, просто показує, що попит на перероблені матеріали зростає, але дуже повільно.

Погана статистика: як модна індустрія та текстильна промисловість руйнують екологію-Фото 2

Виробництво тканин на синтетичній основі зросло з 60 млн. тонн у 2020 році до 63 мільйонів тонн у 2021 році, а це говорить про те, що збільшується кількість мікропластику у світовому океані, а ми розуміємо наскільки це може бути небезпечним для представників водної екосистеми і в цілому. для життя.

Також зменшилася кількість використання бавовни із екологічних джерел, наприклад регенеративних ферм. Тепер його частка становить 24% від усієї сировини, тоді як минулого року використовувалося 27%. Це може означати лише одне – еко-бавовну можна буде рідше зустріти у нових лінійках одягу.

Але є й хороша новина: більша частина переробленого поліаміду виготовляється з передспоживчих відходів, тобто з викинутої рибальської сітки та гумових килимів. Тобто є надія на те, що рівень забруднення вод зменшиться і кількість пластику та сіток, які травмонебезпечні для морських мешканців, також стане меншою.

Читайте також: Ось так треба робити: Власник Patagonia подарував компанію екоорганізації

Але й тут є інший бік медалі: такий поліамід рідше використовують через високу ціну, труднощі виробництва та його кількість. На жаль, поліамід на біооснові не може на повну силу конкурувати із синтетичними тканинами.

Погана статистика: як модна індустрія та текстильна промисловість руйнують екологію-Фото 3

А тепер трохи про інші типи волокна. Ось, наприклад, виробництва вовни альпаки показує непогані результати. У квітні 2021 року Текстильна біржа запустила Стандарт відповідальної альпаки (RAS), який прописує етичне поводження з тваринами та їх догляд, а також включає відповідальне землекористування. Сертифіковані волокно альпаки з Перу вже має свій ланцюжок поставок, але знадобиться час, щоб наростити обсяг сертифікованого волокна і зробити його доступним на відкритому ринку.

Також організація Textile Exchange припустила, що така тенденція зростання виробництва не екологічного волокна залежить від кліматичної ситуації, а також політико-соціального фону. 

Сподіватимемося, що статистика на наступний рік буде нижчою і модна індустрія перестане виготовляти 52 нові колекції за рік. Давайте будемо більш усвідомленими та вибирати товари з переробленої сировини або виготовлених із екологічно чистих тканин. Так, це дорожче, але такі предмети гардеробу служитимуть довше і, як показує практика, вони виглядають багатшими та презентабельними.

Фото:unsplash.com

 

Статті на тему