UA
  RU

  Sustainable Talk: українська дизайнер Ольга Мул, редизайн-бренд mul_olga

  Редагувати переклад
  Sustainable та Genderless - такі умовні позначки редизайн-бренду mul_olga, які відразу впадають у вічі, коли заходиш на його сайт. Дизайнерка та авторка бренду - українка Ольга Мул, яка понад 20 років живе за кордоном Про любов до ручної вишивки, колаборацію з італійським брендом Forte Forte та як правильно носити вінтажні речі в інтерв'ю для Marie Claire.

  Ольга Мул 7

   Як народилася ідея створення бренду?

  Все просто це ті, чим я прагнула займатися всю життя і ті, чому навчалася. Я народилася у Житомирі, потім вийшла заміж та переїхала за кордон. Дивно, що штовхачем до старту моєї дизайнерської кар'єри став… саме невдалий шлюб. 

  Сьогодні мої вироби представлені у найкращих бутиках світу! Я сама часом не вірю, що все так склалося. Для мене це підтвердження моєї власної життєвої філософії: «Всесвіт дуже чутливий і завжди допоможе, якщо ти керуєшся добрими намірами». (Усміхається.)

  Розкажіть про ДНК бренду.

  Я сповідую унікальність та автентичність, тримання свого культурного коріння, шанування традицій та історії. Особливо сьогодні, коли національна ідентичність українців опинилась під загрозою.

  Я роблю редизайн сорочок та спідниць. Речі mul_olga створені у комбінації з традиційними українськими рушниками та вишиванками. Таким чином, я не загрязнюю планету відходами перевиробництва і дарую промовам іншу життя.

  Наші пращури вірили, що вишите полотно є оберегом від злих сил. Саме тому в рушниках закодовані орнаменти на волю, щастя та життя. І я також вірю.

  Також я використовую тканини, які було виготовлено багато років тому, або ручного виробництва, як адресу з Узбекистану. Деякі мої вироби – 100% ресайклінг, деякі 60-80%.

  Я буду справді рада, якщо людина подивившись на мої вироби… передумає купувати в мене. А вирішити переробити бабусю винтажну скатертину на сукню. Чи навіть просто повторити за мною — перетворити вишиване рушник на спідницю! Це означатиме, що я не даремно працюю, що я привертаю увагу до культурних цінностей.

  Ольга Мул 3

  Sustainable Talk: українська дизайнер Ольга Мул, редизайн-бренд mul_olga-Фото 3

  Ольга Мул 2

  Рісайклінг з творчим підходом дає нам можливість зберегти своє власне, виокремитися з толпи та понести цей культурний меседж далі у світ.

  Розкажіть про колаборацію з італійським брендом Forte Forte. З чого вона виникла та як відбувалася робота над колекцією?

  Схоже притягується. Forte Forte — один із небагатьох брендів, який тримається своєї і дентичності. А познайомившись їх його авторкою, виявилося, що ми взагалі soul sisters. Лише вона народилася в Італії, а я в Україні. (Усміхається.)

  Ольга Мул 8

  Sustainable Talk: українська дизайнер Ольга Мул, редизайн-бренд mul_olga-Фото 6

  Sustainable Talk: українська дизайнер Ольга Мул, редизайн-бренд mul_olga-Фото 7

  Ви вже понад 20 років живете не в Україні, чим для вас вирізняються українці?

  Вже 18 років я мешкаю в Італії. Мені дуже боляче від того, що зараз в Україні триває війна. Ніхто з мого оточення раніше не цікавився моєю батьківщиною, зараз наоборот всі розпитують. Для мене українці — це глибоко гуманні люди з почуттям власної гідності, яке я рідко зустрічаю за кордоном.

  Який ваш улюблений елемент української традиційної одягу?

  Люблю вишивку ручної роботи.

  Дайте, будь ласка, пораду як дизайнер та стиліст: як удало поєднувати традиційний одяг, щоб це виглядало сучасно та трендово?

  Традиційний одяг – це люкс, який пасує кожному! Правило тут те саме, що й до вишуканого вінтажного одягу — треба його врівноважити трендовими промовами — джинсами, спортивною взуттям. Я, наприклад, зранку можу надягнути чоловічу вишиту сорочку з джинсами та сандаліями, але вже до вечора з мене хтось її «зніме»…

  На жаль, у мене майже ніколи не втрачають мої вироби. Надягну щось свого бренду, хтось із знайомих обов'язково попросить подарувати чи продати йому цю річ, аргументуючи: «Ти ще зробиш собі!» (Сміється.)

  Про що ви мрієте як дизайнер?

  Наш стиль напряму пов'язаний із нашим внутрішнім світом. Якщо ти відчуваєш розгубленість, то будеш намагатися виглядати як усі. Якщо відчуваєш впевненість у своїх силах, будеш вбиратися бо подобається тобі, не замислюючись, над трендами.

  Наслідувати свій стиль в одязі не так і просто, часом для цього потрібні рішучість та мужність.

  Як дизайнер і як людина, я мрію, щоб люди планети Земля плекали та розвивали в собі почуття гуманності та імпатії до свого ближнього та до планети. 

  Sustainable Talk: українська дизайнер Ольга Мул, редизайн-бренд mul_olga-Фото 8

  Sustainable Talk: українська дизайнер Ольга Мул, редизайн-бренд mul_olga-Фото 9

  Sustainable Talk: українська дизайнер Ольга Мул, редизайн-бренд mul_olga-Фото 10

  Фото: instagram/mul_olga

  Читайте також: SMALL TALK: ХУДОЖНЯ ОЛЕСЯ ТРОФІМЕНКО ПРО РОБОТУ НАД ДЕКОРАЦІЯМИ ДЛЯ ПОКАЗУ DIOR

  Статті на тему