UA
  RU

  Сортування та управління мусором в Україні переходити на законодавчий рівень

  Редагувати переклад

  Верховна Рада ухвалила рішення щодо сортування сміття та управління відходами.


  Питання екології постає остро в нашому суспільстві, тим паче зараз, коли війна згубно впливає на екологію. Але проблема зі сміттям так і залишається відкритою.

  Сортування та управління мусором в Україні переходити на законодавчий рівень-Фото 1


  Тому Верховною Радою був ухвалений законопроект №2207-1-д «Про управління відходами». "За" проголосувало 282 народні депутати. Про це повідомило Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів. Що це означає для країни і кожного українського домогосподарства?

  Прийняття рамкового Закону «Про управління відходами» дає змогу розпочати зміни, які необхідні Україні для того, щоб стати членом Європейського Союзу. 

  Закон дозволити:


  • впровадити європейську ієрархію поводження із відходами, 
  • організувати планування системи управління відходами на національному, регіональному та місцевому рівнях, 
  • закрити старі сміттєзвалища, а ті, що залишатимуться, привести до європейських норм.
  • створити умови для побудови в Україні сучасної сміттєпереробної інфраструктури за європейськими правилами та відкрити кордони для інвесторів. 
  • встановити принцип «забруднювач платити»
  • впровадити розширену відповідальність виробника, коли виробник продукції буде зобов'язаний забезпечити повну утилізацію упаковки, яку випустив на ринок разом із товарами. 

  Читайте також: Як дії росії швидше наближають світ до кліматичної катастрофи

  Тобто тепер ті, хто свідомо сортує сміття можуть не переживати, що їх старання марні і сміття поїде не туди. Також, сподіваємось, це дасть змогу зупинити стихійні сміттєзвалища, які багато по території України.

  Хоча законопроект № 2207-1д лише встановлює рамку нових сучасних правил функціонування системи управління відходами в Україні. На його основі розроблятимуть ряд інших необхідних секторальних законів. Кінцева мета — зробити поводження з відходами ефективнішим і безпечнішим для людей і довкілля. Тож маємо надію, що ці правила зовсім скоро набирають чинності і наші старання не будуть марними.  Фото:unsplash.com

  Статті на тему