UA
RU

Sustainability Guide: 10 книг про усвідомлене споживання, які варто прочитати кожному

Редагувати переклад
Якщо ви ще не подивилися нашу підбірку документальних фільмів, тоді ось вам список sustainable книг, від яких ваш світ перевернеться.

Sustainability Guide: 10 книг про усвідомлене споживання, які варто прочитати кожному-Фото 1
Sustainability Guide: 10 книг про усвідомлене споживання, які варто прочитати кожному-Фото 2

Редакція Marie Claire всіляко намагається розширити світогляд у питаннях усвідомленого життя і нам важливо, щоб ця інформація була не тільки корисною, а й цікавою. А що може бути цікавіше за якісну книгу, яка у легкій формі описує важливі екологічні проблеми. Ми зібрали вибірку для тих, хто любить скоротати час за читанням. Отже, 10 книг про усвідомлене споживання, які варто прочитати кожному.

Без пластику: як я позбулася пластичної звички і ви теж можете, Бет Террі

Sustainability Guide: 10 книг про усвідомлене споживання, які варто прочитати кожному-Фото 3

У цій книзі Террі документує свій шлях від початкової стадії — забруднювача пластиком, до екологічного героя і ділиться практичними порадами, як позбутися звички до пластику на цьому шляху. Бет не тільки включає поради щодо скорочення споживання пластику, але й охоплює важливі концепції, такі як подолання екологічної провини та те, як ставитися до людей, які не думають про стійкість. Незамінна книга для тих, хто хоче позбутися від пластичної звички! 

101 спосіб як стати zero waste, Кетрін Келлог

Sustainability Guide: 10 книг про усвідомлене споживання, які варто прочитати кожному-Фото 4

Якщо ви вже знайомі з поняттям "zero waste", тоді, напевно, ви вже чули про Кетрін Келлог. Вона керує популярним веб-сайтом, присвяченим такому способу життя, Going Zero Waste, який допомагає людям вести здоровіший і стійкіший спосіб життя. Кетрін узагальнює свої знання в одній книзі "101 спосіб як стати zero waste", в якій зібрані найкращі поради, прийоми та рецепти, як жити з мінімальними відходами.

Читайте також:Sustainability Guide: 13 документалок від Netflix, які допоможуть перейти на «зелений бік»

Waste Not, Ерін Роудс 

Sustainability Guide: 10 книг про усвідомлене споживання, які варто прочитати кожному-Фото 5

Ерін вирішує проблему відходів шляхом дослідження їх. Вона вивчає відходи, що виробляються в домашніх господарствах по всьому світу, та пропонує дієві рішення. З цієї книги ви дізнаєтеся, як позбавити візок для покупок від одноразового пластику (читай пакети-майки), зробити вдома натуральні засоби для чищення, знайти екологічно безпечні альтернативи модним косметичним товарам і навіть як спланувати весілля без відходів. 

Ця книга, яку часто називають єдиною книгою, яка допоможе вам скоротити кількість відходів у повсякденному житті, стане ідеальним помічником для стійкішого способу життя. 

Це змінює все, Наомі Кляйн 

Sustainability Guide: 10 книг про усвідомлене споживання, які варто прочитати кожному-Фото 6

Наомі Кляйн, автор бестселерів №1 «Без логотипу» та «Доктрина шоку», увірвалася на книжкову арену з новим томом «Це все змінює», який перевертає проблему глобального потепління з ніг на голову. У «Це все змінює» Кляйн просить забути все, що ви знали раніше про глобальне потепління. Справа не у вуглеці, а в капіталізмі. Наша місія з забезпечення постійного економічного зростання нестійка і веде нас все далі і далі від стійкості, що спричиняє загибель.

Довідник сталої моди, Сенді Блек 

Sustainability Guide: 10 книг про усвідомлене споживання, які варто прочитати кожному-Фото 7

Не секрет, що індустрія моди - одна з найбільш забруднюючих галузей. Якщо ми хочемо досягти сталого способу життя, проблема індустрії моди має бути вирішена безпосередньо. У «Посібнику зі сталої моди» Блек починає написання вичерпної інформації про еко-моді. Кожен розділ містить статті та есе провідних письменників та мислителів, що робить «Довідник стійкої моди» біблією у цій темі. 

«Тварина, овоч, диво, Барбара Кінгсолвер 

Sustainability Guide: 10 книг про усвідомлене споживання, які варто прочитати кожному-Фото 8

У цій книзі Кінгсолвер документує розрахований на рік проект її сім'ї з проживання у сільській місцевості в Америці та виживання за рахунок того, що вони можуть вирощувати та збирати. У зв'язку з постійно зростаючим занепокоєнням про вплив методів ведення сільського господарства у промислових масштабах, ця книга є свіжим поглядом на методи минулого і те, як їх можна використовувати для формування нашого майбутнього. У ній, що поєднує в собі особисті розповіді та журналістські розслідування, вам самим захочеться прийняти виклик та переїхати до сільської садиби. 

Навіть не думай про це, Джордж Маршалл

Sustainability Guide: 10 книг про усвідомлене споживання, які варто прочитати кожному-Фото 9

 «Навіть не думай про це» досліджує причину проблеми глобального потепління і те, чому ми нічого не робимо з цим. Щось посіяно глибоко у людській психіці. У цій книзі Маршалл підбиває підсумок 10-річним дослідженням психології того, чому ми не вживаємо заходів у зв'язку зі зміною клімату, незважаючи на те, що воно віщує нашу неминучу загибель, і чому ми можемо наголошувати на тих якостях, які роблять з нас людьми . 

Upcycle, Вільям Макдоно та Майкл Браунгарт

Sustainability Guide: 10 книг про усвідомлене споживання, які варто прочитати кожному-Фото 10

 Макдоноф і Браунгарт привносять свій практичний підхід, розроблений від «cradle to cradle» і застосовуваний практично за останні десятиліття, до «upcycle». Місія "upcycle" - досліджувати питання; замість того, щоб захищати планету від впливу людини, чому б не змінити нашу діяльність, щоб покращити навколишнє середовище? Погляд на речі через цю лінзу Макдонофа та Браунгарта повинні створити сприятливий, стійкий слід із достатком для всіх. 

Drawdown, Пол Хокен

Sustainability Guide: 10 книг про усвідомлене споживання, які варто прочитати кожному-Фото 11

“Drawdown” пропонує комплексний план дій щодо звернення до глобального потепління на наступні 30 років. З концепціями, взятими у провідних дослідників та вчених, скорочення справді є керівництвом по наверненню назад глобального потепління на всій планеті. Тут є багато інформації, яку не знайдеш в Інтернеті. Варто прочитати хоча б для особистого розвитку та розуміння ситуації.

Історія речей, Енні Леонард 

Sustainability Guide: 10 книг про усвідомлене споживання, які варто прочитати кожному-Фото 12

Енні Леонард, творець вірусного відео The Story of Stuff, пропонує книгу, в якій розповідається про всі ці повсякденні предмети — воду в пляшках, електроніку, джинси і, в тому числі, звідки вони беруться, як і з чого вони зроблені і що з ними відбувається, коли ми їх викидаємо. Леонард розглядає наше надмірне споживання під мікроскопом, але дає надію, що зміни у межах досяжності.

Статті на тему