UA
RU

Sustainability Guide: екологічний будинок чи 9 способів, як переосмислити свій інтер'єр 

Редагувати переклад
Ми вже в курсі того, що вдома нас оточує безліч токсичних речей, які настав час замінити на екологічну альтернативу, але що робити з інтер'єром квартири чи будинку в цілому. Розбираємось у нашому матеріалі.

Sustainability Guide: екологічний будинок або 9 способів, як переосмислити свій інтер'єр -Фото 1
Можливо, ви про це навіть не замислювалися, але те, на чому ви спите, якою фарбою пофарбована стеля або улюблений туалетний столик, за яким ви проводите чимало часу, можуть стати ворогами номер один на шляху до усвідомленого життя, а все через те , як і з чого ці предмети було зроблено. Редакція Marie Claire вивчила головні тенденції sustainable інтер'єрів і ми вже близькі до того, щоб почати грандіозний ремонт у себе вдома. А поки що, ділимося підбіркою трендів та порад щодо впровадження усвідомленості у наше домашнє життя.

Порада №1: Займіться переробкою старих меблів

Усім відомий той факт, що раніше робили набагато якісніші меблі, ніж зараз. Тому краще віддати перевагу старій бабусиній скрині, яку можна легко відреставрувати і перетворити на "родзинку" вашої квартири. Річ з історією завжди виглядати куди цікавіше і багатше в інтер'єрі, плюс, ви не спонсоруватимете компанії, які залишають велику кількість вуглецевого сліду, виготовляючи нові "одноденні" товари декору.

Порада №2: Вибирайте екологічну фарбу для реставрації та ремонту

Якщо у вас планується ремонт або ви вирішили переробити свої старі меблі, тоді віддавайте перевагу екологічній фарбі. Так, це однозначно, буде дорожче, але вам із цією фарбою взаємодіяти щодня, а ви, напевно, знаєте, скільки хімії додають у звичайну фарбу.

Але як дізнатися, чи справді фарба екологічна і нетоксична? Потрібно, щоб компанія з виробництва фарб мала можливість надати докази, які вони використовують інгредієнти. Це має бути зазначено на банках з їхньою продукцією або надано на запит у компанії. Традиційні фарби, що містять пластик, створюють на стінах пластиковий бар'єр при нанесенні, затримуючи повітря, що призводить до появи цвілі та інших проблем. Екологічні фарби повинні бути повітропроникні завдяки використанню лише натуральних інгредієнтів. 

Ремарка від редакції: Фарби з позначкою на водній основі можуть означати, що вони розбавлені водою, але, як і раніше, шкідливі для навколишнього середовища. Такі інгредієнти, як вінілові смоли, синтетичні барвники, продукти нафтохімії, отримані з олії, акрилу, формальдегіду та аміаку, можуть викликати багато проблем зі здоров'ям. 

Порада №3: ​​Знижуйте споживання енергії шляхом збереження тепла

Один із найпростіших способів скоротити споживання енергії (і зменшити рахунок за комунальні послуги) — не допустити втрати тепла в будинку. Чим більше тепла йде, тим більше потрібно прогрівати квартиру спеціальними пристроями. Щоб максимально зберегти комфортну температуру в будинку, необхідно: 

  •      Перевірити вікна на протяги та при необхідності заповнити тріщини та зазори;
  •  Зачиняти на ніч двері;
  •      Взимку використовувати щільні штори, щоб зберегти тепло;
  • Покладіть фольгу за радіатор, щоб тепло відбивалося назад у кімнату (а не просто зігрівало стіни спальні).
  • Подвійний склопакет запобігає великим втратам тепла, якщо ви можете дозволити собі замінити вікна.

Sustainability Guide: екологічний будинок або 9 способів, як переосмислити свій інтер'єр -Фото 2

Порада №4: Полюйте за антикваріатом

Тут працює така сама схема, як і з реставрацією старих меблів. Пам'ятайте, що вінтажні речі завжди оригінальніше виглядає, ніж масмаркет, та й пополювати за ними на блошиних ринках і антикварних лавках ще те задоволення.

Порада №5: Замініть штори на більш екологічні

У переході на свідомий спосіб життя в пріоритеті має бути уникати синтетичних матеріалів, у тому числі і в інтер'єрі. А штри - це головний синтетичний оплот. Є два варіанти вирішення проблеми: перше, можна зробити їх просто товщі (так вони зберігатиму тепло), додавши додатковий шар матеріалу на їхню задню частину. Наприклад, у вас можуть бути старі простирадла, якими ви більше не користуєтеся, задіяйте їх, щоб підшити фіранки. 

Використання того, що у вас є, завжди є найбільш екологічно чистим варіантом. Можна також доглянути штори на аукціонах або комісійних магазинах. Але якщо ви дійсно не можете знайти те, що вам подобається в магазинах секонд-хенд і не хочете перешивати вже наявні фіранки, тоді ось другий варіант: пошукайте штори з натуральних матеріалів, таких як бамбукова білизна, органічна бавовна, сертифікована GOTS (Global Organic Textile Standard), коноплі та інші. 

Sustainability Guide: екологічний будинок або 9 способів, як переосмислити свій інтер'єр -Фото 3

Порада №6: Подумайте над екологічністю своєї статі

Може здатися сюрпризом (або ні) те, що багато продуктів для дизайну інтер'єру (деревина твердих порід, плитка, шпалери, меблі, тканини та інше) не отримують з екологічно чистих джерел і можуть мати негативні наслідки для нашого здоров'я. Коли ми говоримо про здоров'я, ми найчастіше маємо на увазі якість повітря у вашому будинку і те, як продукти, які ми приносимо до будинку, впливають на повітря, яким ми дихаємо. Але не все так просто.

Підлоги часто є дорогим товаром та важливою покупкою для вашого будинку. Екологічно чиста підлога — це будь-яке покриття, яке практично не впливає на навколишнє середовище під час виробництва, а також використання і наприкінці життєвого циклу (утилізації). При виборі екологічно чистої статі звертайте увагу на такі фактори: екологічно безпечні методи збирання врожаю з натуральних або поновлюваних матеріалів. Цей тип виробництва мало відходів. 

Читайте також: Sustainability Guide: Як зробити свою б'юті-рутину усвідомленішою

Порада №7: Перевірте склад матраца

Екологічний матрац має бути з натуральних та нетоксичних матеріалів. Такі матеріали, як натуральний латекс, сертифікована органічна бавовна, органічна шерсть, а також органічний бамбук та коноплі. Антипірени також можуть бути токсичними, тому перевірте і їх. Краще витратите та виберіть матрац, який не завдаватиме шкоди вашому здоров'ю та здоров'ю планети.

Порада №8: Використовуйте LED-лампи

Що стосується екологічно чистого освітлення, ви можете вибрати галогенну лампу розжарювання, LED (світловипромінюючі діоди) та CFL (компактну люмінесцентну лампу). У кожного типу є свої плюси та мінуси. Галогенні лампи розжарювання споживають менше енергії, ніж традиційні, але вони не такі енергоефективні, як світлодіоди та компактні люмінесцентні лампи, а також служать приблизно стільки ж часу, як і традиційні.

 КЛЛ можуть прослужити до 10 років, а світлодіоди – до 25 років. Світлодіоди – найдорожчі для покупки на початковому етапі, але, оскільки вам не потрібно їх дуже часто міняти, вони, ймовірно, з часом вийдуть набагато дешевшими з точки зору початкової ціни та енергоспоживання. Екологічні світлодіодні лампи корисні для навколишнього середовища просто тому, що вони споживають набагато менше енергії. Підвищена ефективність становить від 25% до 80% порівняно з лампами розжарювання. 

Sustainability Guide: екологічний будинок або 9 способів, як переосмислити свій інтер'єр -Фото 4

Порада №9: Використовуйте кімнатні рослини

Щоб завершити процес становлення вашого екологічного будинку, додайте кімнатні рослини. Вони не тільки красиво виглядають і є чудовою природною прикрасою кімнати, але й допомагають очищати повітря в ній.

Переконайтеся, що ви регулярно відкриваєте вікна у будинку, щоб впускати свіже повітря. Ось деякі з кращих домашніх рослин, які можна додати і за ними найлегше доглядати:

  •  Алое Віра допомагає очистити повітря від бензолу та формальдегіду. Також добре використовувати гель у листі від сонячних опіків! 
  • Зміїна рослина - ще одна рослина, яка допомагає очистити повітря від формальдегіду (який може виділятися зі звичайних побутових засобів для чищення і навіть від рулону туалетного паперу).
  •  Бамбукова пальма - це прекрасна рослина для тінистих ділянок. Вона добре почувається у вологих приміщеннях, тому ідеально підходить для ванних кімнат. Вони допомагають позбавити приміщення від трихлоретилену та бензолу з повітря у приміщенні. 
  • Павукова рослина - ймовірно, найпростіша у вирощуванні рослина у світі, і коли вона у вас з'явиться, ви скоро зможете завести павукову рослину в кожній кімнаті. Вони допомагають видалити формальдегід та ксилол.
  •  Драцена існує кілька різновидів драцени, і всі вони допомагають виводити з повітря деякі токсини. 

Просто знайдіть того, кого ви дійсно любите. Зберігайте їх у недоступному для домашніх тварин місці, оскільки вони можуть бути токсичними для домашніх тварин.

Статті на тему