UA
  RU

  Sustainability Guide: Як визначити сумку з веганської шкіри: 7 перевірених способів

  Редагувати переклад
  Розкажемо, як з першого погляду дізнатися про справжню веганську сумочку.
  
  Sustainability Guide: Як визначити сумку з веганської шкіри: 7 перевірених способів-Фото 1

  Відмова від натурального хутра та шкіри — ідея, яку переслідують дедалі більше модних брендів. Виробництво штучних замінників піднялося на новий рівень, тому не поступаються якістю та зовнішнім виглядом натуральним матеріалам. І, начебто, будь-яку сумку, яка не включає натуральну шкіру, можна назвати веганською. Але чи справді вона є такою, навіть якщо не виготовлена ​​із матеріалів тваринного походження?

  Насправді все залежить від того, що вкладати в поняття “веганський”. Для одних – це просто відсутність натуральної шкіри у виробі, а для інших – це процес виготовлення шкіри, який не шкодить довкіллю та тваринам, у тому числі. Ми вважаємо шкіру веганською в тому випадку, якщо її виробництво є дружнім до нашої планети і не торкається інтересів живих істот. Якщо ваші погляди з нашими співпадають, тоді для вас ми підготували короткий, але місткий гайд, як відрізнити веганську сумку від звичайної та не спонсорувати недобросовісні бренди.

  Крок 1: Завжди уточнюйте з чого виготовлено виріб

  Якщо ви в пошуках ідеальної еко-сумочки, тоді завжди уточнюйте у виробника, з чого вона зроблена. Ви не повинні задовольнятися відповіддю: “З веганської шкіри або еко-матеріалу” вимагайте більше інформації. Головна умова, завжди уникайте пластику, але якщо, все ж таки, вам сподобалася модель з поліестеру, тоді перевіряйте, щоб цей матеріал перероблявся.

  Але ми радимо все ж таки придивитися до більш екологічних альтернатив, наприклад виробів із пробки. Несподівано? А цей матеріал не пропускає воду, такий же м'який та еластичний, як шкіра і є безвідходним. Ідеально, правда ж? Але якщо пробка - не ваш варіант, тоді придивіться до матеріалів з переробленої шкірки яблук, пінатексу або органічної бавовни - всі вони не завдають глобальної шкоди планеті і виглядають розкішно.

  Крок 2: Перевіряйте шви та стібки

  Згадайте сумки та взуття від Chanel та інших люксових брендів – їх шви та стібки ідеальні, ніде не стирчать нитки. Саме це і свідчить про ручну роботу та відповідальність швачок на цеху. Так має бути і з виробами з веганської шкіри: вони мають виглядати якісно. Деякі місця вимагають міцнішого рядка, ніж інші. Наприклад, дуже важливі шви, завдяки яким лямки з'єднуються з корпусом сумки, оскільки це області високого тиску. Уникайте сумок із ручками, які не прошиті, а проклеєні – це знак недовговічності виробу.

  Sustainability Guide: Як визначити сумку з веганської шкіри: 7 перевірених способів-Фото 2

  Крок 3: Дізнайтеся про клей у виробі

  Різниця між звичайною сумкою без шкіри з мас маркету та справжньою веганською полягає в клеї. У сумках та взутті використовується багато клеючого засобу, щоб склеїти шари матеріалів, і найчастіше цей клей виробляється з частин тварин. По-справжньому веганський виріб ніколи не включатиме цього, а альтернативою стане синтетичний клей. Якісний бренд використовуватиме більш якісні клеї і, швидше за все, наноситиме тонкий шар, щоб скріпити матерію.

  Крок 4: Перевірте фурнітуру

  Коли ви ставите питання, як дізнатися якісну веганську сумку, це, мабуть, одна з найважливіших ознак, на які слід звернути увагу. Дешеве обладнання легке, і в ньому використовуються тендітні матеріали, такі як олово або алюміній. Ремінцеві кільця, замки, петлі, гвинти та клямки повинні бути міцними та надійно обробленими, щоб при повороті або переміщенні не було зайвого скрипу. Натомість у веганських сумках використовується нержавіюча сталь або латунь, а екологічно чисті бренди використовуватимуть перероблені метали. 

  Sustainability Guide: Як визначити сумку з веганської шкіри: 7 перевірених способів-Фото 3

  Крок 5: Огляньте підкладку

  Міцна підкладка – запорука якісної сумки, особливо якщо вона з веганської шкіри. Добре скроєна обкладинка повинна щільно облягати кути сумочки. Будь-яку ознаку зморщеної підкладки слід розглядати як попереджувальний знак. З погляду естетики, підкладка повинна або відповідати, або красиво контрастувати із зовнішнім кольором сумки, і якщо ви дбаєте про навколишнє середовище, а також про тварин, використовуваний матеріал повинен бути зроблений з чогось екологічного, наприклад, з органічної бавовни або переробленої ПЕТ . 

  Читайте також: 5 причин, чому варто віддати перевагу органічній бавовні

  Крок 6: Переконайтеся, що є гарантія якості

  Ви знали, що люксові бренди дають гарантію на свою продукцію та ремонтують виріб у разі його поломки? Хороший бренд веганських сумок має пропонувати таку саму гарантію якості. Стелла Маккартні, наприклад, обіцяє, що їхні сумки Falabella залишаються у клієнтів на довгі роки, а за ремонт виробу відповідає бренд. 

  Крок 7: Вивчіть дизайн

  Іноді якісна сумочка підкреслюється невеликими штрихами. Такі речі, як металеві ніжки на дні великої сумки, щоб вона не бруднилася, коли ви кладете її, зручна застібка-блискавка або зовнішні кишені з магнітними замками можуть мати вирішальне значення. Ви також повинні знати, що чим більше деталей у сумці, тим більше шансів її зламати. Тому варто вибирати простіші дизайни, щоб продовжити її термін служби.

  Статті на тему