UA
RU

Sustainability Guide: Як зробити свою б'юті-рутину усвідомленішою

Редагувати переклад
Вчимося вибирати правильні засоби та розбиратися в компонентах.
Sustainability Guide: Як зробити свою б'юті-рутину усвідомленішою-Фото 1

Щодня ми використовуємо різні засоби для догляду за шкірою обличчя та тіла, але навіть не маємо на увазі, наскільки наша бьюті-рутина може бути шкідливою для навколишнього середовища. Кошти з некоректним складом, що тестуються на тваринах, декоративна косметика з мікропластиком у складі, нераціональне використання води та засобів гігієни і це далеко не повний список того, чим може бути небезпечна необдумано організована б'юті-рутина. Ми підготували для вас короткий, але зрозумілий гайд про те, як можна зробити свою косметичку більш екологічною та усвідомленою.

Правило №1: Перевіряйте склад засобів для догляду

Проведіть ревізію на своїй полиці у ванній та у косметичці та виключіть з них засоби, до складу яких не входять натуральні компоненти. Як тільки вам на очі трапляється косметика, до складу якої входять парабени (Е218, Е219, Е214 та Е216) відразу ж утилізуйте її. Вони негативно впливають на шкіру обличчя, а саме, викликають гормональні порушення, провокують надмірну кількість естрогену, а також прискорюють процес старіння. пропіленгліколь (Propylene Glycol, Proptylene Glycol, 1,2-Propanediol) викликає надмірну сухість та подразнення шкіри. Формальдегід (DMDM hydantoin, formaldehyde, formalin) — речовина, яку потрібно уникати, адже вона негативно позначається на стані шкіри та викликає сильну алергічну реакцію. Етаноламіни (DEA) - це синтетичний аналог аміаку, тому навряд чи вам захочеться використовувати засіб з таким отруйним складом. Синтетичні аромати та ароматизатори відомі тим, що викликають сильну алергічну реакцію і навіть ядуху. 

Намагайтеся фільтрувати склад косметичних засобів на етапі придбання, щоб потім не травмувати свою шкіру. Та й виробництво цих речовин дуже шкодить навколишньому середовищу.

Sustainability Guide: Як зробити свою б'юті-рутину усвідомленішою-Фото 2

Правило №2: Вибирайте бренди, що не тестуються на тварин/cruelty-free

Сучасні бренди намагаються переходити на "зелений бік" і припиняють тестувати свою продукцію на тваринах. Але в цьому випадку компанії можуть використовувати грінвошинг і навмисно вказувати, що вони "білі та пухнасті". Щоб достовірно знати, які бренди етичні та поважають братів наших менших, необхідно перевірити їх на сайті Пета. Там розміщені всі відомі бренди та перевірені на їх благословення. Найчастіше, косметичні гіганти злісні порушники і зайця (знак cruelty-free) вони не зможуть отримати.

Правило №3: Змінюйте косметику поступово

Якщо вам буде складно позбутися шкідливої ​​косметики відразу, робіть це поступово. Замініть спочатку один засіб, після іншого і так інші, поки ваша полиця не заповниться екологічно чистими продуктами гігієни та догляду. Всі ми люди і знаємо, як важко і витратно часом змінити кардинально лінійку догляду.

Читайте також:Sustainability Guide: 10 правил як харчуватися усвідомлено та почуватися добре

Sustainability Guide: Як зробити свою б'юті-рутину усвідомленішою-Фото 3

Правило №4: Впроваджуйте натуральні компоненти у свою рутину

Щоб не шукати натуральні компоненти у складі баночок та пляшечок, можна їх купити в чистому вигляді та використовувати як доглядовий засіб. Наприклад, кокосова олія добре зволожує (особливо волосся), рицинова олія можна використовувати для зростання вій (тільки акуратно, тому що вона може викликати алергічну реакцію), а також підняти б'юті-архіви своїх мам і бабусь і скористатися секретами краси того часу.

Як кажуть, все просто геніально. Натуральна cruelty-free косметика завжди краще працює, особливо якщо ви знаєте, що приносите користь планеті.

Статті на тему