UA
RU

Sustainability Talk: дизайнерка Паула Уларгі про sustainable цінності та «зелену» колекцію для LOEWE

Редагувати переклад
Дизайнер Джонатан Андерсон показавши на Тижні чоловічої моди в Парижі колекцію Loewe осінь-зима 2022-23, яку назвали «новою реальністю» у царині фешн. До колекції увійшли вкриті справжньою травою та живим мохом довгі пальта, базові худі, спортивні штани та взуття. Технологію вигадала, розробила та впровадила іспанська дизайнерка Паула Уларгі (Paula Ulargui). Про роботу над колекцією та власні взаємодії з природою та світом моди Паула розповіла журналістці Дарії Кибець
 в ексклюзивному інтерв'ю Marie Claire Ukraine. 

Лоу 5

Розкажіть про свою співпрацю з LOEWE. Як виникла ідея колекції?

Представники LOEWE написали мені на мою робочу сторінку, виявилося вони давно спостерігають за тим, як я зображую природу у своїх колекціях. Думаю, вони звернулися саме до мене, бо я справжній фанат ідеї вирощувати рослини на тканинах. Ми сформували команду для створення «зеленої» взуття.

Протягом перших місяців я зосередився на вивченні та розумінні життєвого циклу рослин та їх потреб. Я випробувала різні види насіння та тканини з різної щільності та толщини. Аналізувала та вивчала потреби рослин у світлі, температурі, воді та, загалом, їхній життєвий цикл — скільки годин рослини мають та здатні «витримати» під час підготовки колекції та самого шоу. Цей період був найтривалішим і найскладнішим, але, безперечно, найпрекраснішим.

Які рослини були обрані для модної співпраці з LOEWE?

Першою рослиною, яку ми вибрали, була звичайна газонна трава. Ми тестували різні сорти від різних постачальників. Іншою рослиною, яку я часто застосовую - це мікрозелень руколи. Загалом, ми пробували багато рослин, але ці дві підійшли найкраще. Я повністю згодна з правильністю цього вибору, адже саме ці рослини передають сильний та мужній меседж Loewe.

Paula Ulargui 9

Фото: instagram/ulargui_escalona

Лоу 3

Фото: instagram/loewe

Paula Ulargui 8

Paula Ulargui 6

Paula Ulargui 7

Фото: instagram/ulargui_escalona

З якими труднощами ви зіткнулися під час роботи над колекцією?

Вся робота, від пошуків потрібних рослин та тестування їхньої здатності проростати крізь тканину і до виходу моделей на подіум — була суцільним великим викликом для мене. Я звикла вирощувати рослини у себе вдома у певних формах, а потім поміщати їх на тканину. Тут же я мала лише взуття, на якому треба виростити зелень!.. До того ж, перші три дні процесу ознаменувалися неймовірною спекою в Парижі, позначка на термометрі сягала майже сорока градусів. У якийсь момент у мене навіть промайнула думка: "Все пропало"...

…але у вас вийшло…

Так! Зрештою нам пощастило!

Як виникла ідея поєднати мікробіологію та моду?

Упродовж багатьох років я досліджувала і шукала способи включити sustainable цінності у свою роботу. На мене мала великий вплив концепція Anthropocene Era, згідно з якою ми живемо в геологічну добу, відзначену екологічними збитками в результаті діяльності людини. Тоді я вирішила, що моя робота має бути пов'язана з відновленням нашої планети.

Моя місія — створювати продяг, який можна використовувати як інструмент відновлення зв'язку між людьми та природою, інструмент для підвищення розуміння про сучасну індустрію моди та інструмент, щоб зробити моду більш збалансованою та стійкою.

Розкажіть про процес створення екологічної одягу?

Я весь час експериментую. Успіх громадський та фінансовий — це добре, але для мене це не привід для тривалих пауз у творчості. (Усміхається.) Часом мої пошуки та тустування рослин та тканин для нового проекту затягуються. Наприклад, для одного проекту пошуки тривали близько двох місяців. Рослини - це надзвичайний матеріал. Вони продовжують рости, поки я про них дбаю. Тож я просто не маю права їх квапити.

Я завжди знала, що хочу стати дизайнером. В IED університеті в Мадириді я вивчала історію розвитку моди, бізнес-моделі та принципи за якими функціонує індустрія. Можна з упевненістю сказати, що створювати одяг було моєю ціллю, якої я досягла. У тім, моя міссія — зробити свій власний внесок у розвиток сталої моди. Вона має мало спільного з поверненням до використання тканин та матеріалів минулого. Це має бути результат глибокого аналізу: як зберегти якість одягу з минулого, обробивши його за сучасними технологіями.

Ви носите створінь вами «зелень» одяг?

Так, одного разу я навіть носила його протягом цілого дня! Але він дуже тендітний та тільки для особливих випадків. Потрібно постійно дбати, щоб на нього не потрапило пряме сонячне проміння, температура була надто високою, а повітря надто сухим. Але якщо за ним правильно доглядати, його можна носити тижнями. Мені вдалося зберегти один із предметів одягу близько двох місяців, все залежить від середовища та пори року.

Paula Ulargui

Paula Ulargui 2

Фото: instagram/ulargui_escalona

Як відбувається ваше спілкування з природою? 

Для мене природа це мудрість, порядок, гармонію.

Чим більше я досліджую та вивчаю природи, як вона працює, тим більше упевняюся, який чудовий приклад, який вона подає людям.

Наприклад, природний процес симбіозу. Є рослини, які допомагають одна одній міцніти. Ці види можуть співіснувати у гармонії та мирі.

Ви розмовляєте з рослинами у студії та вдома?

Я завжди кажу, що на початку експериментів найважливішим є формування зв'язку з рослинами, розуміння, чого вони хочуть. Я провожу години у своїй студії, спостерігаючи за шкірним рослиною, насінням, листочком, щоб дізнатися, як правильно піклуватися про них. Я не говорю зі своїми рослинами, але намагаюся бути відповідальною у своєму піклуванні про них та виробити вміння розпізнавати, чого вони насправді потребують.  

У вас вдома багато рослин?

міється.) Мій партнер не може похвалитися чудовим вмінням доглядати за рослинами. Тому кожне відрядження є дещо проблематичним. Бо я могла б мати втричі більше рослин удома. Тож зараз у нас просто їх достатня кількість. Упевнена, що рослини зберігають так багато позитивної енергії в будинку та надають барвів. Фаворитів серед них я не маю, я люблю їх усі.

На вашу думку, хто з сучасних художників робить найбільше, щоб зробити життя більш стабільним?

Я захоплююсь тим, що робить Діана Шерер. Вона також вирощує рослини, але її мистецтво зосереджено на фігурах, які утворює коріння цих рослин. Це розумно та неповторно!

Чим пахне щастя?

Свіжим повітрям, яке буває тільки за містом подалі від метушні та шуму, де є спокій та тиша. Власне, щастя пахне свободою!

Лоу 2

Loewe

Фото: instagram/loewe

Автор: Дарія Кібець

Читайте також: НОВА РЕАЛЬНІСТЬ ВІД LOEWE: ТОЛСТОВКИ ВКРИТІ МОХОМ, ТРЕНЧІ ЗЕЛЕНОЮ ТРАВОЮ, З КРОСІВОК ПРОРОСТАЄ МІКРОЗЕЛЕНЬ

Статті на тему