UA
RU

Sustainability Talk: Грузинський e-commerce стартап з купівлі та перепродажу модних товарів Phubber

Phubber — найбільший грузинський e-commerce стартап з купівлі та перепродажу модних товарів. Від заснування, команда проекту пропагує стійкий підхід до шопінгу. Цієї зими Phubber виходить на український ринок. У сусідній Грузії з появою маркетплейсу відбулася справжня fashion-революція. Локальна модна спільнота почала ставилися до шопінгу свідомо, перепродавати та купувати pre-loved товари. 

Sustainability Talk: Грузинський e-commerce стартап з купівлі та перепродажу модних товарів Phubber-Фото 1

Напередодні масштабного запуску редакція Marie Claire зустрілася із співзасновницею платформи Анано Долаберідзе, щоб поговорити про її шлях у моді, улюблених українських дизайнерів, особливості платформи та дізнатися, що очікувати від Phubber в Україні.

Розкажіть про ваш професійний досвід до появи Phubber.

Понад 10 років я працюю у модній індустрії. Починала з власного модного блогу, що став одним із перших у Грузії у 2012 році. Я дуже творча особистість, тож за цей період спробувала багато напрямків. Спершу була керівницею PR-відділу міжнародних зв'язків зі ЗМІ на Тижні моди у Тбілісі; працювала з міжнародними фешн-виданнями, стилістами, фотографами та журналістами з метою просування грузинської моди. Потім займалася продакшеном для таких видань, як Американський ELLE та NOWFASHION. У ці ж роки я працювала модною редакторкою кількох журналів. Маю величезний досвід роботи модним стилістом та консультантом-фрілансером.

Як виникла ідея запустити модний стартап?

Працюючи в моді я мала доступ до всієї інформації про ключових гравців індустрії — від виробництва до технологій. Я пам'ятаю, що коли навчалася на іншому курсі університету, дізналася про ресейл-платформу Depop у Великобританії та почала мріяти створити таку ж у Грузії. Але тоді я була студенткою і не мала потрібних для запуску фешн-стартапу інвестицій. Це була лише мрія, яка стала реальністю у 2018 році.

Чи пам'ятаєте ви перший день після лончу Phubber у Грузії?

Буду відвертою, я пам'ятаю кожну хвилину, від запуску проекту і до сьогодні. У перший же день, під час тестування Phubber, ми з командою завантажували туди власні речі. Я розмістила сонцезахисні окуляри мого друга, дизайнера Джорджа Кебурії, та випадково виставила на них ціну у 40 ларі (340 грн — прим. редакції). Тоді я, звісно, ​​не звернула уваги, що завантажила їх за такою ціною. Уявіть день тестового запуску і моє враження, коли саме ці очки замовили першими! Безперечно, я не могла скасувати замовлення і розчарувати нашого першого клієнта. Довелося розповісти Джорджеві всю правду. Тепер це наша історія, я її просто обожнюю.

Sustainability Talk: Грузинський e-commerce стартап з купівлі та перепродажу модних товарів Phubber-Фото 2

Що вам мода?

Мода — це більше ніж просто одяг. Це про спосіб виразити собі, свою точку зору та позицію. Я дуже рада, що зараз індустрія стала справжньою площадкою для sustainable експериментів. Мені це дуже близько, тому з першого дня роботи Phubber ми дотримуємося високих стандартів сталого розвитку. 

Улюблені бренді. Кого в індустрії моди ви вважаєте культовими та чому?

Чесно кажучи, кожен новий сезон мені подобаються різні бренді, все залежить від їх колекцій. Але мій улюблений назавжди – Old Céline. Я підтримую та люблю молодих дизайнерів з безмежною креативністю та новим баченням. Ні для кого не буде здивуванням, якщо, як приклад, я наведу Демну Гвасалію — він здійснив революцію у світовій історії моди. 

Як ви оцінюєте розвиток індустрії моди сьогодні?

Сьогодні мода переживає дуже складний період через ситуацію із пандемією. В той же час, я думаю, цей період дуже цікавий. До пандемії мода була нудною та комерціалізованою. Тепер, на мою думку, вона повертається до творчості, стилю та формує нове бачення. 

Мода хороша чи погана? Як ви оцінюєте вплив індустрії на довкілля сьогодні?

Мода хороша, якщо має правильні цілі. Має багато аспектів. Вона була позитивною до появи fast fashion, а тепер має «відновити» репутацію та прямувати до sustainable майбутнього. Безумовно, єдиний спосіб зробити це – розвивати циркулярну модель виробництва. Модне виробництво становить 10% викидів вуглецю в атмосферу, призводить до висихання водних джерел, загрязнення річок та водойм. Більше того, 85% всього текстилю щороку відправляється на смітник, а прання деяких видів одягу спричиняє викид значної кількості мікропластику в океан.

Чи повинні люди купувати трендові речі, щоб бути модними?

Ні, ні. Люди можуть бути модними, одягаючи те, що вони люблять, те, що подобається. Сьогодні не круто бути у тренді. Круто мати свій унікальний стиль.

 

Скільки промов є у вашому гардеробі? Ви купуєте/продаєте на Phubber?

Я модний активіст і захоплююсь модою, як мистецтвом. Мені подобається продавати на Phubber! Наразі, це єдине місце, де я роблю шопінг. Не тому, що я основниця платформи, а тому що я люблю моду та обожню досвід, який пропонує платформа. Бути sustainable з кожною покупкою, вкладати гроші у краще майбутнє — безумовно, найкращий досвід. Як клієнтці Phubber мені подобається, що коли я хочу придбати щось нове, наприклад, сонцезахисні окуляри чи сумку, я заздалегідь перевіряю у своєму гардеробі, що я можу продати? Мода – це про циклічність. Ви можете купити, потім перепродати, а потім повторити, повторити та повторити!

Які дизайнери працюють із Phubber? Ви самі їх вибираєте?

Майже всі грузинські дизайнери продають свої речі на Phubber. Потенціал для дизайнерів, який я бачив із самого початку — можливість повторно використати старі колекції. Близько 80% промов стають відходами. Колекції дизайнерів та зразки, що використовувалися лише один раз для показів чи зйомок — у тому числі. Чому б не подарувати їм нове життя? Ця ідея стала настільки успішною, що колекції грузинських дизайнерів стали бестселерами на Phubber. Платформа пропонує своїм клієнтам колекції брендових речей за доступною ціною — скидки досягають 80%. За такою ж моделлю ми плануємо працювати в Україні.

Sustainability Talk: Грузинський e-commerce стартап з купівлі та перепродажу модних товарів Phubber-Фото 3

Чому Phubber приділяє велику увагу виявленню підробок? Як ви особисто ставитеся до фейків?

Власне, моя позиція та порада для всіх — краще носити вінтажні речі з бабусиного гардеробу та виражати свій стиль унікальним способом, ніж носити підроблені бренді. У Phubber ми з самого початку запровадили політику, яка забороняє продажі підробок. Ми перевіряємо автентичність кожного окремого товару, який продається в додатку та доставляємо його лише за умови оригінальності. Підроблені товари видаляємо, щоби не розчаровувати клієнтів. Так наша команда бореться із фальшивими брендами. Підробка має низьку якість, це може бути шкідливим для здоров'я. До того ж, у багатьох країнах підробки заборонені та порушують права інтелектуальної власності дизайнера.

Розкажіть про історію найдорожчої підробки, яку хотіли продати на Phubber.

Це була сумка Hèrmes Birkin Bag за ціною 10,000 євро.

Читайте також: Sustainability Guide: Як визначити сумку з веганської шкіри: 7 перевірених способів

Як ви ставитеся до українських дизайнерів? Чиї колекції подобаються?

Я дуже люблю українських дизайнерів. Коли працювала на Тижні моди у Тбілісі, мені довелося спостерігати за Ксенією Шнайдер. Дуже подобаються її стиль та колекції. А ще: BEVZA, Litkovskaya, CHAKSHYN, Lake Studio та Paskal.

Яких дизайнерів ви мрієте залучити на Phubber?

Безумовно, це міжнародні бренді, такі як Balenciaga, Gucci, Céline, Chanel, Louis Vuitton тощо. А також найбільш популярні бренді, наприклад Khaite, Frankie Shop, ByFar тощо.

Phubber – це не тільки платформа для продажу промов, а й місце для пошуку однодумців? Можуть люди знайти друзів на Phubber?

Так, Phubber — це повноцінна соц.мережа, новий спосіб шопінгу та соціального досвіду покупок, який я вважаю дуже цікавим. Завжди знайдуться люди, стиль яких захоплює. Побачити їх гардероб і мати можливість купити все, що завгодно за доступною ціною – справді круто.

У вас є напрямки Phubber Consignment. Розкажіть про це більше.

Phubber Consignment - це люксовий рисейл, що став новою ерою для покупки предметів розкоші. Наша головна місія — спонукати покупців люксових брендів використовувати Phubber Consignment. Чому б не бути корисними для довкілля, насолоджуючись купівлею бажаних промов? Ми намагаємось створювати корисні звички для покупок та дарувати позитивні емоції нашим клієнтам.

Анано, можете дати якісь модні та практичні поради українським користувачам Phubber?

Як продавець, я завжди намагаюся бути інформативною, надавати всі візуальні деталі та інформацію про товар. Щодо ціноутворення, то я намагаюся ставити собі на місце покупця та встановлювати ту ціну, яку сама була б готова заплатити за цю річ. Докладаю зусиль, щоб якнайшвидше відповідати на всі коментарі, запитання, схвалювати пропозиції та давати можливість потенційним покупцям розглянути мої речі.

Як покупець, хочу сказати, що phubbing — це процес пошуку унікальних промов за доступною ціною та в чудовому стані. Коли ви відкриваєте Phubber – ніколи не знаєте, що саме знайдете. Найголовніше — не пропустити дивовижне пропозицію. Я дуже пишусь своїми знахідками на платформі і дуже сподіваюся, що українська спільнота Phubber здобуде незабутній досвід.

 

Статті на тему