UA
RU

Ціна екології: росія завдала збитків українському довкіллю на 37 мільярдів євро

Редагувати переклад

Такі колосальні суми озвучило Міністерство довкілля України.

Поки триває активна боротьба за визволення наших територій від окупантів, українська земля страждає у прямому розумінні цього слова. За вісім місяців повномасштабного вторгнення було завдано збитків нашої екології на 37 мільярдів євро.

Ціна екології: росія завдала збитків українському довкіллю на 37 мільярдів євро-Фото 1

Про ці цифри повідомило Міністерство охорони навколишнього середовища та природних ресурсів України на Форумі співробітництва у сфері безпеки країн-учасниць ОБСЄ. Вони підрахували всі збитки, які вже завдано країною-агресором і озвучили ці суми.

Міністр Євген Федоренко повідомив, що ядерний, ракетний та енергетичний терор безпосередньо впливає не лише на екологію України, а й на Європу.

Він зазначив, що масові лісові пожежі, удари по критичній інфраструктурі та постійні пожежі на промислових об'єктах спровокували 67 мільйонів тонн викидів атмосферу. І це не кінець, тож складно уявити, наскільки війна в Україні прискорює глобальне потепління та незворотні екологічні процеси.

Країна-агресор спеціально знищує українську водну інфраструктуру. Останні удари – удари по греблі Карачунівського водосховища на річці Інгулець біля Кривого Рогу. Як наслідок, вода тимчасово стала червоного кольору. Відповідно, ця вода подає в транскордонні річки, Чорне та Азовське моря і може потрапити до сусідніх країн,

– спрогнозував Федоренко.

Читайте також: Sustainability Guide: Як використовувати менше електроенергії - 20 ефективних способів

Крім цього він зазначив, що близько 200 тисяч квадратних кілометрів української землі заміновано, 2,4 млн гектарів лісів постраждали від російських військових через масові окопи та пожежі. Також 20% природоохоронних об'єктів суттєво постраждали від воєнних дій. І це не повний список, який зростатиме, якщо не зупинити росію та не визнати її “головним спонсором тероризму”. 

Фото: unsplash.com

Статті на тему