UA
RU

Як дії росії швидше наближають світ до кліматичної катастрофи

Редагувати переклад

Ми не перестаємо наголошувати на тому, що війна, спричинена росією, згубно впливає на екологію не тільки України, а й усього світу.

З 6 по 16 червня у Бонні проходила 56-а сесія Допоміжного органу Рамкової конвенції ООН з питань зміни клімату.

Як дії росії швидше наближають світ до кліматичної катастрофи-Фото 1

На ній, за традицією, обговорювали можливі прогнози щодо кліматичної катастрофи та методи її усунення. Це була підготовча зустріч для об'єднання зацікавлених країн зі всього світу до Конвенції ООН з зміни клімату СОР27, що відбудеться в листопаді цього року.

Крім глибальної ситуації, обговорювали також військові дії росії на території України, які негативно впливають на екологію. Вони поставили під загрозу глобальні кліматичні цілі, включаючи українські. Саме тому під час зустрічі Допоміжного органу Рамкової конвенції ООН, активісти зробили акцію солідарності з вимогою відмовитися від фінансування війни через викопне паливо, та прискорення реалізації кліматичних цілей, щоб не допустити війни та конфлікти в майбутньому. Про це пише Екодія.

Як зазначалося на сесії, війна йде пліч-о-пліч з гуманітарною та екологічною катастрофою, адже крім тисячі людських жертв, зруйнованих будівель, у тому числі й промислового значення, знищено близько 40% усіх об'єктів відновлювальної енергетики, а також пошкоджено водно-болотних, лісових та морських угідь. А це, у свою чергу, пришвидшує можливість кліматичної катастрофи.

Читайте також: ЕКОЛОГІЧНІ ЗЛОЧИНИ РОСІЇ: НЕГАТИВНІ НАСЛІДКИ, ЯКИХ НЕ ДОВЕЛОСЯ ДОВГО ЧЕКАТИ

Російське вторгнення не тільки зашкодило Україні, а й поставило під загрозу реалізацію кліматичних цілей та здатність світу адаптуватися до кліматичних змін. Замість прискореного переходу на відновлювані джерела та розвитку енергоефективності країни прагнуть замінити російське викопне паливо джерелами з інших країн. Планується збільшення видобутку нафти, газу, вугілля у світі.

Це ще раз демонструє світові, що війна в Україні — це не «десь там і нас це не чіпляє», це серйозна проблема, яка перекреслює всі європейські намагання покращити екологічний криз.

Статті на тему