UA
RU

Як зміна клімату впливає на наше психічне здоров'я

Редагувати переклад

Повномасштабне вторгнення Росії на землі України принесло багато біди, у тому числі на екологічному рівні.

Все, що відбувається зараз на українській землі, ніщо інше, як екологічні злочини, які вплинуть не тільки на Україну, а й на світ у цілому. Глобальне потепління, загрязнення ґрунту та атмосфери призведуть до ще швидшої зміни клімату, не в кращий бік, а це, у свою чергу, негативно відобразиться на людському стані.

Як зміна клімату впливає на наше психічне здоров'я-Фото 1

За даними Центру кліматичних та енергетичних рішень, очікується, що глобальне потепління призведе до збільшення інтенсивності та частоти екстремальних погодних явищ, таких як хвилі спеки, повені та урагани Дослідники прогнозують, що між 2030 та 2050 роками зміна клімату спричинить приблизно 250 000 смертей на рік через нестачу продовольства, нові хвороби та тепловий стрес.

Чим це небезпечно для ментального здоров'я?

Згідно звіту, від 25 до 50 відсотків людей, які потерпіли від екстремальних погодних катаклізмів, піддаються ризику негативного впливу на психічне здоров'я У тому ж звіті додається, що до 54% ​​дорослих і 45% дітей відчувають депресію після стихійного лиха. Крім того, у 1 з 6 розвинувся посттравматичний стресовий розлад (ПТСР), а також думки про самогубство та суїцидальні думки зросли вдвічі. 

Після стихійних лих, які почастішали останнім часом через недбале ставлення до природи, психологи помітили зростання того, що вони називають реакціями дистресу, які включають такі речі, як: безсоння дратівливість підвищене вживання психоактивних речовин та депресія

Хоча ці реакції з часом можуть зникати, але це відбувається не завжди, особливо якщо люди, які безпосередньо пострадали, не звертаються за допомогою або не справляються зі своєю травмою. У такому випадку можуть виникнути серйозніші наслідки для психічного здоров'я, включаючи посттравматичні стресові розлади, депресію та тривожність. 

Як зміна клімату впливає на наше психічне здоров'я-Фото 2

Поступове пригнічення

Оскільки зміна клімату спричиняє повільні зміни на нашій планеті, ми поступово можемо помітити вплив на психічне здоров'я. Одне дослідження 2020 року пов'язує підвищення температури з підвищеним ризиком смерті внаслідок як ненавмисних, так і навмисних травм, включаючи самогубство. Інші дослідження 2017 року показують зв'язок між сильною спекою та підвищенням дратівливості, агресивності та навіть насильства. 

Згідно з великим дослідженням, проведеним у США та Данії, існує кореляція між тривогою, шизофренією, розладами особистості та впливом поганої якості повітря. Проте дослідження все ще тривають, щоб визначити, як саме загрязнення повітря впливає на психічне здоров'я.

Просто моніторинг новин про зміну клімату та стихійні лихи може вплинути на ваше психічне здоров'я. Зміна клімату створює покоління кліматичних проблем і безнадійності. Цей кліматичний стрес є складним конгломератом аспектів емоційного стресу, включаючи депресію, тривогу та почуття безнадійності.

Читайте також: Екологічні злочини росії: які вони і чим це загрожує

Як захистити своє психічне здоров'я?

Можливо, ви не зможете змінити хід зміни клімату, але можете вжити заходів для захисту свого психічного здоров'я.

Не цурайтесь своїх почуттів

Нормально хвилюватися чи боятися, як зміна клімату може вплинути на вашу життя, життя ваших дітей чи планету в цілому. Не сховуйте цих почуттів. Озвучте їх, а краще знайдіть однодумців, які будуть розділяти ваші тривожні думки.

Складіть план безпеки 

Ефективний спосіб зберегти собі ментально – це бути підготовленим. Ви можете знайти місця укриття в разі кліматичної катастрофи, знайти інформацію, як поводитися в тій чи іншій погодній катаклізмі. Також запишіться на курси першої медичної допомоги – ці знання завжди актуальні.

Приєднуйтесь до спільноти однодумців

 Якщо вас турбує своє майбутнє та вашої батьківщини в рамках екологічної катастрофи, то краще знайти спільноту однодумці, в якій ви зможете почерпнути ще більше інформації на цю тему та бути більш підготовленим.

Вивчіть свої тригери

Навчіться визначати, що викликає у вас занепокоєння. Можливо, це фотографії будинків, зруйнованих ураганом, або історії про дику природу, яка потерпіла від лісових пожеж. Коли ви усвідомлюєте, що вас лякає, ви можете позбутися тривоги. Дізнавшись це, ви зможете обмежити собі поглинанням новин або дискусії з друзями на ці теми.

Бережіть собі та планету! 

Фото:unsplash.com

Статті на тему