UA
  RU

  9 причин, чому ти не можеш відростити волосся

  Редагувати переклад

  Як прискорити ситуацію?

  9 причин, чому ти не можеш відростити волосся.

  Безрезультатно намагаєтеся відростити волосся? Ви не самотні. У середньому волосся росте приблизно на півтора сантиметри на місяць. Проте, безліч людей констатують, що їх волосся зростає набагато повільніше, а то й зовсім застигло в зростанні. Отже, чому так трапляється?

  Одним з найбільших факторів, що впливає на ріст волосся, є генетика. «Подібно до того, як генетика визначає колір і текстуру вашого волосся, наші гени також впливають на їх зростання: наскільки швидко воно росте, як довго воно може рости, наскільки воно густе і багато іншого», — пояснює трихолог Ендрю Фіцсімонс.
  І хоча ви не в змозі змінити свої гені, є кроки, які залежать від вас, щоб заохотити здоровий і стабільний ріст своїх локонів. Але спочатку важливо зрозуміти, як саме працює ріст волосся, а також деякі фактори, що впливають на нього.

  Етапи росту волосся

  Процес зростання волосся складний, і відбувається у кілька фаз. Перша - це фаза зростання, відома як анаген, пояснює Керрі Йейтс, трихолог, парикмахер та засновник Color Collective. Потім волосся переходить у перехідну фазу, яка називається катагеном, перед тим, як увійти у фазу спокою, телоген. Під час заключної, або екзогенної фази, волосся починає линяти, готуючись до нового зростання.
  Цей цикл є індивідуальним для окремої людини, а шкірна фаза має свій графік. «Наприклад, той, хто намагається відрости волосся хоча б до плечей, швидше за все, має дуже коротку першу фазу анагену, протидовшої фази анагену, напариклад, у вашої подруги, як сприяє швидшому зростанню та довшим прядам», — каже Йейтс.
  Більше того, кожна з фаз зростання залежить від вашого віку, дієти і способу життя. Отже, якщо ви хочете додати довжину зачисці, але волосся не росте, гортайте нижче. Ми зібрали кілька основних причин, які заважають волоссю відрости до бажаної лінії і що з цим робити.

  Поширені причини, через які волосся не росте

  Вік

  Ми почнемо з найбільш очевидної причини: вік. Хоча кількість волосяних фолікулів, з якими людина народжується, лишається незмінною протягом життя, густина волосся зменшується. І ось чому: з віком шкіра голови розширюється, а фолікулі стають меншими, пояснює Фіцсімонс. Більш того, фаза анагену для шкірного фолікулу скорочується, волосині випадають швидше, ніж устигають відрости нові. Ось чому з віком важливо стимулювати фолікулі за допомогою антивікових засобів, що сприяє густоті волосся.

  9 причин, чому ти не можеш відростити волосся.

  У вашому раціоні не вистачає питних речовин

  Харчування відіграє величезну роль у загальному здоров'ї, тому не дивно, що воно також є невід'ємною частиною здоров'я волосся. Згідно з доповіддю міжнародного наукового видання Dermatology Practical & Conceptual, дієта, в якій бракує заліза, жирних кислот, фолієвої кислоти, антиоксидантів, біотину та білків, призводить до погіршення стану волосся та затримки їх зростання. лосось, яйця та авокадо, багаті жирними кислотами Омега-3, а також шпинатом та квасолею, які містять багато фолієвої кислоти. Національний інститут охорони здоров'я також підтверджує, що продукти, багаті біотином, такі як насіння, орехи, м'ясо органів та деякі овочі, допомагають локонам рости швидше.

  Гормон стресу кортизол

  Деякі стреси в житті неминучі, але дуже велика їх кількість може вплинути на ваше здоров'я, яке поширюється і на здоров'я вашого волосся. Гормон стресу, кортизол, впливає на циклічну регуляцію волосяного фолікула, а при підвищенні може скоротити фазу зростання. «Коли ви перебуваєте у стресі, ваша нервна система сигналізує волосяним фолікулам переходити до табору «сну», телоген. Це призводить до того, що волосини, які віджили своє — буквально сиплятимуться, а нові не зростатимуть. «, - Говорити Ніколетт Раучут, парикмахер Lrn Beauty. «Потрібно працювати над зменшенням стресу в житті. Як тільки важкий період закінчується і нервна система перебуває у стані стабільності, волосся відновлює здоровий темп зростання».

  9 причин, чому ти не можеш відростити волосся.

  Фото автора Armin Rimoldi з Pexels

  Ви недостатньо очищуєте шкіру скальпу під час миття

  Вірте чи ні, якісне очищення шкіри голови робить більше ніж кілька доглядових засобів для пришвидшення росту волосся. Воно позбавляє фолікулі від засмічення мертвими клітинами, надлишками шкірного сала, бруду та пилки, залишками стайлінгових засобів. Це стимулює приплив до фолікулу кислорода, покращує кровообіг, і, як слід, – вчасну доставку всіх поживних речовин. «Доведено, що ослаблена циркуляція крові та кислорода в шкірі голови викликає витончення фолікулів та передчасне випадання», — каже Раучут. Тоді як заохочення припливу крові до волосяних фолікулів допомагає їм працювати у найкращому вигляді, додає вона. Щоб якісно очищувати волосся, раз на тиждень користуйтесь спеціальними скрабами для скальпу, підбираючи їх під свій тип шкіри голови.
  Тип щітки, який ви використовуєте для повсякденного розчісування, теж важливий. Раухут рекомендує проконсультуватися зі своїм стилістом, щоб переконатися, що ви використовуєте найкращу щітку саме для вашого типу волосся та текстури. Але якщо волосся пошкоджене і погано відростає – м'яка, гнутка щетина ваш вірний друг на деяку годину.

  Відбілювання  

  Приводити до того, що волосся стає більш пористим і особливо схильним до руйнування, попереджає стиліст і колорист Ніна Скаліс. Якщо ваше сухе, ламке волосся обривається швидше ніж росте, додавання тривалості стає, здавалося б, неможливим подвигом.

  «Якщо ви знаєте, що у вас тонкі, тендітні волосся або ви часто його фарбуєте, переконайтеся, що ваш стиліст додає зміцнюючий компонент у фарбу», — каже Скаліс. «Сьогодні, нащастя, існує багато розробників і варіантів засобів, які наповнюють волосся з середини, і допомагають запобігти хімічному стресту і пористості під час професійного освітлення». Наприклад, технологія Olaplex і подібні до неї, які відновлюють силу ваших волос.

   

  9 причин, чому ти не можеш відростити волосся.

  Читайте також: Гормональне випадання волосся у жінок. Як запобігти?

   

  Велика перерва між стрижками

  Хоча може здатися, що обмеження кількості стрижок сприяє більшій довжині, майже завжди буває наоборот. На думку експертів, частіше стригти волосся сприяє поліпшенню здоров'я волосся та швидкому зростанню. «Наші волосся природним чином розщеплюється на кінцях через екологічні, механічні та обробні пошкодження, роблячи пряди уразливими до ламання», — пояснює Раучут. Вона рекомендує кожні 8-12 тижнів робити обробку кінчиків, щоб підтримувати їх чистий вигляд, одночасно просуваючи довжину.

  Ви перестаралися із сухим шампунем

  Виявляється, існує правильний і неправильний спосіб використання сухого шампуню — і більшість людей робить це неправильно. "Сухий шампунь призначений для використання на волоссі і змивання в той же день разом з нагромадженням шкірного сала, бруду та залишків доглядових засобів", - пояснює Йейтс. «Зате багато людей залишають його на шкірі голови і дають йому накопичуватися протягом декількох, що може спричинити закупорювання фолікулів і призвести до запалення». Йейтс рекомендує використовувати сухий шампунь лише один раз між миттям голови. Розділіть волосся на невеликі ділянки, зосередившись на найбільш жирних ділянках, і націліться на своє коріння, а не на шкіру голови. Упевніться, що ви тримаєте пляшку на відстані не менше 12 дюймів від голови, коли бризкаєте. Нарешті, помасажуйте засіб пальцями і протріть його по довжині волосся.

  9 причин, чому ти не можеш відростити волосся.

  Ви дуже часто використовуєте гарячі інструменти

  Фен, випрямляч та гарячі щипці – чудові інструменти, якщо їх використовувати у помірних кількостях. Але, як і у випадку з фарбуванням, перестарання з укладанням волосся сприяє його руйнуванню, вважає Скаліс. «Найчастіше такі пошкодження від гарячих інтрументів можна помітити в одному конкретному місці на голові – спереду біля обличчя, де ми найчастіше їх використовуємо. Щільність волосся, як правило, тут більш тонка», — говорить вона. Теплозахисна косметика покращить ситуацію. Одну кулю слід наносити перед сушінням феном, а потім повторно іншу кулю перед праскою або завивачем.

  Ви не обговорюєте проблему з трихологом

  Якщо ваше волосся не росте або рідшає, не стесняйтесь звертатися до лікаря – дерматолога чи тріхолога. Існує ряд потенційних причин, через які ваші волосся не відросте, і професіонал може допомогти звузити їх. «Ваш лікар може визначити першопричину, таку як стресс, прийом ліків, зміни щитовидної залози чи гормонального фону, і запропонувати добавку, таку як біотин, або назначити ліки», — каже Скаліс.

  фото: https://unsplash.com/

  Статті на тему