UA
RU

Особливості та міфи догляду за шкірою влітку

У літню пору негативний вплив на шкіру зростає. Перепади температури,  спека надворі та сухе кондиційоване повітря у приміщенні, активне сонячне випромінювання, забруднене повітря, виснажують нашу шкіру. Тому б’юті-рутину треба адаптувати під сезон. Кандидатка медичних наук і засновниця бренду
 INSTYTUTUM Наталія Деркач розповідає головні правила літнього догляду за шкірою, а також розвінчує міфи про заборону на ретиноїди й кислоти в теплу пору року.

Особливості та міфі догляду за шкірою влітку-Фото 1

Влітку я рекомендую дотримуватися трьох базових правил:

    1. Двічі або тричі на день інтенсивно зволожувати шкіру.
    2. Додати антиоксиданти (влітку — неодмінно!).
    3. Не припиняти користуватись кислотами та ретиноїдами — проте тільки ввечері й за умови, що ви надійно захищаєте шкіру від сонця перед виходом з дому.  

Тепер давайте розберімо кожне з них детальніше.

Потужне зволоження — основа догляду  

Не секрет, що зволожувати шкіру потрібно протягом усього року. Проте влітку їй необхідне додаткове, дуже інтенсивне зволоження: організм зневоднюється значно швидше, крім того, ми частіше вмиваємося. Отже, в літню пору шкіру потрібно постійно й інтенсивно насичувати вологою. Для цього раджу обирати продукти з позначкою hydrating, зазвичай вони мають легку текстуру. Продукти-гідратори вбирають вологу з повітря та насичують нею клітини шкіри. Вода не може самостійно проникнути у шкіру, адже та водонепроникна, тому без спеціальних продуктів не обійтися. Серед найпопулярніших компонентів-гідраторів — мультимолекулярна гіалуронова кислота та гліцерин.

Ще якісними гідраторами можуть бути такі інгредієнти: гіалуронат натрію, лактат натрію, молочна кислота, ніацинамід, гідролізований колаген, гідролізований еластин, алое вера, екстракт салікорнії, роза дамаська.

Але влітку крему вранці та ввечері може бути недостатньо. Рівень зволоженості варто також пітримувати впродовж дня. Проте ми всі розуміємо, що додатково вмиватись та наносити заново крем протягом дня може бути проблематично. Тому рекомендую спробувати зволожувальний спрей-міст із мікромолекулярною гіалуроновою кислотою. Завдяки малому розміру молекули, міст проникає в глибокі шари шкіри, водночас ним можна користуватись поверх макіяжу. Це допоможе підтримати оптимальний рівень зволоженості протягом дня – навіть якщо ви перебуваєте на сонці або в сухому кондиціонованому приміщенні.

Особливості та міфі догляду за шкірою влітку-Фото 2

Особливості та міфі догляду за шкірою влітку-Фото 3

Найкращі друзі дівчат — антиоксиданти

Влітку під впливом активного сонячного випромінювання клітини шкіри стають вразливіші до оксидативного стресу. Вільні радикали руйнують клітинні мембрани, колаген та еластин, відтак шкіра втрачає тонус, виникають зморшки, погіршується колір обличчя. Зарадять цьому антиоксиданти. Обов’язковими влітку є вітаміни С та Е. Вони нейтралізують вплив вільних радикалів, а в комплексі з сонцезахисним кремом з високим SPF – ефективно попереджають передчасне старіння.

Вітамін С розгладжує шкіру, вирівнює тон обличчя, має протизапальну дію. У skincare його знають давно. Проте на 100 компаній лише 3-5 використовують формули, які справді працюють. Вітамін С буває водо- (аскорбінова кислота) і жиророзчинним (його позначають THD). Жиророзчинний — сильніший приблизно разів у 50, до того ж тільки він може проникнути достатньо глибоко у шкіру, минаючи захисну гідроліпідну мембрану. Влітку надайте перевагу саме формі THD: на відміну від водорозчинної, він проникає в глибші шари шкіри й висвітлює пігментацію, перешкоджає передчасному старінню та живить шкіру. І звертайте увагу на концентрацію, оптимальна — 15%.

Особливості та міфі догляду за шкірою влітку-Фото 4

Вітамін Е (токоферол) ще називають “вітаміном молодості”. Він чудово поєднується з С: продукти з цією комбінацією прекрасно зволожують, висвітлюють і захищають від вільних радикалів. Вітамін Е відновлює захисну мантію шкіри й знижує шкідливий вплив УФ-променів. А ще — підвищує здатність клітин до регенерації, покращує насичення киснем, стимулює вироблення колагену, і загалом робить шкіру “свіжішою”.

Важливо уточнити, що і С, і Е ми теоретично можемо отримати з їжею та в добавках. Але цього мало, й у шкіру в достатній кількості вони не потрапляють. Тому антиоксидантний догляд — особливо влітку — must have. Але, повторюсь, тільки за умови якісного сонцезахисту!

Також антиоксиданти:

      1. Ефективно позбавляють шкіру ознак старіння.  

Окислювальні процеси руйнують колаген, заважають шкірі природно відновлюватися і спричиняють запалення. Унаслідок чого виникають зморшки, з’являються висипання і пігментні плями. Знешкоджуючи дію вільних радикалів, антиоксиданти надають шкірі молодшого, свіжішого вигляду.

      1. Запобігають фотостаріння.

Протизапальна дія — властивість усіх антиоксидантів. Таким чином, вони зменшують запальні реакції під час контакту з ультрафіолетом, посилюють захист від фотостаріння.

      1. Стимулюють регенерацію шкіри.

Через запальні процеси шкіра відновлюється повільніше. Усуваючи запалення, антиоксиданти позбавляють шкіру видимих пошкоджень і сприяють відновленню її регенеративних здібностей. Дослідження показують, що деякі антиоксиданти, наприклад, вітамін С THD, також стимулюють вироблення колагену завдяки роботі в глибоких шарах шкіри. А колаген, своєю чергою є надзвичайно важливим для підтримування шкіри у здоровому стані.  

      1. Вирівнюють тон обличчя.

Вплив вільних радикалів і часте перебування на сонці призводять до надмірного вироблення меланіну. Від цього погіршується тон і текстура шкіри, виникають пігментні плями. Антиоксиданти, усуваючи фотопошкодження, стають на заваді гіперпігментації. Деякі з них (вітамін С) стримують вироблення меланіну.

Особливості та міфі догляду за шкірою влітку-Фото 5

Особливості та міфі догляду за шкірою влітку-Фото 6

Кислоти та ретиноїди — активи для вечірнього догляду влітку

Раніше вважалось, що кислоти й ретиноїди — активи суто для холодних сезонів. Утім, причина полягала не в компонентах, а у відсутності культури правильного застосування SPF. Нині ж, коли скрізь говорять про те, що необхідно використовувати сонцезахисні засоби, цей міф поволі відмирає.

Навпаки, західні експерти стверджують, що літо — найкраща пора для м’якої ексфоліації: через вологіше повітря шкіра краще переносить дію активів. До того ж у літню пору шкіра набагато більше потребує регулярної ексфоліації: сальні залози працюють активніше, тож для уникнення запалень пори слід очищувати частіше. У пригоді стануть AHA- та BHA-кислоти, які контролюють продукування себуму, очищують шкіру від забруднень та стимулюють оновлення клітин.

Влітку особливу увагу рекомендую приділити продуктам, які містять саліцилову кислоту. Саме вона не дає запальним процесам розвиватися, знижує вироблення себуму, глибоко очищує пори від забруднень. Вона класно поєднується з гліколевою кислотою, яка, завдяки низькій молекулярній масі проникає глибше та вирівнює колір і текстуру шкіри. Але будьте пильні: продукти із саліциловою кислотою часто доволі агресивні, адже BHA-кислоти працюють у шкірі глибше. Тому важлива правильна пропорція, а також наявність компонентів, що врівноважують агресивну дію кислот. В INSTYTUTUM ми додаємо в кислотні продукти балансувальні провітамін B5, бісаболол, алантоїн та екстракт портулаку.

Особливості та міфі догляду за шкірою влітку-Фото 7

Ретиноїди в літньому догляді успішно запобігають появі пігментації, поверхневих і глибоких зморщок, покращують текстуру, вирівнюють тон шкіри.

Влітку особливо важливо чергувати кислоти й ретиноїди, тобто не використовувати їх одночасно. Також ми не використовуємо кислоти та ретиноїди на запаленій, пошкодженій шкірі, після сонячних опіків тощо. І неодмінно, виходячи з дому, не забувайте захищати шкіру SPF 50 й оновлювати захист що дві години.

Абсолютний хіт цього літа — наш сонцезахисний крем SUNSCRIPTION DARK SPOT DEFENCE SPF50 спеціально розроблений для боротьби з пігментацією, запобігає появі зморщок і потужно зволожує шкіру. Це єдиний SPF, до якого у вас не буде претензій: не скочується, не сушить шкіру і не залишає білих слідів.

Особливості та міфі догляду за шкірою влітку-Фото 8

Читайте також: СОНЦЕЗАХИСНИЙ МАКІЯЖ – МІФ ЧИ ВИГАДКА? РОЗПОВІДАЄ ЕКСПЕРТ.  

Статті на тему