Знімальна команда фільму «Ніс» слідувала за Франсуа Демаші, Майстром-Парфумером Будинку Dior та одним з найвідоміших парфумерів сучасності, від Грасса до Нусі-Бе, через острів Сулавесі та узбережжя Ірландії. У результаті за плечима творців фільму Клемана Бове та Артура де Керсозона — два роки зйомок та 14 країн, які вилилися у 70 хвилин екранної подорожі у пошуках компонентів та формули для ідеального аромату.
В інтерв’ю Marie Claire Євген Пономаренко, тренінг-менеджер Dior в Україні переконав нас, чому не можна пропустити новий документальний фільм «Ніс» про найтаємнішу професію у світі — парфумера.
Євгеній, роман «Парфумер» Зюскінда довгий час вважався «неекранізованим», що камера не в силах вловити і передати природу аромату. Яку мету ставила перед собою команда фільму «Ніс»?
На мій погляд, Томасу Тикверу якраз вдалося передати суть роману: пристрасть головного героя до ароматів та вплив аромату на людину, і найголовніше – ідеально відтворити атмосферу твору. Адже насамперед, коли ми говоримо про усвідомлення аромату, ми говоримо саме про атмосферу, яку він задає, про новий вимір, у який він занурює нас. Тикверу вдалося побудувати атмосферу, щоб ми відчули аромат і все емоційне напруження, яке йому властиве.
Творці фільму «Ніс» спробували побудувати робочу атмосферу, де відбувається народження аромату. Причому, зробив це майстерно – ми насолоджуємося картинкою і не розуміємо, яка грандіозна праця за цим усім стоїть. Мене непокидало відчуття, що я частина картинки (посміхається). Неймовірна операторська робота, розкадровка. Режисеру вдалося передати командний дух багатьох людей у різних точках планети, які об’єднані однією метою – створити досконалий продукт.
Що нового відкрили собі?
Думка не нова, але режисер ще раз нагадав, що будь-який продукт, яким ми захоплюємося, створюється з простих речей, яких ми не помічаємо. І лише завдяки таланту людини, у цьому випадку парфумера Франсуа Демаші доводяться до абсолютної досконалості. Тому що парфумер, який створює аромат, працює не тільки як технолог, але як художник. А пошуки компонента це як пошуки відтінку на полотні. Як Моне шукав відтінки для своїх лілій, так само парфумер шукає відтінки в природі, щоб реалізувати задум.
Який напрямок художника Франсуа Демаші?
Франсуа Демаші – імпресіоніст. Його творам-парфумам властиво яскраві та насичені «фарби». Його роботи не завжди можна зрозуміти з першого разу, але забути так само неможливо, як і картини імпресіоністів.
Зараз у моді досить «плоскі» аромати, ув’язнені під концепцію індустріального мінімалізму. Мені ж імпонують парфуми, створені Демаші за властиву їм «об’ємність».
Після фільму «Ніс» вам удалося відчути, що ви стали на крок ближче до секрету народження аромату?
Ні, я вкотре переконався, що процес створення аромату дуже інтимний. Якось Франсуа Демаші розповідав, як він створював нішевий аромат для Dior, прокинувшись одного ранку, і почувши аромат волосся коханої жінки, яка за пару хвилин до його пробудження встала з ліжка. Але її подушка ще зберігала аромат і тепло її тіла.
Чому треба переглянути фільм «Ніс»?
Хоча б для того, щоб здійснити цю віртуальну подорож. Для мене це ціла візуальна Одіссея (посміхається), у якій парфумер у пошуках ідеального поєднання компонентів здійснює грандіозну подорож.
Чим пахне щастя?
Якщо я знайду відповідь на це питання, то далі нецікаво жити (посміхається). Хоча, мені здається, фільм «Ніс» якраз добре відгукується на ваше запитання!
Фото надані прес-службою
Читайте також: Чим пахне весна 2021: новинки, які варто спробувати